وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mostafa_

New Member
لایک ها
445
سلام

از بین کتاب شیمی پیش یک و دو کدوم یکی از کتابای خیلی سبز و مبتکران برا تست و کنکور مناسبه تره؟؟؟ از لحاظ درسنامه کدوم بهتره؟؟؟ کلا بهترین کتاب برا شیمی پیش چیه؟؟؟ یه کتابی که تستای خوب و نکته دار داشته و باشه و تستاش به اصطلاح آبکی نباشه

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014
پاسخ : شیمی پیش: خیلی سبز یا مبتکران

سلام

از بین کتاب شیمی پیش یک و دو کدوم یکی از کتابای خیلی سبز و مبتکران برا تست و کنکور مناسبه تره؟؟؟ از لحاظ درسنامه کدوم بهتره؟؟؟ کلا بهترین کتاب برا شیمی پیش چیه؟؟؟ یه کتابی که تستای خوب و نکته دار داشته و باشه و تستاش به اصطلاح آبکی نباشه

مبتكران خيلي خوبه...

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

با سلام
قبلا هم راجع به این موضوع صحبت کرده بودم
مبتکران در سال دوم دبیرستان و همچنین فصل 1و2 پیش(پیش 1)خوب عمل کرده و در عوض خیلی سبز در سال سوم دبیرستان و پیش 2(فصل3و4 پیش)خوب عمل کرده...موفق باشید

SAMAOOSS

New Member
لایک ها
0

مبتکران بهترههههههههههههههههه

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

سلام

خیلی سبز خیلی بهتره !

مبتکران خیلی سردرگم میشید با تست های زیادش . به علاوه خیلی سبز ابتکار سوال بیشتری داره .

گاج نقره ای هم به اندازه خیلی سبز خوبه ؛ با مقایسه گاج یا خیلی سبز رو انتخاب کنید

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

خیلی سبز خیلی بهتره !

مبتکران خیلی سردرگم میشید با تست های زیادش . به علاوه خیلی سبز ابتکار سوال بیشتری داره .

گاج نقره ای هم به اندازه خیلی سبز خوبه ؛ با مقایسه گاج یا خیلی سبز رو انتخاب کنید
من رشته تحصیلی مهندس بازرگان رو نمیدونم اما ایشون مثل اینکه علاقه ای بیشتر به بحث شیمی معدنی و شیمی فیزیک دارن واسه همین سال دوم و فصل 1 و2 پیش رو خیلی عالی قلم زدن اما متاسفانه در سال سوم با مسئله های پرت بچه رو گمراه می کنن!
خیلی سبز در پیش 2 یعنی فصل های 3و4 کتاب پیش دانشگاهی خیلی حرف واسه گفتن داره اما در فصل های 1و2 مبتکران واقعا بهتر عمل کرده و کتاب مناسب تریه!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

منکه برا پیش گاج گرفتم خیلیم راضی بودم.بابا این مبتکران که حوصله آدموسر میبره.من داشتم افسردگی میگرفتم با مبتکران
ولی خیلی سبزم خوبه،اما من باهاش راحت نبودم اصلا

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

من رشته تحصیلی مهندس بازرگان رو نمیدونم اما ایشون مثل اینکه علاقه ای بیشتر به بحث شیمی معدنی و شیمی فیزیک دارن واسه همین سال دوم و فصل 1 و2 پیش رو خیلی عالی قلم زدن اما متاسفانه در سال سوم با مسئله های پرت بچه رو گمراه می کنن!
خیلی سبز در پیش 2 یعنی فصل های 3و4 کتاب پیش دانشگاهی خیلی حرف واسه گفتن داره اما در فصل های 1و2 مبتکران واقعا بهتر عمل کرده و کتاب مناسب تریه!
سلام

الان به نظرم چیزی که ملاک بهتر بودن هست اینکه چقدر ایده ی جدید داره که هنوز توی کنکور استفاده نشده

مبتکران برخلاف اینکه درسنامه ی مناسبی داره اما تو این فاکتور در همه ی کتاب هاش کمبود داره و حتی اگر ایده ی مناسبی داشته باشه به خاطر تعداد تست زیاد تکراری معمولا دانش آموز از این ایده ها چشم پوشی میکنه

مثال مناسب این موضوع سوال 92 کنکور ریاضی بود که بحث تعادل رو با بازده درصدی ترکیب کرده بود که چاپ همون سال مبتکران فاقد حتی دورترین ایده به این سوال ها بود

اما گاج نقره ای خیلی حتی جلو تر از این ایده هاست خیلی سبز هم همین ویژگی رو داره

با تایید گفته تون در مورد شیمی 3 ؛ در مورد شیمی 2 هم هرچند مبتکران دارای محتوای خوبی هست و سوالات سخت و مناسبی هم داره به نظر بنده فاکتور های بهترین کتاب ها رو نداره ؛ هرچند تو شیمی 2 این تفاوت ها خیلی کمتر هست اما چون شیمی آلی مبتکران با توجه به تاکید و سختی این سال ها بر روی شیمی آلی فاقد شایستگی ست مثال مناسب این موضوع یکی از سوال های خارج از کشور ریاضی هست که تعداد ایزومر های ساختاری هگزان رو خواسته بود !

