عدد عجیب

fatema23

New Member
لایک ها
65
یک نفر از اساتید دانشکده شهر آتن پایتخت یونان چندی پیش عددی را کشف کرد که خصایص عجیبی دارد
آن عدد:
۱۴۲۸۵۷میباشد.
اگر عدد مذکور را در دو ضرب کنیم، حاصل: ۲۸۵۷۱۴ میشود! (به ارزش مکانی ۱۴ توجه کنید)

اگر این عدد را در سه ضرب کنیم حاصل: ۴۲۸۵۷۱ میشود!(به ارزش مکانی ۱ توجه کنید)

اگر این عدد را در چهار ضرب کنیم حاصل: ۵۷۱۴۲۸ میشود!( به ارزش مکانی ۵۷ توجه کنید)

اگر این عدد را در پنج ضرب کنیم حاصل: ۷۱۴۲۸۵ میشود!(به ارزش مکانی ۷ توجه کنید)

اگر این عدد را در شش ضرب کنیم حاصل: ۸۵۷۱۴۲ میشود! (سه رقم اول با سه رقم دوم جا بجا شده)

اگر این عدد را در هفت ضرب کنیم حاصل: ۹۹۹۹۹۹ میشود!

لطفا ضربهای بالا را خود شما نیز انجام دهید و حاصل را با عدد اصلی مقایسه کنید!!
.

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459
پاسخ : عدد عجیب

فقط یه سوال. اینا مثلا چه جوری می یان این اعداد رو پیدا می کنن؟ معادله چند مجهولی می نویسن حل می کنن؟ چی کار می کنن؟

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

فقط یه سوال. اینا مثلا چه جوری می یان این اعداد رو پیدا می کنن؟ معادله چند مجهولی می نویسن حل می کنن؟ چی کار می کنن؟
میشه با برنامه نویسی خیلی یاز این اعداد رو پیدا کرد.اما چون بعضی از خواص برای ما جالب هستند و برای کامپیوتر شاید جالب نباشتد فهموندنش به کامپیوتر(نوشتن برنامش) سخت باشه.

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

پیشنهاد: 1 رو به 7 تقسیم کنید :4:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

این که همون عدده شد..... روش بدست اوردنش همونه که اقای mehran88 گفتند؟

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

آره همین عدد رو میده !!(تا اون مرتبه)
پس چقدر آتنی ها گاگولند!!اگر استاد دانشگاهشون اینو "کشف" کرده!!
یا شاید fatema23 اینو پرونده.منبعتون چیه؟؟؟شما از کجا فهمیدید یکی از اساتید دانشگاه آتن این رو کشف کرده؟؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

آره همین عدد رو میده !!(تا اون مرتبه)
پس چقدر آتنی ها گاگولند!!اگر استاد دانشگاهشون اینو "کشف" کرده!!
یا شاید fatema23 اینو پرونده.منبعتون چیه؟؟؟شما از کجا فهمیدید یکی از اساتید دانشگاه آتن این رو کشف کرده؟؟
چون اقا گودرز اینو متوجه شدند دلیل نمیشه از اول میتونستند کشفش کنن.(با عرض پوزش) اگه اسونه چرا خود ما ها( اساتید ایران) نتونستیم از این چیزا کشف کنیم؟؟؟؟

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

این که همون عدده شد..... روش بدست اوردنش همونه که اقای mehran88 گفتند؟
با برنامه نویسی و ارائه الگوریتم های مختلف هر کاری میشه کرد.اما شاید بعضی چیزای جالب رو تا نبینیم نتونیم فکری واسه ایجادش داشته باشیم.

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

چون اقا گودرز اینو متوجه شدند دلیل نمیشه از اول میتونستند کشفش کنن.(با عرض پوزش) اگه اسونه چرا خود ما ها( اساتید ایران) نتونستیم از این چیزا کشف کنیم؟؟؟؟
چرا دلیل نمیشه!!اتفاقن به نظرم کاملن دلیل میشه.الان اینو دیدند و در جا فهمیدند 1/7 هست. اولن
و دومن که ما(ایرانیا) نتونستیم کشف کنیم؟؟از کجا میدونید نتونستیم؟؟اصلن این مگه چیز چقدر مهمیه که بیایم کشف کنیم؟؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

چرا دلیل نمیشه!!اتفاقن به نظرم کاملن دلیل میشه.الان اینو دیدند و در جا فهمیدند 1/7 هست. اولن
و دومن که ما(ایرانیا) نتونستیم کشف کنیم؟؟از کجا میدونید نتونستیم؟؟اصلن این مگه چیز چقدر مهمیه که بیایم کشف کنیم؟؟
من اصلا دلم نمیخواد بحث کنم چون احساس میکنم مکانش اینجا نیس. ولی اگه مهم نیس پس چرا شما گفتید اتنی ها خنگن که اینو کشف کردند یعنی قبل از اینکه اقا گودرز بگویند بنظرتون مهم بود. در ضمن مهم نیس بدونیم این عدد 7/1 هست مهم اینه تونستند روابط رو توش پیدا کنن. لطفا تمومش کنیم....

alich100

New Member
لایک ها
90

اصلن چی میگین شما؟
اگه 1 رو تقسیم بر 7 کنیم این عدد حاصل میشه ولی چرا این اعداد به طور حلقوی تغییر مکان میدهند؟ یعنی چرا 1 رو تقسیم بر 6 کنیم این اتفاق نمی افتد؟
تازه یه چیزی بذار راجع به این عدد بگم:
این عدد رو عدد زمان می نامند یعنی خداوند در انجیل گفته جهان 6 روزه و در روز بعد از 6 یعنی 7 فقط 1 نفر باقی می مونه یعنی در قیامت
اگه جایی اشتباه میکنم آقایان و خانم ها بگن!

آخرین ویرایش توسط مدیر

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

من اصلا دلم نمیخواد بحث کنم چون احساس میکنم مکانش اینجا نیس. ولی اگه مهم نیس پس چرا شما گفتید اتنی ها خنگن که اینو کشف کردند یعنی قبل از اینکه اقا گودرز بگویند بنظرتون مهم بود. در ضمن مهم نیس بدونیم این عدد 7/1 هست مهم اینه تونستند روابط رو توش پیدا کنن. لطفا تمومش کنیم....
خب واضح نیست؟؟!!!
آتنی ها خنگند که اینو "کشف" کردن چون این چیز مهمی نیست!!!!!!!!!!!این خیلی واضحه!!چون مهم نیست اینو گفتم دیگه!!اگه مهم بود میگفتم وایی آتنی ها خیلی خفنند که اینو کشف کردند!!
الان این روابط پیدا کردند.به چه درد میخوره؟میخوان چیکارش کنند؟؟میان میکن به مردم مردم هم دست میزنند و هورا میکشند!!چقدر کاربردییییییییییی!!!!:221::221: اینو بزارید جلو آینه میشه دو تا رابطه!!بعدش بیشتر هورا بکشید!!

fatema23

New Member
لایک ها
65

tuye ye weblag in matlabo khundam, be nazaram jaleb bud.

hamed2419

New Member
لایک ها
4

خداییش چه بدبختیی کشیده تا این عددو پیدا کرده

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

خداییش چه بدبختیی کشیده تا این عددو پیدا کرده
اسپم؟؟؟
تشکر،همزاد پنداری و... همه اسپم محسوب میشه و اسپم ممنوعه!!!
چون شما تازه اومدید و دفعه اول ایرادی نداره ولی دیگه خواهشا اسپم نزارید!!!

بالا