سوال - افزایش ذخیره ارزی!

m0hamad.moTE

New Member
ارسال ها
11
لایک ها
53
امتیاز
0
#1
باستان شناس های ایرانی الاصل و باستان شناس های چینی به طور مشترک بعد از فاجعه ی سونامی ژاپن، هنگامی که برای کمک به آن جا سفر کرده بودند، در جنوب شرقی ژاپن، منطقه ای مربوط به دوران پادشاه کیوماسائو کشف کردند! این منطقه که قبلن تالار ِ اصلی کاخ کیوماسائو بوده، تمام دیوارها، ستون ها و سقف آن به همراه تمام وسایلش از بین رفته و تنها کفپوش اتاق به همراه یک کوزه ی قدیمی در گوشه آن به جای مانده.
کف این تالار به صورت یک مستطیل 7 * 9 بوده است و از سنگ های مربع شکل به ضلع دو متر ، با رنگ های قرمز و زرد ، به صورت شطرنجی پوشیده شده است، کوزه بر روی سنگ واقع در شمال ِ غربی (یعنی بالاترین و چپ ترین سنگ) که به رنگ قرمز است قرار دارد.
هنگامی که باستان شناسان روی کوزه را می خوانند، متوجه می شوند زیر هر سنگ قرمز (به جز آن که کوزه روی آن قرار دارد) یک سکه ی تاریخی از دوران کیوماسائو دفن شده است، اکنون رئیس جمهور ژاپن، بازی ای را برای هر دو گروه باستان شناسی ِ ایرانی الاصل و چینی در نظر گرفته و گفته هر گروه برنده شود 20 درصد از قیمت سکه های باستانی را به آن گروه و 10 درصد را به گروه دیگر می دهد و بقیه را برای آبادانی ژاپن استفاده می کند. از آن جایی که 10 درصد از قیمت این سکه ها تقریبن 200 میلیارد دلار بر آورد شده برای تیم ایرانی بسیار مهم است که برنده ی بازی شود و اعضای آن موجب افزایش ذخیره ی ارزی ِ کشور گرانقدرمان شوند.
بازی این گونه است که نماینده هر گروه در هر مرحله می تواند فقط یک سکه از زیر یکی از سنگ ها بر دارد و از سنگی که قرار دارد تنها در جهت های شمال یا غرب (بالا یا چپ!) -مثلن 2 تا بالا و یکی چپ - حرکت کند و آن را زیر یک سنگ دیگر قرار دهد! (نماینده حتمن باید حرکت کند یعنی نمی تواند سکه را از زیر یک سنگ بردارد و دوباره همان جا بگذارد). و سپس نوبت گروه دیگر می شود.
اگر نماینده به سنگی که روی آن کوزه قرار دارد رفت باید سکه را درون کوزه بیاندازد.
گروهی که نتواند کاری انجام دهد (به طبع گروهی که وقتی نوبتش می شود همه ی سکه ها درون کوزه ریخته شده اند) بازنده است!
حال از آن جایی که رئیس جمهور ژاپن به ایرانی ها ارادت ویژه دارد و از چینی ها به علت شباهت بدش می آید، از گروه ایرانی می خواهد که انتخاب کنند اول آن ها بازی کنند یا دوم!
حالا به نظر شما گروه ایران باید اول بازی کند یا بگذارد چین اول بازی کند تا برنده ی بازی شود؟ توضیح دهید چرا!
-----------------------
 
آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا