عجیب‌ترین رقابت‌های دنیا

baahram

New Member
ارسال ها
1
لایک ها
0
امتیاز
0
#1

مسابقه‌های عجیب بسیاری در سرتاسر جهان برگزار می‌شود. برخی آن‌ها ریشه در قرن‌های گذشته دارند و تا به امروز ادامه یافته‌اند. اما برخی دیگر٬ در هزاره جدید و برای جذب گردشگران به شهرهای کوچک طراحی و برگزار می‌شوند. محبوبیت مسابقات قهرمانی که در بعضی از کشورها انجام می‌شود نیز پای را فراتر از مرزهای آن کشور گذشته٬ و هرساله بر تعداد گردشگرانی که برای تماشا و یا حتی شرکت در این مسابقه‌ها راهی کشور مقصد می‌شوند افزوده می‌شود.مسابقه قهرمانی حمل همسر

محل برگزاری: فنلاند
به نظر می‌رسد نه‌تنها برای اثبات عشق٬ که برای به دست آوردن جایزه مسابقه٬ هرسال تعداد مردان بیشتری از سراسر جهان در مسابقات حمل همسر شرکت می‌کنند. مشهورترین این مسابقات در روستای سونکاجاروی فنلاند برگزار می‌شود. مسیر ۲۵۰ متری این مسابقه با موانع زیاد و حتی چاله‌های کوچکی از آب طراحی می‌شود. طبق قوانین مسابقه نگه‌داشتن همسر روی بازو خلاف مقررات است٬ ازاین‌رو بسیاری در میانه مسیر همسر خود را رها می‌کنند. خبر چندانی از عشق و عاشقی در مسابقه نیست٬ زنان بارها از دست همسرانشان رها می‌شوند و کبودی و زخم‌های سطحی اجتناب‌ناپذیر است. برای شرکت در مسابقه کافی است فرم درخواست مسابقه را در محل برگزاری پرکنید. به‌تازگی این مسابقه عجیب در سایر کشورها٬ همچون دانمارک٬ لتونی٬ استونی٬ سوئد و کره جنوبی نیز انجام می‌شود.

مسابقه قهرمانی پشه کشی

محل برگزاری: ایتالیا
مسابقه کشتن حشرات خون‌خوار هرساله در ایتالیا برگزار می‌شود. به‌عنوان‌مثال در سن نازاروسزیا به شرکت‌کنندگان، تورهای حشره‌کش مورد تأیید داوران داده می‌شود و آن‌ها ۱۰ دقیقه فرصت دارند تا بیشترین تعداد حشره خون‌خوار را بکشند. معیار انتخاب نفرات برتر مسابقه شمارش اجساد حشرات‌ کشته‌شده است و به سه نفر اول به ازای هر حشره ۱۰ یورو داده می‌شود. سایر قوانین مسابقه هرسال تغییر می‌کند. مسابقه‌ی مشابهی در دره لوملینا در شمال میلان برگزار می‌شود با این تفاوت که در آن مسابقه خبری از تور یا حشره‌کش نیست، شرکت‌کنندگان می‌بایست با دست‌های خالی به شکار پشه‌ها بروند.

مسابقه قهرمانی داد زدن با صدای بلند

محل برگزاری: لهستان، ژاپن

اگر برای دیدن این مسابقه به ژاپن سفر کنید، دیگر ردپایی از اسطوره متانت و آرامش ژاپنی‌ها نخواهید دید. در این مسابقه که هرساله در استان اوئیتا برگزار می‌شود، بیش از یک‌صد شرکت‌کننده در آن تلاش می‌کنند با صدای بلند با یکدیگر صحبت کنند. شدت صدای تولیدشده توسط آن‌ها به بیش از ۱۰۰ دسی‌بل ( بیشتر از صدای شکستن یک سنگ، یا عبور قطار یک سریع‌السیر ) می‌رسد. به گفته روانشناسان این مسابقه، به تخلیه روانی و رهایی از تنش ژاپنی‌هایی که مدام در دفتر کارشان به‌طور ثابت و با شرایط سخت کار می‌کنند، کمک می‌کند.
لهستانی‌ها نیز تصمیم گرفته‌اند بیشتر مراقب سیستم عصبی و سلامت خود باشند، بنابراین مسابقه مشابهی را در شهر گلدپ برگزار می‌کنند.


مسابقه اردک‌های پلاستیکی

محل برگزاری: بریتانیا، سنگاپور

داریم راجع به همان اردک‌های پلاستیکی که بچه‌ها را موقع حمام کردن سرگرم می‌کند صحبت می‌کنیم. شرکت‌کنندگان این اردک‌ها را در آب رودخانه رها می‌کنند تا شانسشان را در جریان آب امتحان کنند. برگزاری این مسابقه در سنگاپور به چیزی شبیه به لاتاری می‌ماند: یک اردک پلاستیکی می‌خرید، اسم خودتان را روی آن می‌نویسید و در آب رها می‌کنید، اردک‌ها با تشویق تماشاچیان در جریان رودخانه حرکت می‌کنند، و شما می‌توانید آرزو کنید خوش‌شانس باشید. پس از اتمام مسابقه، برنده خوش‌شانس مسابقه یک‌میلیون دلار جایزه خواهد گرفت.

مسابقه پرتاب موبایل

محل برگزاری: فنلاند
اگر زمانی هوس کردید تلفن همراه خود را با تمام قوا به سمتی پرت کنید، کمی دست نگه‌دارید تا در مسابقه شهر ساونلینا فنلاند شانس خود را امتحان کنید. این مسابقه نخستین بار در سال ۲۰۰۰ برگزار شد و به‌سرعت محبوبیت زیادی به دست آورد. برگزارکنندگان این مسابقه ادعا می‌کنند، برگزاری مسابقه به جمع‌آوری تلفن‌های فرسوده کمک کرده و به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کند.
شرکت‌کنندگان در سه گروه مردان، زنان و نوجوانان با یکدیگر مسابقه می‌دهند. اگر قصد ندارید تلفن همراه خودتان را پرتاب کنید، غرفه‌هایی تدارک دیده‌شده تا از هر مدل گوشی با هر برند، به شرطی که وزن آن بین ۲۰۰ تا ۴۴۰ گرم باشد، پرتابه خود را انتخاب کنید. پیرو این مسابقه ملی فنلاندی ها، به‌تازگی در آلمان، بریتانیا و نروژ هم مسابقات مشابهی برگزار می‌شود. جایزه برنده این مسابقه، سفر به یک تورنمنت بین‌المللی در فنلاند است.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا