taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160
سلام دوستان
من کتاب های فاطمی رو تقریبا تموم کردم
الان هم می خوام برم سراغ شیمی عمومی

می خوام بدونم که مورتیمرو بگیرم یا مریل

من تو سایت فهرست مطالب مریل رو دیدم خیلی موضوع داشت که خوب بود ولی مورتیمر موضوعاتش کمتر بود

به نظرتون مریل رو بگیرم؟

جای سراغ دارید که کارگاه حل مسئله شو بگیرم اخه انتشارات فاطمی نداشت:(

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : شیمی عمومی

سلام
من مریل رو ندیدم
ولی از بین سیلبربرگ و زومداهل و مورتیمر و چنگ بنظرم برای شروع از مورتیمر بخونید!
منظورتون از کارگاه حل مسایلش کتاب حل المسایلشه؟ مال مورتیمر رو که همون نشر دانشگاهی زده! مریل رو نمیدونم
موفق باشیم

لایک ها
344

سلام من که با افراد متعددی چه مدال دار چه بی مدال مشورت کردم گفتند که مورتیمر حتما لازمه..............حتی برای شروع اگه شده. و بعد اون میتونید از شیمی عمومی دیگه ای مثلا سیلبربرگ یا همین مریل استفاده کنید...............فک نمیکنم با خوندن دوتاش مشکلی داشته باشید.در ضمن ببخشید منظورتون از کتابای فاطمی کتابای موضوعی هست یا کتاب های مخصوص مرحله 1 انتشارات که فک کنم 3 تاست؟؟؟

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

سلام
من مریل رو ندیدم
ولی از بین سیلبربرگ و زومداهل و مورتیمر و چنگ بنظرم برای شروع از مورتیمر بخونید!
منظورتون از کارگاه حل مسایلش کتاب حل المسایلشه؟ مال مورتیمر رو که همون نشر دانشگاهی زده! مریل رو نمیدونم
موفق باشیم
سلام عزیز
تو لینک زیر فهرست مطالب هست

http://fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4522

http://fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4368

http://fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4367

http://fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4369

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

با دیدن فهرست که نمیشه از محتواش باخبر شد!
مثلا ماهان فهرستشو بینید میگید خیلی کمه! مورتیمر بهتره!
ولی وقتی محتواش رو بخونید میبییند خیلی ماهان پیچیده تر و سنگین تر و کامل تره!

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

راستی یه سوال دیگه

برای مرحله 2 بچه ها چی موخونند ؟
شیمی فیزیک دیگه ؟

به نظرتون لواین چه طوره ؟
سطحش بالا نیست برای المپیاد
البته من که ندیدم ولی بعید بدونم به درد مرحله 2 بخوره شاید برای مرحله 3 خوب باشه :)

mahallehm

New Member
لایک ها
487

راستی یه سوال دیگه

برای مرحله 2 بچه ها چی موخونند ؟
شیمی فیزیک دیگه ؟

به نظرتون لواین چه طوره ؟
سطحش بالا نیست برای المپیاد
البته من که ندیدم ولی بعید بدونم به درد مرحله 2 بخوره شاید برای مرحله 3 خوب باشه :)
به نظرم فعلا مرحله۳ بخون چون کتابایی که خوندی کافیه. نزدیکای مرحله۱ عمومی رو هم تکمیل کن. البته این نظر منه. مریل واسه شروع عالیه من خوندشم. خیلی دقیق بخونی سه جلدش یه هفتتو میگیره ماهان رو هم تعریفش رو شنیدم ولی کمیابه.

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

به نظرم فعلا مرحله۳ بخون چون کتابایی که خوندی کافیه. نزدیکای مرحله۱ عمومی رو هم تکمیل کن. البته این نظر منه. مریل واسه شروع عالیه من خوندشم. خیلی دقیق بخونی سه جلدش یه هفتتو میگیره ماهان رو هم تعریفش رو شنیدم ولی کمیابه.

مهرداد جان ببخشید شما مورتیمرو ندیدی؟

راستی کل مریل رو تو یه هفته خوندی ؟:4:

اونوقت در روز چند ساعت خوندی ؟
جون اگه فقط ورق بزنی یه روز کامل طول میکشه

راستی حل کردن مسائله ها در شیمی رو خوندی ؟

فکر کنم خیلی بدرد مرحله 2 و 3 بخوره

mahallehm

New Member
لایک ها
487

مهرداد جان ببخشید شما مورتیمرو ندیدی؟

راستی کل مریل رو تو یه هفته خوندی ؟:4:

