sajad5980

New Member
لایک ها
28
سلام دوستان
امسال سوم ریاضی ام قصد دارم سال بعد تجربی بخونم
ممنون میشم اگه نظرتون رو بگین
با تشکر

لایک ها
344
پاسخ : سوم ریاضی ام قصد تغییر رشته دارم لطفا نظرتونو بگین

نمیدونم حالا من نظر دارم میدم مشکلی داره؟؟؟ چون من تازه دارم میرم دوم .....اما تغییر رشته به نظرم هیچ مشکلی نداره یه مدتی باب بود بچه ها میرفتن ریاضی تجربی کنکور میدادند نتیجه هم میگرفتند اما الان احساس میکنم دیگه خیلی از این موارد زیاد شده وچون خیلیا این کارو میکنند دیگه اون مزیت برتری سابقو نداره اما بازم چیزیو از دست ندادید و حداقلش اینه که از غافله عقب نموندید وحالا هم اگه رشته های تجربیو دوست دارید به نطرم کار خیلی خوبیه.
در مورد زیست هم باید بگم که خودتون میتونید با کتابای کمک اموزشی و یا خود کتاب وزارتی خودتون برسونید.

موفق باشید.التماس دعا.

abrang

New Member
لایک ها
748

می تونید دو تاشو بخونید.

تجربی رو بخواین بخونین باید از دوم شروع کنید دوباره؟

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

اگه واقعا علاقه داری ب رشته های تجربی این کارو بکن وگرنه اصلا کار درستی نیس.. من خودم دومو ریاضی خوندم بعد اومدم تجربی فقط بخاطر پزشکی.. درسته به هدفم رسیدم ولی اگه دوباره برگردم ب گذشته اصلا این کارو نمیکنم و از اول تجربی میخونم... چون برخلاف تصور عامه زیست درسی نیس ک بخوای راحت یاد بگیری خیلی باید وقت بذاری براش و اگه بخوای تغییر رشته بدی واقعا باید رو زیستت کار کنی.. من تازه فقط دومو ریاضی خونده بودم ولی با این حال کلی عقب بودم بخاطر همون زیست دوم ک ب ظاهر چیز خاصی هم نیس فقط 125 صفحه اس! ولی بازم میگم اگه واقعا برا آینده ات برنامه داری و میخوای تو تجربی ادامه بدی این کارو بکن..
موفق باشی...

mohammad1

New Member
لایک ها
114

اگه حفظیاتت خوبه ، به نظر من تغییر رشته بده ...
ولی اگه ریاضی و فیزیکت خوبه ، همین رشته بمون :)

rayehe

New Member
لایک ها
163

اتفاقا من هم همین کار رو قصد دارم انجام بدم.از هر کس برسیدم میگفت که اگه واقعا قصد داری یه رشته ی خوب تجربی بیاری و از این که تغییر رشته دادی بشیمون نشی باید حسابی بخونی و این خودش به نظرم یعنی باید حفضیاتت خوب باشه و به زیست هم علاقه داشته باشی.بعدم به نظرم قبل از هر چیز به جای این که فکر کنیم الان به درس ریاضی یا فیزیک بیشتر تسلط و علاقه داریم یا زیست باید به این فکر کنیم کدوم رشته دانشگاهی رو بیشتر دوست داریم.بزشکی یا مهندسی یا ...من هم خودم گفتم قطعا اگه بخوام برم تجربی باید حسابی بخونم تا یه رشته ی خوب تجربی رو بیارم مثل دارو یا دندون یابزشکی.
ما توی شهرمون خیلی ها تغییر رشته دادن و موفق هم بودن مثلا 2 سال بیش یکی از بچه ها که حتی المبیاد ریاضی بود تغییر رشته و داد و بسیار هم موفق بود و رتبه اش شد 28.بعدش که مشاوره میداد میگفن من اصلا قصد تغییر رشته نداشتم و حتی کتاب اضافه ی حساب دیفرانسیل و انتگرال و اینا رو هم خریده بودم واسه ریاضی اما بعد یهو تصمیم گرفتم برم تجربی.و حتی جالب بود میگفت من به تجربی هابیشنهاد میکنم که کتاب اضافه رشته ریاضی هارو بگیرن بخونن .خلاصه این که به نظرم کار خوبیه.چون حسابانی که ما خوندیم سطح بالایی داره به نسبت ریاضی تجربی ها.
خیلی ممنون که این تابیک رو تشکیل دادین آخه من هم میخواستم همین سوال رو مطرح کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

