شمع و پروانه!

لایک ها
2,256
ب نظر شما چرا انتخاب طبیعی باعث فرایندی شده ک پروانه هنگام دیدن شمع ب سمت آن میره و در نهایت میسوزه؟چرا فرآیندی ک موجب مرگ میشه در طول تاریخ تکاملی حفظ شده؟

REyhanEH_23

New Member
لایک ها
51
پاسخ : شمع و پروانه!

مگه پروانه ها به سمت هر نوری نمیرنــــ؟؟؟؟؟؟؟؟خبر نداره که نور شمعه یا لامپ که واسش ضرر داره یا نه.........

لایک ها
2,256

مگه پروانه ها به سمت هر نوری نمیرنــــ؟؟؟؟؟؟؟؟خبر نداره که نور شمعه یا لامپ که واسش ضرر داره یا نه.........
ب نظرتون چرا باید سمت هر نوری برن؟فایدش چیه؟و چرا توسط پروانه هایی ک سمت "هر نوری" نمیرن جایگزین نشدن؟ب نحوی ک دنبال خطرناک ها نرن؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ب نظرتون چرا باید سمت هر نوری برن؟فایدش چیه؟و چرا توسط پروانه هایی ک سمت "هر نوری" نمیرن جایگزین نشدن؟ب نحوی ک دنبال خطرناک ها نرن؟

لایک ها
2,256

فرآیند جانبی چیست؟
برای مثال در این پروانه یک قانونی وجود دارد که میگوید:
برای پرواز در زاویه مثلا 39 درجه از نور با این شتاب پرواز کن تا مسیرت را از نور ماه پیدا کنی.

و امروزه این عامل که ربطی به شمع نداره باعث یک اتفاق دیگر میشود.

آخرین ویرایش توسط مدیر

E.coli

New Member
لایک ها
211

دوستان نظری ندارین؟؟elistiyan@

elistiyan

New Member
لایک ها
379

تاجایی که یادم می یاد انگار پروانه نور رو با ماه اشتباه می گیرن چون ماه رو لند مارک برای مهاجرتشون تو فصل تولید مثل قرار میدن و فک می کنن نور شمع هم نور ماهه به سمتش میره بعدش بالش میگیره به آتیش و میسوزه!

البته خودم استدلال نکردم یکی از استادامون بهمون گفته بودن و در آخر هم فرمودن:اون میخواد مهاجرت کنه بعدش آدما واسش شعر و غزل میگن که پروانه به شمع چی گفت و شمع چی گفت و............!

E.coli

New Member
لایک ها
211

تاجایی که یادم می یاد انگار پروانه نور رو با ماه اشتباه می گیرن چون ماه رو لند مارک برای مهاجرتشون تو فصل تولید مثل قرار میدن و فک می کنن نور شمع هم نور ماهه به سمتش میره بعدش بالش میگیره به آتیش و میسوزه!

البته خودم استدلال نکردم یکی از استادامون بهمون گفته بودن و در آخر هم فرمودن:اون میخواد مهاجرت کنه بعدش آدما واسش شعر و غزل میگن که پروانه به شمع چی گفت و شمع چی گفت و............!
ایا منظورتان همان سود غیر مستقیم است؟
استاد؟؟؟؟!!!!!!!عجب...!!!!!

لایک ها
2,256

نه این پدیده طبق فرآیند جانبی اتفاق میوفته...تو همین چند پست بالا توضیحش را دادم...

E.coli

New Member
لایک ها
211

نه این پدیده طبق فرآیند جانبی اتفاق میوفته...تو همین چند پست بالا توضیحش را دادم...
فرایند جانبی رو میشه تعریف کنین؟!
با این حرفتون گفته استاد خانم /اقای elistiyan و نقض نمیکنین؟

elistiyan

New Member
لایک ها
379

ببخشین من رفتم الان اومدم!
چی شد؟یعنی غلطه؟
در ضمن من دیگه تصویب شده که خانم elistiyan هستم!

ببخشین کجاش عجیبه؟

نه من که راهی برای ارتباط دادنش با سود غیر مستقیم نمی بینم!

E.coli

New Member
لایک ها
211

چی شد؟یعنی غلطه؟

ببخشین کجاش عجیبه؟

نه من که راهی برای ارتباط دادنش با سود غیر مستقیم نمی بینم![/QUOTE

شنیدن کلمه استاد برایم خ جالب بود!!!
حرف من: این پروانه باید یک سودی برایش داشته باشد ک ب سمت شمع میرود، این سودش ک مستقیم نیس پس الزاما غیرمستقیم است!!!بعلی؟؟؟

elistiyan

New Member
لایک ها
379

چی شد؟یعنی غلطه؟

ببخشین کجاش عجیبه؟

حرف من: این پروانه باید یک سودی برایش داشته باشد ک ب سمت شمع میرود، این سودش ک مستقیم نیس پس الزاما غیرمستقیم است!!!بعلی؟؟؟
ببینید پروانه نمی دونه داره به سمت شمع میره اون داره طبق غریزه به سمت نوری میره که اونو به مکان بهتری برای تولید مثل هدایت میکنه رفتن به سمت این نور(ماه)سود داره اما در واقع اون فقط فکر میکنه به سمته ماه میره در حالی که داره میره سمت شمع !اون کاره خودشو می کنه گناه اینجا گردن شمعه که انجا پا تو کفش ماه کرده!

لایک ها
2,256

چی شد؟یعنی غلطه؟

ببخشین کجاش عجیبه؟

خیر!!ببینید این ضرر دارد!پروانه میمیرد....
فرآیند جانبی که توضیحش را دادم....
فرآیند جانبی چیست؟
برای مثال در این پروانه یک قانونی وجود دارد که میگوید:
برای پرواز در زاویه مثلا 39 درجه از نور با این شتاب پرواز کن تا مسیرت را از نور ماه پیدا کنی.

و امروزه این عامل که ربطی به شمع نداره باعث یک اتفاق دیگر میشود که اونهم مرگه پروانس....
----------------------
از سایر فرآیندهای جانبی مثلا میتونم میل ما به خوردن بیش از حد چربی نام ببرم...
در گذشته تکاملی انسان چربی منبع بسیار پر ارزش و کمیابی بوده است و بخاطر همین انسان ها مکانیسم روانی ای دارن که وقتی چربی میبینن تاجایی که میتونن بخورن....
حالا امروزه چی؟؟چربی به راحتی در دسترسه....امروزه زنگ میزنی برات کله پاچه و پیتزا میارن و هی میخوری...چون میل درونیت میگه که تا میتونی چربی بخور....که نتیجش میشه چاقی و سکته و ... که امروزه انقدر تو جهان باهاش مشکل داریم!!!

Wight

New Member
لایک ها
888

خواهشا تاپیک رو نبندید و نگید که برا چند وقت پیشه!!

معلم ادبیاتمون (!) داشت یک شعر رو توضیح می داد که به شمع و گل و پروانه ربط داشت(!) و علت رو گفت که به خاطر اینه که پروانه ها وقتی نور رو می بینند فکر می کنند راه خروجه و راه خروج از محیط بسته یعنی پیروزی و زنده ماندن .... (البته صحت این حرف رو مطمئن نیستم!)
@Archaeopteryx

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
164

حالا ب نظر شما دوستان اون چیزی که elistiyan گفت درسته یا دوست دیگرمون که فرآیند جانبی رو بیان کردن؟!

حالا ب نظر شما دوستان اون چیزی که elistiyan گفت درسته یا دوست دیگرمون که فرآیند جانبی رو بیان کردن؟!

90h92

New Member
لایک ها
248

یه جا خوندم نوشته بود تشعشعات نور مثه تشعشعات جفتشونه واس همین جذبش میشن به صحت این موضوع کاری ندارم !!! به صحت حرف خودمم کاری ندارم !! و این که میگی چرا فرایندی که موجب مرگ میشه در طول تاریخ فرایند تکاملی حفظ شده ، اگه این طوری در نظر بگیریم که یه پروانه میره سمت نور میبینه داره میسوزه بر میگرده بعد یه پروانه دیگه میبینه این رفت برگشت میره برمیگرده بعد کم کم دیگه این موضوع حل میشه (!!) اما چون پروانه ای که میره سمت نور میسوزه بر نمیگرده پروانه ی بعدی هم میره و میسوزه

E.coli

New Member
لایک ها
211

اون چیزی رو که خانوم @+elistiyan گفتنو منم تایید میکنم !:)

بالا