اونوقت در روز چند ساعت خوندی ؟
جون اگه فقط ورق بزنی یه روز کامل طول میکشه

راستی حل کردن مسائله ها در شیمی رو خوندی ؟

فکر کنم خیلی بدرد مرحله 2 و 3 بخوره
نه مورتیمر و نه مریل چیز خاصی ندارن...فقط بعضی فصلاشون رو قبلا نخوندی...اگه بخونی میبینی که 90% مطالب تکراری اند...پس زود تموم میشه...در روز هر چه قدر وقت میکردم...الته چون الان تابستونه،مریل رو راحت میشه تو 4 روز خوند...اگه مریل رو خوندی قسمت حفظی خیلی زیاده که من اکثرا بیخیالشون میشدم ....منظورت چگونه مسائل شیمی را حل کنیم، هست؟یا کارگاه حل مسئله؟؟ اولی که فوق العاده هست واسه تسلط مخصوصا فصل استوک، گازها و محلول ها و ترمو که واسه م2 تا فصل 14 کافیه...دومی هم خوبه...سال بعدمیری سوم و کارت خیلی جدیتره...واسه م3 بخون، اگه مشکل اساسی در فهم مطالب نداشتی ادامه بده...بعد تابستون به نظرم وقت واسه م1 و2 کافی هست...این رو هم در یاد داشته باش اگه م2 قبول نشی، از م3 خبری نیست و اگه م2 قبول بشی، یه م3 خواهی داشت....

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

یه سوال : شما مساله هاشو حل کردید یا بی خیال شدید؟

اخر سر کسی نگفت مریل یا مورتیمر ؟

mahallehm

New Member
لایک ها
487

یه سوال : شما مساله هاشو حل کردید یا بی خیال شدید؟

اخر سر کسی نگفت مریل یا مورتیمر ؟
مسئله خاصی نداره...از هر فصل 5تا اینا...چون حل المسائل هم نداره، هر جوابی درست به نظرت میاد. پس زیاد رو مسئله ها وقت نذار...شیمی عمومی امسال مثلا تو مرحله2 کجاش لازم شد؟؟؟؟!! مهم حل مسئله هست ولی تسلط بر مطالب موجود در شیمی عمومی (حالا از هر کتاب دیگری هم میتونه باشه...مثلا کتاب ساختار اتم ها ومولکول ها کاملتره یا مورتیمر؟؟) لازمت میشه....

من هی میگم عمومی رو ولش کن تو میگی کدوم؟؟ ببین بعد از تابستون میخوای چی کار کنی پس؟؟؟ م3 که نمیتونی بخونی....نکنه هدفت طلا نیست؟:39:
ولی اگه واقعا میخوای عمومی بخونی یا سیلبربرگ رو بخون یا ماهان رو....

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

اخه من وقتی فهرست مطالبشو دیدم
فهمیدم که هنوز بعضیارو بلد نیستم
یا کامل بلد نیستم

اره منم موافقم که مهم حل مساله هست

راستی کتاب تست خیلی عالی چی سراغ داری
البته دارم 2000 مسائله شیمی رو دارم می زنم البته فقط سطح 3 شو

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ایشون هنوز منابع م2 رو مسلط نشدند! برن م3؟؟؟؟؟؟
چگونه مسایل و مسایل برگزیده و شیمی عمومی در اولویته!!!!
اگر م2 قبول نشید م3 در کار نیست!
مثله خیلی از بچه هایی که خودتون میشناسید و م3 خوب خونده بودن و الان م2 هم قبول نشدن!!!!
کی گفته وقتی م2 مسلط نیستید برید م3؟؟؟

مسئله خاصی نداره...از هر فصل 5تا اینا...چون حل المسائل هم نداره، هر جوابی درست به نظرت میاد. پس زیاد رو مسئله ها وقت نذار...شیمی عمومی امسال مثلا تو مرحله2 کجاش لازم شد؟؟؟؟!! مهم حل مسئله هست ولی تسلط بر مطالب موجود در شیمی عمومی (حالا از هر کتاب دیگری هم میتونه باشه...مثلا کتاب ساختار اتم ها ومولکول ها کاملتره یا مورتیمر؟؟) لازمت میشه....

من هی میگم عمومی رو ولش کن تو میگی کدوم؟؟ ببین بعد از تابستون میخوای چی کار کنی پس؟؟؟ م3 که نمیتونی بخونی....نکنه هدفت طلا نیست؟:39:
ولی اگه واقعا میخوای عمومی بخونی یا سیلبربرگ رو بخون یا ماهان رو....
دوباره تکرار میکنم!!!
همه ی مشاوران و مدال دار ها خوندن یه شیمی عمومی خوب رو با حل تمرین هاش قبل هرکاری پیشنهاد میکنند!!! اکثرا هم موافق مورتیمر هستند! تاکید میکنم حل تمرین هاش هم خیلی مهمه!!!
در ضمن من نمیفهمم شما چجوری در عرض 4 روز 3 جلد کتاب شیمی عمومی مریل رو خوندید؟؟؟!!!
هدف طلا هست ولی طلا زمانی بدست میاد که م2 قبول بشین!!!
عجله نکنید!!!