دوستان زیست اصلا حفظی نیس!! کاملا مفهومیه! البته تو سالای اخیر تو کنکور ب بعضی قیدا هم گیر میدن ! ولی مهم فقط ی سال پیش دانشگاهی نیس! کسی ک میره تجربی آخرش یکی از رشته های پزشکی یا دندونو میخونه ک این رشته ها هم حفظی نیستن! خیلی مباحثشون مفهومین..

mohammad1

New Member
لایک ها
114

رشته ی ریاضی خیلی بهتره ...
حالا تصمیم با خودته ....
اگه به دنبال حفظیات هستی ، برو تجربی :161:
ولی اگه میخوای آقا مهندس بشی ، همین ریاضی بمون

ye gij

New Member
لایک ها
9

همیشه ریاضی بهترین بوده ولی اگه واقعا به تجربی علاقه داری به قلبت گوش کن و حرف کسای دیگه رو هم قبول نکن.منم یه زمانی سر این دو راهی بودم ولی تهش موندم پیش عشقم ریاضی.:87::87:

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

دوستان زیست اصلا حفظی نیس!! کاملا مفهومیه! البته تو سالای اخیر تو کنکور ب بعضی قیدا هم گیر میدن ! ولی مهم فقط ی سال پیش دانشگاهی نیس! کسی ک میره تجربی آخرش یکی از رشته های پزشکی یا دندونو میخونه ک این رشته ها هم حفظی نیستن! خیلی مباحثشون مفهومین..
lمطمعنین که همه همین طوری میشن؟!!!! خدا کنه هرکی میره تجربی همین طوری بشه . چون من دیدم رشته... آبیاری گیاهان آبزی وووو......
ولی فوق تخصص خیلی عالیه

sajad5980

New Member
لایک ها
28

می تونید دو تاشو بخونید.

تجربی رو بخواین بخونین باید از دوم شروع کنید دوباره؟
من وسط های سال تصمیم گرفتم و از همون مو قع شروع کردم به خوندن زیست 1 الان تمومش کردم و دارم زیست 2 رو میخونم

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

رشته ی ریاضی خیلی بهتره ...
حالا تصمیم با خودته ....
اگه به دنبال حفظیات هستی ، برو تجربی :161:
ولی اگه میخوای آقا مهندس بشی ، همین ریاضی بمون
من فقط به فکر بازار کار هستم چون جامعه از مهندسی اشباع شده

mohammad1

New Member
لایک ها
114

من وسط های سال تصمیم گرفتم و از همون مو قع شروع کردم به خوندن زیست 1 الان تمومش کردم و دارم زیست 2 رو میخونم ---- دو نوشته به هم متصل شده است ---- من فقط به فکر بازار کار هستم چون جامعه از مهندسی اشباع شده
مهندسی مکانیک خیلی بازار کار داره :)

mohammad1

New Member
لایک ها
114

قبول کن که جامعه پرشده از مهندسی به خصوص برق و مکانیک
آره
ولی همیشه برای مهندس یه دانشگاه دولتی ، کار هست ...

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

آره
برادر من شما تو ایران زندگی می کنی؟

عموی من مهندس هوا فضا ست از دانشگاه مالک اشتر سپاه یا ارتش (دقیق نمی دونم) بیکاره

پسر خالم دکترایه الکتر تکنیک امیر کبیره اونوقت الان داره یه جای داغون کار کی کنه حتی در حد کار گری هم نیست

sajad5980

New Member
لایک ها
28

آره
از هر نظر پزشکی را با مهندسی مقایسه میکنم پزشکی خیلی بهتره

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

عموی من مهندس هوا فضا ست از دانشگاه مالک اشتر سپاه یا ارتش (دقیق نمی دونم) بیکاره

پسر خالم دکترایه الکتر تکنیک امیر کبیره اونوقت الان داره یه جای داغون کار کی کنه حتی در حد کار گری هم نیست
من هم دقیقا از همین موضوع میترسم

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

من خودم تجریی می خونم وامسال اولین سالیه که تو مدرسه ما تجربی درست شده
اگه واقعا علاقه به تجربی داری پس بیا تجربی چون در غیر این صورت 10 سال دیگه از کارت پشیمون می شی
سخت ترین زیست ماله سال دومه چون یکمی تو سال های بعد مخلوط شده
پس اگه واقعا علاقه داری باید تابستان کار کنی
زیست یه کمی حفظیه (10 تا 15 درصد ) ولی اگه علاقه داشته باشی حتی اگر 100 در صد هم حفظی باشه بازهم تو دوستش خواهی داشت

فکر هاتو بکن

اگه تو کارت قطعیت به خرج بدی مطمئن باش موفقی

رفیقم مثل تو تا سوم ریاضی بود 4 ام رو رفت انسانی الان هم تو ازمون های قلم چی جز 5 تای اوله کشوره

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

lمطمعنین که همه همین طوری میشن؟!!!! خدا کنه هرکی میره تجربی همین طوری بشه . چون من دیدم رشته... آبیاری گیاهان آبزی وووو......
ولی فوق تخصص خیلی عالیه
منظورم از همه کسیه ک با هدف میره! یعنی هدفش یکی از اون 3رشته اس! وگرنه رشته های زیادی هستن..تجربی ک فقط تو این 3رشته خلاصه نمیشه!
دوستان من ی چیزی بگم! خواهشا اینجا نظرات و علایق خودتونو مطرح نکنین! این ی تاپیک مشاوره ایه! و باید مزایا و مضرات هر دو رشته مطرح بشه تا کسی ک سوال داره خودش ب نتیجه برسه..
برا کسی ک خوب درس میخونه هم تو تجربی هم تو ریاضی کار هست پس شرط اول علاقه هس و بعد تلاشی ک ب دنبال اون علاقه میاد..
حالا اگه شما ب تجربی واقعا علاقه داری برو تغییر رشته بده و مطمئن باش موفق هم میشی..

mohammad1

New Member
لایک ها
114

فقط به درس نباید توجه کرد ...
باید وجهه ی خودت رو در دانشگاه خوب نگه داری ...
چون بعدا برای شغل ، از همه جا تحقیق میکنن ...

penta

New Member
لایک ها
476

اگه حفظیاتت خوبه ، به نظر من تغییر رشته بده ...
ولی اگه ریاضی و فیزیکت خوبه ، همین رشته بمون :)
[/QUOTE
به حفظیات چه ربطی داره؟
مگه می خواد بره به انسانی؟
دوست من به نظر من الان واسه تغییر رشته خیلی دیر شده!
چون این طوری که حدس می زنم این تصمیمت حتی واسه خودت هم غیر قابل پیش بینی بود
و در نتیجه زیست تجربی رو در حدی که بتونی رتبه خوبی بیاری ،بلد نیستی.
یه بار دیگه هم رو این تصمیمت فک کن.
اون وقت اگه واقعا یه دلیل قانع کننده داشتی اینکارو کن.
خودشم بعدش کار تو و انرژی که باید تو پیش تجربی صرف کنی شاید چند برابر یه دانش آموز متوسط به بالا هست که از اول تجربی خونده
.:115:

بالا