از این ایده که مال 3-4 سال پیش هست همین الان ش هم در جدید ترین ویرایش مبتکران فقط برای این ایده یک سوال با علامت مندلیف گذاشته که جزء ابتدایی ترین ایده های این ایده هست در صورتی از همین ایده کوچک ایده های خیلی وسیع تری در تخته سیاه و گاج استفاده شده است برای همین به نظرم برای شیمی 2 هم بازم تخته سیاه و گاج نقره ای یا گاج پرسمان پیشرفته خیلی خوب هستند

با تشکر

crazyboy

New Member
لایک ها
539

من حوصله توضیح ندارم -> گاج نقره ای !

MR.ARYA

New Member
لایک ها
65

سلام اگه وقت داری جفتش اگه نداری رو یکیش وقت بزار که فک کنم مبتکران سخت تره.
وای حتما سطح z ه خیلی سبز و سوالای سخت مبتکرانو وقت بزار و مسئله هم ریاد حل کم چون کنکور خیلی داره این سمتی میره .و مسئله های طولانی و سخن وقت بذار . نگو از اینا نمیاد چون میاد.

Dimond96

New Member
لایک ها
373

من کلا برا شیمی گاج داشتم.به نظرم خوبه

sbagheri74

New Member
لایک ها
39

راستش من فقط مبتکرانو زدم ولی خیلی راضی بودم،بحث ایده هم خیلی مهمه ولی به نظرم مبتکران ساپورت میکنه ولی باید تستای با عنوان نوادگان مندلیف هم حل بشه که فکر نکنم تعداد سوال زیادی به سوالات ایده دار اختصاص داده بشه،حتی امسال هم بیشتر معضل خیلی وقتگیر بودن سوالا بود نه ایده

moghini

New Member
لایک ها
258

شخصا" از شیمی به عنوان یک درس متنفرم اما اگر از کتاب مبتکران استفاده میکنید توصیه میکنم حتما" به تست های ویژه ی نوادگان مندلیف یه نیگا بندازید.به قول قدیمی ها:
دیگه گذشت اون زمون که...طراح با مسئله های راحت راحت روح داوطلبان بود.

لایک ها
74

شما فقط باید به یک کتاب اعتماد کنید و ادامش بدید ... یه کاربر عزیزی گفته بود « باید ببینیم که کدوم کتاب ایده های جدیدتری داره که هنوز توی کنکور مطرح نشده » این بدترین کار ممکنه چون تمام تمرکز یک کنکوری باید روی سوالات و تیپ کنکور باشه چون حدود 90 % تکراریه و شاید یه که کم پیچیده بشه که اونهم شما باید بعد از حل تست های مختلف اون مبخث از کنکور روش تسلط بشید ............... حالا شما انتخاب کنید 90 % بهتره یا 10 % . اولویت کار باید روی تیپ سوالات کنکور باشه نه هیچ کتاب تالیفی دیگه

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

شما فقط باید به یک کتاب اعتماد کنید و ادامش بدید ... یه کاربر عزیزی گفته بود « باید ببینیم که کدوم کتاب ایده های جدیدتری داره که هنوز توی کنکور مطرح نشده » این بدترین کار ممکنه چون تمام تمرکز یک کنکوری باید روی سوالات و تیپ کنکور باشه چون حدود 90 % تکراریه و شاید یه که کم پیچیده بشه که اونهم شما باید بعد از حل تست های مختلف اون مبخث از کنکور روش تسلط بشید ............... حالا شما انتخاب کنید 90 % بهتره یا 10 % . اولویت کار باید روی تیپ سوالات کنکور باشه نه هیچ کتاب تالیفی دیگه
سلام دوست عزیزم به صورت گذرا نظرت تون رو خوندم

کاملا با حرف تون موافق نیستم ، امسال حتی همون سوالات حفظی هم تغییر لحن داشت و سوالات کنکور کافی نیست

حرف شما مربوط میشه به کنکور 90 که همه ی نکته هاش تکراری بود و اما سال 93 اینطوری نبود بیشتر بر پایه ی استدلال و مثال نقض آوردن بود که تو کنکور های سال قبل تعداد بسیار اندکی داشت و یا نداشت

