سوال از گرما فیزیک 1

dabirestani

New Member
لایک ها
4
سلام دوستان

من تازه اومدم این سایت.سایت خوبیه.

چند تا سوال داشتم اگه میشه جواب بدید

(این اولی رو به چند نفر دادم هر کدوم یه چیز دراوردن)(خودمم هر بار یه جواب در میارم :دی اگه میشه جواب بدید)
1-جسمی با سرعت 20 متر بر ثانیه از روی زمین رو به لالا پرتاب می شود اگر به ازای هر متر 10 ژول انرژی اتلاف شود در چه ارتفاعی سرعت جسم 10 متر بر ثانیه می رسد؟

2-یک منبع گرمایی با توان 1000 وات درون ظرفی حاوی نیم کیلوگرم اب با گرمای ویژه 4000 ژول و 200 گرم فلز با گرمای ویژه 1000 ژول قرار می گیرد و دمای مجموعه را 2 درجه سانتی گراد افزایش می دهد.این منبع گرمایی چه مدت کار کرده است؟

ممنون میشم کامل جواب بدید

اگه مقدروه سریع.مرسی

آخرین ویرایش توسط مدیر

dabirestani

New Member
لایک ها
4
پاسخ : سوال از گرما فیزیک 1

چرا کسی جواب نمیده:13::13:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

سلام دوستان

من تازه اومدم این سایت.سایت خوبیه.

چند تا سوال داشتم اگه میشه جواب بدید

(این اولی رو به چند نفر دادم هر کدوم یه چیز دراوردن)(خودمم هر بار یه جواب در میارم :دی اگه میشه جواب بدید)
1-جسمی با سرعت 20 متر بر ثانیه از روی زمین رو به لالا پرتاب می شود اگر به ازای هر متر 10 ژول انرژی اتلاف شود در چه ارتفاعی سرعت جسم 10 متر بر ثانیه می رسد؟

2-یک منبع گرمایی با توان 1000 وات درون ظرفی حاوی نیم کیلوگرم اب با گرمای ویژه 4000 ژول و 200 گرم فلز با گرمای ویژه 1000 ژول قرار می گیرد و دمای مجموعه را 2 درجه سانتی گراد افزایش می دهد.این منبع گرمایی چه مدت کار کرده است؟

ممنون میشم کامل جواب بدید

اگه مقدروه سریع.مرسی
اولی:
انرژی اولیه که همون جنبشی هست میشه 200m
در هر متر 10 ژول تلف میشه و 10m از جنبشی هم به پتانسیل تبدیل میشه
برای اینکه سرعت به 10 برسه انرژی جنبشی باید 50m بشه
حالا میخوایم ثابت کنیم سوال غلطه:
اگه m=1 اونوقت انرژی جنبشی اولیه 200 هست و ثانویه 50 و در هر متر هم 20 ژول از جنبشی کم میشه پس جواب 7.5 متر میشه
اگه m=2 اونوقت انرژی جنبشی اولیه 400 هست و ثانویه 100 و در هر متر 30 ژول جنبشی کم میشه پس جواب میشه 10 متر
دیدیم که توی سوال اگه به m مقادیر مختلف بدیم جواب فرق داره پس سوال باید M رو میداده پس غلطه....

dabirestani

New Member
لایک ها
4

اوکی

یادم رفت بگم شرمنده

جرم 2 کیلو گرمه

اگه میشه به صورت ریاضی برای بنویسید.مرسی

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

اوکی

یادم رفت بگم شرمنده

جرم 2 کیلو گرمه

اگه میشه به صورت ریاضی برای بنویسید.مرسی

در هر متر بالا انداختن 10j تلف میشه و
هم به پتانسیل تبدیل میشه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

n.reza

New Member
لایک ها
0

سلام جواب دومی فک کنم ۴.۴s میشه اول کلو حساب میکنی بعد با رابطه توان t رو حساب میکنی :203:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

سلام جواب دومی فک کنم ۴.۴s میشه اول کلو حساب میکنی بعد با رابطه توان t رو حساب میکنی :203:
سلام فکر کنم جواب دومی رو گفتم توی پست قبلی

لایک ها
0

اینم از فصل گرما
مجموع دو دما در دما سنج a، 80 و مجموع دما های متناظر با این دو دما در دماسنج b، 100 می باشد. اگر دما سنج a دما 60 باشد در دماسنج b دما 40 است. در چه دمایی دماسنج a عددی که نشان می دهد دو برابر عددی است که دماسنج b نشان میدهد؟

بالا