اخه من وقتی فهرست مطالبشو دیدم
فهمیدم که هنوز بعضیارو بلد نیستم
یا کامل بلد نیستم

اره منم موافقم که مهم حل مساله هست

راستی کتاب تست خیلی عالی چی سراغ داری
البته دارم 2000 مسائله شیمی رو دارم می زنم البته فقط سطح 3 شو

خب اول مورتیمر یا یه شیمی عمومی خوب بخونید. (مورتیمر- سیلبربرگ- زومداهل- ماهان- چنگ -مریل) که پیشنهادم مورتیمره
بعدشم تمریناشو مسلط بشید!!!
بعد هم برای تمرین بیشتر چگونه مسایل + مسایل برگزیده رو خوب بزنید!!
توجه کنید که همه ی دانش اموزان قوی و مدال دارها معتقدند اگر مسایل برگزیده رو کاملا مسلط بشید قسمت اعظم مسیر رو طی کردید!!!

m.amin75

New Member
لایک ها
84

ایشون هنوز منابع م2 رو مسلط نشدند! برن م3؟؟؟؟؟؟
چگونه مسایل و مسایل برگزیده و شیمی عمومی در اولویته!!!!
اگر م2 قبول نشید م3 در کار نیست!
مثله خیلی از بچه هایی که خودتون میشناسید و م3 خوب خونده بودن و الان م2 هم قبول نشدن!!!!
کی گفته وقتی م2 مسلط نیستید برید م3؟؟؟

دوباره تکرار میکنم!!!
همه ی مشاوران و مدال دار ها خوندن یه شیمی عمومی خوب رو با حل تمرین هاش قبل هرکاری پیشنهاد میکنند!!! اکثرا هم موافق مورتیمر هستند! تاکید میکنم حل تمرین هاش هم خیلی مهمه!!!
در ضمن من نمیفهمم شما چجوری در عرض 4 روز 3 جلد کتاب شیمی عمومی مریل رو خوندید؟؟؟!!!
هدف طلا هست ولی طلا زمانی بدست میاد که م2 قبول بشین!!!
عجله نکنید!!!

خب اول مورتیمر یا یه شیمی عمومی خوب بخونید. (مورتیمر- سیلبربرگ- زومداهل- ماهان- چنگ -مریل) که پیشنهادم مورتیمره
بعدشم تمریناشو مسلط بشید!!!
بعد هم برای تمرین بیشتر چگونه مسایل + مسایل برگزیده رو خوب بزنید!!
توجه کنید که همه ی دانش اموزان قوی و مدال دارها معتقدند اگر مسایل برگزیده رو کاملا مسلط بشید قسمت اعظم مسیر رو طی کردید!!!
بنده!
م2 تسلط نمیخواد!کسی که م3 رو بفهمه م2 رو بلده!
از بین کسانی که م2 رو بلدن اونایی که دقت و سرعت الاتری درن قبول میشن!که یکی از لوازمش اعتماد به نفسه که یکی از عواملش دونستن م3 است!
با پاراگراف آخر بسیار موافقم!

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

بنده!
م2 تسلط نمیخواد!کسی که م3 رو بفهمه م2 رو بلده!
از بین کسانی که م2 رو بلدن اونایی که دقت و سرعت الاتری درن قبول میشن!که یکی از لوازمش اعتماد به نفسه که یکی از عواملش دونستن م3 است!
با پاراگراف آخر بسیار موافقم!
خیلی عذر میخوام ولی سرعت و دقت تو تمرین حل کردن زیاد در همون حیطه ی م2 بدست میاد نه م3!
ببخشید اینو میگم ولی متاسفانه خودتون هم با خوندن م3 قبول نشید تو م2!!
خودمم با پاراگراف اخر موافقم!:3:

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

خیلی عذر میخوام ولی سرعت و دقت تو تمرین حل کردن زیاد در همون حیطه ی م2 بدست میاد نه م3!
ببخشید اینو میگم ولی متاسفانه خودتون هم با خوندن م3 قبول نشید تو م2!!
خودمم با پاراگراف اخر موافقم!:3:
موافقم که باید به مرحله 2 کامل مسلط بود ولی تا به کی تست و تست و تست!!؟
مرحله 2 رو که از تو این کتاب تستا درنمیارن! البته لزوم تمرین تست و تشریحی غیر قابل انکاره ولی کتاب های به قول شما مرحله 3 به ادم دید میده که تو مرحله 2 خیلی به درد میخوره
لازم نیس که از الان مرحله 2 خوند بعد از عید کافیه! اگه کسی قرار باشه م2 قبول شه با همین مقدار قبول میشه !اگر هم کسی با این مقدار م2 خوندن قبول نشه مطمئن باشه با بیشتر از اونم قبول نمیشه! چون به نظر من خوش مسئله بودن تقریبن یه چیز ذاتیست!!! در ضمن تا کتاب های مرحله 3 رو نخونی شیرینی المپیادو حس نمیکنی!!!!!!
:206:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

موافقم که باید به مرحله 2 کامل مسلط بود ولی تا به کی تست و تست و تست!!؟
مرحله 2 رو که از تو این کتاب تستا درنمیارن! البته لزوم تمرین تست و تشریحی غیر قابل انکاره ولی کتاب های به قول شما مرحله 3 به ادم دید میده که تو مرحله 2 خیلی به درد میخوره
لازم نیس که از الان مرحله 2 خوند بعد از عید کافیه! اگه کسی قرار باشه م2 قبول شه با همین مقدار قبول میشه !اگر هم کسی با این مقدار م2 خوندن قبول نشه مطمئن باشه با بیشتر از اونم قبول نمیشه! چون به نظر من خوش مسئله بودن تقریبن یه چیز ذاتیست!!! در ضمن تا کتاب های مرحله 3 رو نخونی شیرینی المپیادو حس نمیکنی!!!!!!
:206:
اییییییی خدا!!
اخه من کی گفتم کتاب م3 نخونید؟؟؟؟
شما خودتون بگید اول چگونه مسایل و مورتیمر و مسایل برگزیده خوندید یا لواین و اسکوگ و سولومونز؟؟؟؟؟
من میگم یکک دور با تسلط عالی این 3 تا کتاب مطالعه بشه بعدش برن سراغ م3!!!
نه اینکه فقط با خوندن فاطمی و کتاب وزارتی برن م3!!!
حالا هرچی نظر اساتیده!
ولی قطعا خودتونم اول مسایل برگزیده و چگونه مسایل رو خوندید بعد م3!
درسته؟؟؟

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

اییییییی خدا!!
شما خودتون بگید اول چگونه مسایل و مورتیمر و مسایل برگزیده خوندید یا لواین و اسکوگ و سولومونز؟؟؟؟؟
حالا هرچی نظر اساتیده!
درسته؟؟؟
بله درسته .

mahallehm

New Member
لایک ها
487

اییییییی خدا!!
حالا هرچی نظر اساتیده!
درسته؟؟؟
ببینید ایشون کتابای فاطمی رو خوندن و خوندن عمومی و تست زدن ها حداکثر چقدر از وقتشون رو میگیره که از الان باید شروع کنن؟؟ بعد از تابستون کلی وقت هست. ضمنا مگه کسی که م۳ میخونه نمیتونه هر ازگاهی سری به م۲ بزنه؟؟ ضمنا من این برنامه رو واسه طاها پیشنهاد کردم اگه اين تابستون نخونه دیگه فرصتی برای مطالعه مطالب م۳ نخواهد داشت...هدف بايد طلا باشه نه قبولی م۲ چون اگه م۲ قبول بشی و طلا نگيری سهمیه مدال فقط وقت از دست رفته رو جبران میکنه و از م۲ قبول نشدن خیلی خیلی بهتر نیست...

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ببینید ایشون کتابای فاطمی رو خوندن و خوندن عمومی و تست زدن ها حداکثر چقدر از وقتشون رو میگیره که از الان باید شروع کنن؟؟ بعد از تابستون کلی وقت هست. ضمنا مگه کسی که م۳ میخونه نمیتونه هر ازگاهی سری به م۲ بزنه؟؟ ضمنا من این برنامه رو واسه طاها پیشنهاد کردم اگه اين تابستون نخونه دیگه فرصتی برای مطالعه مطالب م۳ نخواهد داشت...هدف بايد طلا باشه نه قبولی م۲ چون اگه م۲ قبول بشی و طلا نگيری سهمیه مدال فقط وقت از دست رفته رو جبران میکنه و از م۲ قبول نشدن خیلی خیلی بهتر نیست...
والا من نظرتونو قبول ندارم به دلیل اینکه نظر اساتید مطرح رو عرض کردم خدمتتون
اقای shakhmard هم موافقند
رسم اینه اول مسایل برگزیده+چگونه بعدش م3!
هرطور خودتون مایلید!
بحث رو تموم کنید لطفا
همه نظراتشونو گفتند ایشون خودشون تصمیم میگیرند

بالا