شرکت در المپیاد

oktay

New Member
لایک ها
0
سلام دوستان
من سال دوم رو تموم کردم ، رشته ام ریاضیه!

امسال بود که به شیمی علاقه مند شدم (نه برای آینده ی شغلی) و تصمیم گرفتم تو المپیاد شرکت کنم.

من کتابای ساختار اتم ها و مولکول ها - شیمی توصیفی عناصر - شیمی آلی رو سفارش دادم!
البته شیمی 2 رو زیاد مسلط نیستم (تست) ، معدل سال شیمی 2 ، 20 شد. (19.75)

1- اگر از الان بخونم میتونم امیدی برای قبولی تو مرحله ی 1 و 2ا داشته باشم؟
2- به نظرتون این کتاب ها رو بخونم بعد با شروع سال ، شیمی 3 رو یاد بگیرم یا باید اول شیمی 3 رو بلد باشم و بعد این کتابا رو بخونم؟
3- تو المپیاد شیمی 2 مهمتره یا 3؟

با تشکر

sanag

New Member
لایک ها
21
سلام دوست عزیز...این خیلی خوبه که میخوای دنبال اون رشته ای بری که دوست داری.........شیمی 3 راحت تره البته شیمی همش راحته....برای مرحله اول مشکل نداری اگه شیمی 3 تو سال تحصیلی بخونی......ولی اگه از الان شروع کنی میتونی نتایج خیلی خوبی بگیری در ضمن کتب چگونه مسایل شیمی را حل کنیم هم یادت نره:دی
از الان به فکر مرحله 3 باش
من 5ماه خوندم...با اختلاف کم هم قبول نشدم(میگن کف امسال 190از200)...فقط دقت یادت نره چون کف شیمی بالاست 1 اشتباه میتونه کل زحماتتو هدر بده

برات آرزوی موفقیت میکنم

آها....تو المپیاد شیمی 3(استوکیومتری) و شیمی 2(شیمی آلی)تعیین کنندست....شیمی پیش رو هم بخون به کارت مید(اون استر..مستر هاش)

oktay

New Member
لایک ها
0
ممنون

ممنون

سعی میکنم کتابی که گفتین رو تهیه کنم

F-V

New Member
لایک ها
0
من الان کتابای دبیرستانو خوندم . پیش دانشگاهی هم خوندم به جز الکترو شیمی . لازمه اونو هم بخونم ؟
واسه مرحله 3 هم آلی و فیزیک و تجزیه خوندم . چقدر رو این مباحث مسلط بشم خوبه ؟
برای قسمت تشریحیه مرحله 2 چی بخونم خوبه ؟

AJ94

New Member
لایک ها
11
ببین دوسته عزیز، خوندن الکترو شیمی لازم نیس، اما بالاخره شما ناخواسته یک مباحثی را از این مبحث میخونید، واسه ی دوره هم خوبه که از الان شروع کردی اما زیاد از حد وقت برا دوره نذار، سعی کن رو مرحله دو از الان خوب مسلط شی. بودن کسانی که واسه دوره خوندن و سوال های جهانی را کار کردن اما مرحله ی 2 قبول نشدن، پس وقت و انرژیت را تقسیم کن، بیشتر واسه مرحله ی 2.
اگر کتاب های موضوعی انتشارات فاطمی را خوب بلد باشی و روی مورتیمر ومسائلش خوب وقت گداشته باشی، حل کردن سوالات تشریحی مرحله ی 2 سال های گذشته کافیه، زیادم سخت نیس. امیدوارم تلاشتون نتیجه بده...

salar_13

New Member
لایک ها
2
چند وقت پیش یکی از معلمامون گفت که اگه چگونه مسایلو را کاملا مسلط باشین میتونید حتی برنز بگیرید!!!!!

بالا