سوختن آب

لایک ها
14
می خواستم بدونم کسی می دونه چرا بعد از این که باتری رو تو آب بندازی آب می سوزه؟(فیلمشو دیدم ولی خودم آزمایش کردم نشد)
توی خود فیلم باطری ها سالم به نظر می اومدن و بعد از اینکه اونها رو از آب در اورد کبریت رو نزدیک کرد و آب اتش گرفت و برای ثابت کردنش هم یک کاغذ رو با اون سوزوند.
فکر نمیکنم اثرات فلزات قلیایی باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر

miladgandomi

New Member
لایک ها
158
پاسخ : سوختن آب

شاید تو باتری عنصر یا ماده ای است که به شدت با آب واکنش می دهد . مثلا عناصر پایینی فلز های قلیایی به شدت با آب واکنش می دهند و شعله ایجاد می کنند. ولی این واکنش سوختن نیست. سوختن واکنش سریع ماده ای با o2 است که با ایجاد نور و گرما همراه است.

لایک ها
326

می خواستم بدونم کسی می دونه چرا بعد از این که باتری رو تو آب بندازی آب می سوزه؟(فیلمشو دیدم ولی خودم آزمایش کردم نشد)
منم دیدم ولی فکر نکنم به این سوختن بگن ؟ شاید همون طور که میلاد میگه موادی توی باطری وجود دارند که با اب واکنش می دهند.

لایک ها
326

فکر کنم اشتباه می کنی . اگه منظورت فلز های قلیایی از سدیم پایین تر باشه حالت انفجاری میگیرن . به نظر من اصلا فلز های قلیایی نمی تونند باشند .

tesukuyomi

New Member
لایک ها
112

شاید باتری سولفوریک اسید داشته باشه که وقتی با آب واکنش می ده گرمای زیادی آزاد می کنه که خودش رو به حالت شعله نشون می ده

mary.b

New Member
لایک ها
11

1-ببین دوقطب باتری باز بود؟
2-اب خالص بوده؟
3-اون شعله بوده که دیدی !!!!مگه ابم میسوزه!!!؟
اگه قطب هاش باز بوده موادتوی باتری با اب واکنش دادن اون شعله و گرمابوده .بازهم اگه بازنبودن و باتری سالم بود-شاید محلول الکترولیت بوده -تاحالا تجربه کردی که باتری رو بذاری رو زبونت؟!!!!دیدی چطوری میشی؟؟
ولی بازهم چی بوده....خداداند!
شاید روباتری چیزی زده بودن(مثل پودرفلزهای قلیایی) که با اب واکنش بده و شعله بده تامردم هیجان خونشون نیوفته!!!!

لایک ها
326

شاید باتری سولفوریک اسید داشته باشه که وقتی با آب واکنش می ده گرمای زیادی آزاد می کنه که خودش رو به حالت شعله نشون می ده
احتمالا این میتونه جواب درست بشه !!!:39:

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

باطریش آلکالاین بود؟

لایک ها
14

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

ندیدین رو باطری مینویسه آلکالاین؟(رو بعضی باطری ها؟)
توش زینک و منگنز دی اکسید داره(بجای زینک کربن).

بالا