دوستانی که میگن مبتکران ساپورت میکنه : سال 92 سوال جدیدی استفاده شده بود که سریع ترین راه ش استفاده از فرمول ppm = a * ده به توان 4 بود متاسفانه همین نکته ساده که میشه با تفکر بهش دست یافت تو مبتکران نبود و ویرایش امسال بهش اضافه شد در صورتی که در خیلی سبز و گاج نقره ای وجود داشت

اینکه تست های کنکور در اولویت هستند شکی نیست اما اصلا کافی نیستند و همه ی کسانی هم که نظر می دهند برای تست های تالیفی اولویت دومی هستند که نظر می دهند و مطمئن باشید لازم لازم لازم هست ش

با زدن تنها چندین بار کنکور های سال قبل شما تنها می تونستید به 50 درصد سوالات کنکور پاسخ بدهید این رو به این خاطر میگم که وقتی شما ذهن فعال و خلاق پیدا نکنید و از طرف دیگه هم مهارت کافی با برخورد سوالات مختلف نداشته باشید اولا ممکنه که در مفهوم صورت سوال دچار مشکل بشید دوما ممکنه وقت کم بیارید

امیدوارم دوستان انتخاب درستی داشته باشند . موفق باشید

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

سلام

الان به نظرم چیزی که ملاک بهتر بودن هست اینکه چقدر ایده ی جدید داره که هنوز توی کنکور استفاده نشده

مبتکران برخلاف اینکه درسنامه ی مناسبی داره اما تو این فاکتور در همه ی کتاب هاش کمبود داره و حتی اگر ایده ی مناسبی داشته باشه به خاطر تعداد تست زیاد تکراری معمولا دانش آموز از این ایده ها چشم پوشی میکنه

مثال مناسب این موضوع سوال 92 کنکور ریاضی بود که بحث تعادل رو با بازده درصدی ترکیب کرده بود که چاپ همون سال مبتکران فاقد حتی دورترین ایده به این سوال ها بود

اما گاج نقره ای خیلی حتی جلو تر از این ایده هاست خیلی سبز هم همین ویژگی رو داره

با تایید گفته تون در مورد شیمی 3 ؛ در مورد شیمی 2 هم هرچند مبتکران دارای محتوای خوبی هست و سوالات سخت و مناسبی هم داره به نظر بنده فاکتور های بهترین کتاب ها رو نداره ؛ هرچند تو شیمی 2 این تفاوت ها خیلی کمتر هست اما چون شیمی آلی مبتکران با توجه به تاکید و سختی این سال ها بر روی شیمی آلی فاقد شایستگی ست مثال مناسب این موضوع یکی از سوال های خارج از کشور ریاضی هست که تعداد ایزومر های ساختاری هگزان رو خواسته بود !

از این ایده که مال 3-4 سال پیش هست همین الان ش هم در جدید ترین ویرایش مبتکران فقط برای این ایده یک سوال با علامت مندلیف گذاشته که جزء ابتدایی ترین ایده های این ایده هست در صورتی از همین ایده کوچک ایده های خیلی وسیع تری در تخته سیاه و گاج استفاده شده است برای همین به نظرم برای شیمی 2 هم بازم تخته سیاه و گاج نقره ای یا گاج پرسمان پیشرفته خیلی خوب هستند

با تشکر
با سلام
دوست عزیز شما یکم دارید اشتباه تصور می کنید کنکور رو اولا که گاج نقره ای بیش از 99% سوالای کنکوره ویا تغییر یافته همون کنکور پس اگه سوال مشابه دیدید تقصیر سازمان سنجشه که هرساله یه سری از سوالات مشابه سال های قبل طرح میشن نه ابتکار مولفین گاج!
ثانیا یه کتاب خوب برای شیمی باید این ویژگی رو داشته باشه که مفاهیم رو در کنار مشائل بتونه ارنج کنه که تو کتاب هایی که اسم بردم این حرکت به بهترین نحو انجام گرفته!
شیمی علمی تلفیقی هست و سوالاتش حلی-مفهومیه مخصوصا شیمی در رشته تجربی!
برای همین کتابی مثل مبتکران و خیلی سبز که خیلی بهتر نسبت به دیگران در بالانس این موضوع عمل کردن گزینه های بهتری محسوب میشن!
موفق باشید:53:

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

با سلام
دوست عزیز شما یکم دارید اشتباه تصور می کنید کنکور رو اولا که گاج نقره ای بیش از 99% سوالای کنکوره ویا تغییر یافته همون کنکور پس اگه سوال مشابه دیدید تقصیر سازمان سنجشه که هرساله یه سری از سوالات مشابه سال های قبل طرح میشن نه ابتکار مولفین گاج!
ثانیا یه کتاب خوب برای شیمی باید این ویژگی رو داشته باشه که مفاهیم رو در کنار مشائل بتونه ارنج کنه که تو کتاب هایی که اسم بردم این حرکت به بهترین نحو انجام گرفته!
شیمی علمی تلفیقی هست و سوالاتش حلی-مفهومیه مخصوصا شیمی در رشته تجربی!
برای همین کتابی مثل مبتکران و خیلی سبز که خیلی بهتر نسبت به دیگران در بالانس این موضوع عمل کردن گزینه های بهتری محسوب میشن!
موفق باشید:53:
سلام فکر کنم برداشت درستی از نوشته ی بنده نداشتید

من روی شباهت بحث م نبود ، بنده با تاکید پست قبلی تون که گفته بودید فقط سوالات کنکور سال های قبل گفتم کافی نیست چرا که کنکور 93 ثابت کرده است ذهن خلاق کلید موفقیت است ! پس خیلی چیز های دیگر لازمه ی راه هستند

در مورد قسمت بعدی حرف تون هم ؛ اینکه مفاهیم در کنار مسائل بتونه ارنج کنه از این نظر کتاب های نام برده شده تفاوت محسوسی ندارند چرا که اولا منبع کتاب است و تنها هدف یکسری آموخته های بیشتر هست و توضیح بیشتر مفاهیم نه اینکه چیز ماورایی هرکدام عرضه کرده باشند و در ظاهر با بررسی سطحی کتاب ها هیچ تفاوتی احساس نمیشه جز رنگ و برق صفحات

اینکه 99 % ش سوالات کنکور هست و تغییر یافته ی اون ها !!!!!! بلاخره از یک مفهوم ثابت سوال ماورایی که طرح نمیشه کرد اما میشه خلاقیت رو به گونه ای چاشنی قضیه کرد که به کل مفهوم تازه ای پیدا کنه که در 93 هم میشه اشاره کرد ...

در ضمن 99 درصدی هم که گفتید نمی دونم با چه دید و خواندنی به این نتیجه رسیده اید احیانا ! چون که در این کتاب چه درست یا نادرست (کاری نداریم باهاش ) از ایده های المپیادی و خلاق بیشتر تاثیر پذیرفته است تا سوالات کلیشه ای کنکوری که مشابه ش بسیار در مبتکران هست و مولف کتاب هم در آزمون های گاج این خلاقیت و خارج از قید سوالات کلیشه ای کنکور رو با توجه به همون نمونه سوالات مطرح کرده در آزمون به اثبات رسانده است

بلاخره هر چه باشد بنده هم هدفم این بود که دوستان اشتباهات بنده را تکرار نکنند وگرنه به نظرم دوستان بهتر می تونند برای خودشون تصمیم بگیرند

موفق باشید :53:

p.cosmologist

New Member
لایک ها
367

من خودم مبتکران میخونم ولی نظرات قبلی رو که خوندم شک کردم! الان اخرش چه کتابی بخونیم بهتره ؟ :23:

chimica

New Member
لایک ها
256

با سلام
راستش فكر كنم هفته پيش بود كه اين سوالو از معلممون پرسيدم...
من نظرم رو مبتكران بود...
اما اون گفت كه مبتكران تستاش بيش از حد زياده و دانش آموز رو خسته ميكنه...
و اما..
براي پيش 1 واقعا كتاب گاج ميكروطبقه بندي خوبه...هم تستاش به اندازه اس هم خوب و جديده...
و پيش 2...شنيدم كه براي كسايي كه ميخوان خيلي عالي كار كنن...انتشارات فار يه كتاب داره كه حرف نداره...
به هرحال...
به نظرم بهترين كار اينه كه هركس ميخواد براي شيمي پيش اقدام كنه...يا تو اينترنت يا توي انقلاب اين دوتا كتابي رو كه گفتم با دقت بررسي كنه...
موفق باشيد

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

من خودم مبتکران میخونم ولی نظرات قبلی رو که خوندم شک کردم! الان اخرش چه کتابی بخونیم بهتره ؟ :23:
سلام دوست عزیز

حتما هر کتابی رو قبلا می خوندید به خوندنش ادامه بدید بعدا فرصت میکنید درصورتی که خودتون ضعف احساس کردید به منابع تکمیلی رجوع کنید و برای کتاب هایی که هنوز نخوندید با نظرات دوستان تصمیم بگیرید و قبل ش هم خودتون هر چند کتاب رو بررسی کنید ! و ببینید از خودن کدوم لذت می برید

:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا