moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
سلام دوستان خسته نباشید به خصوص کنکوری های 91
یکمی از راه رو رفتیم خیلی کوچولو ولی خوب بقیه شم یه یا علی میگیمو با اراده ی بیشتر ادامه میدیم...
از عنوان تایپیک مشخصه میخواستم نظرتونو در مورد غیر حضوری گرفتن پیش دانشگاهی بپرسم...
1 شرایطش چیه؟
2خوبه غیر حضوری بگیریم یا نه؟
3غیر حضوری گرفتن بیشتر به درد کیا میخوره؟یعنی کیا بهتره غیر حضوری بگیرن سطح درسشون در چه حدی باشه؟
4.....
5.....
......
پیشاپیش خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون

میدونم میدونید فقط یاداوری تایپیکو به حاشیه نکشید....بازم ممنونم

haniye

New Member
لایک ها
234
پاسخ : غیر حضوری گرفتن پیش دانشگاهی

سلام
اگر بخوام نظر شخصیمو بگم به نظرم غیر حضوری گرفتن پیش دانشگاهی اشتباه هست
توی خونه درس خوندن برای کسی بهتره که از دبیرستان فارغ التحصیل شده و میخواد بعد از چند سال کنکور بده یا سال دوم هست که شرکت می کنه
برای اینکه بگم چرا با این کار مخالفم صحبت هام رو یکم عامیانه تر میگم
وقتی مدرسه نری معمولا برنامه ریزی با کمی تاخیر یا غیر جدی انجام میشه
بیشتر میخوابی و کمتر از خودت کار می کشی
کسالت و تنبلی توی درس خوندن پیدا می کنی
معمولا توی کلاس درس یک مطلب بیشتر تفهیم میشه و راحت تر میشه درک کرد
با دیدن دوستاتون حس رقابت درونتون ایجاد میشه (این حس رقابت منظور حسادت نیست بلکه انگیزه برای تلاش بیشتر هست)
البته تصمیم آخر بستگی به نظر شما داره
اما بهتره با احتیاط بیشتری تصمیم بگیری
موفق باشید:197:

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام ، امیدوارم همگی حالتون خوب باشه و از این ماه واقعا پربرکت نهایت استفاده رو ببریم.
خب من سعی می کنم هر چیزی که در مورد غیرحضوری گرفتن میدونم بگم و امیدوارم که این نوشته ها مفید واقع بشه.

یادمه پارسال این برای منم سوال بود که حالا توی یه جمع بندی کلی میگم:

در چند سال اخیر آمار داوطلبان غیر حضوری به شدت کاهش یافته است. متاسفانه تجربه ی خوبی از تحصیل غیرحضوری وجود نداره چون:
1. تکرار مطالب برای غیر حضوری هایی که آموزش خود را از معلمان و کلاس های کنکور دریافت می کنند ، کمتر از معلمان و کلاس مدرسه خواهد بود. به همین دلیل است که آنان معمولاً در دروس پیش دانشگاهی ضعیف تر هستند.

2. دانش آموزان ضعیف و متوسط با نرفتن به مدرسه بیشتر دچار افت تحصیلی می شوند.

3. غیرحضوری ها در امتحانات ترم بیشتر دچار نگرانی و اضطراب می شوند. (به علت حضور نداشتن در کلاس و عدم آشنایی کامل با سوالات تشریحی و عدم آمادگی برای امتحانات از طریق امتحانات داخلی)

4. داوطلبان پسر از معافیت تحصیلی و یک سال فرصت مجدد برای شرکت در کنکور محروم می شوند.
کاهش شدید آمار غیرحضوری ها در شهرهای بزرگ مؤید آن است که این روش چندان جواب نمی دهد.
"این مطالب چیزایی بود که خودم میدونستم و تو کتابهای مشاوره ی مختلف خونده بودم. فکر کنم مشاوره گاج بود"

اما اصلا به این معنا نیست که برای همه جواب نمیده ، من خودم یکی از کاربرای قدیمی سایت رو میشناسم که غیرحضوری گرفت و الان داره تو رشته دلخواهش تو یکی از بهترین دانشگاه های تهران درس میخونه. بیشتر بستگی به شخصیت و ویژگی های فردی خودتون داره ، البته اینم در صورتیه که مدرستون کادر آموزشی خوبی نداشته باشه.

امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرین.

بهترین آرزوها:53:

آخرین ویرایش توسط مدیر

melikaaaaa

New Member
لایک ها
136

شاید واسه بعضیا جواب بده ولی کلا ثایت شده غیر حضوری گرفتن خوب نیست به غیر از این که ممکنه بعضیارو تنبل کنه و اینا چون ادم از محیط رقابتی دور می مونه می تونه اثرات بدی داشته باشه

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

موافقم با حرفاتون ممنونم از راهنماییاتون
ولی اینا قابل حل هستند اگه برای فرد هدفی که انتخاب کرده مهم باشه اینجور مسائل جلوشو نمیگره ....
درباره ی شرایطش چطور؟اطلاعی دارید....مدارس اجازه میدن ؟شرایط خاصی که نداره؟.....

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361

اطلاع دارید چند درصد از اینکه غیر حضوری گرفتن راضی بودن؟
راستی اگه اینو در نظر بگیریم که یه معلم بیاد عوض تدریس تو کلاس جک بگه یا یکی بیاد با بچه ها سر مساتئل بیریط بحث کنه یا مدرسه بخواد تا اخرین روز اردیبهشت مجبورتون کنه برین مدرسه.....ذر این صورت غیر خضوری میتونه گزینه ی خوبی باشه حتی با اینکه مدرسم فرزانگانه....

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام ، این پست رو در جواب دو پست بالایی می نویسم.

در مورد شرایط خاصش باید بگم کسی که غیرحضوری میگیره دیگه نمره ی مستمر نداره. یعنی برای قبولی! باید 10 بگیره از 20 (در امتحان پایانی)
واینکه نه لازم نیست کار خاصی بکنین ، فقط از طریق مدرسه درخواست غیرحضوری میدین.
اما در مورد اینکه چند درصد راضی بودن و... . خب اینطور که من میدونم و تو شهرهایی که میشناسم دیدم بهترین مدارس هر شهر مدارس سمپاد اونه و شما هم دانش آموز سمپادین. حالا من اطلاع از اینکه کدوم شهرین و وضعیتش چطوره ندارم اما اینکه چند درصد راضی بودن رو شما باید مدرسه خودتون رو بسنجین.

یعنی باید ببینین از دانش آموزان مدرسه ی شما در سال های قبل کسایی بودن که غیرحضوری گرفته باشن ، اونایی که گرفتن چقدر راضی بودن و برعکس اونایی که حضوری گرفتن چقدر راضی بودن. رتبشون در چه سطح بوده و.....

به نظرم با داشتن این اطلاعات میتونین تصمیم بهتری بگیرین.

بهترین آرزوها:53:

لایک ها
0

سلام بچه ها یهد سوال داشتم
من رشتم هوانوردی بود و امسال دیپلم گرفتم با معدل 18.75, پارسالم معدلم شد 19.60 و سال اولم 19.5
میخوام بگم که درسم بد نیست که اومدم این رشته از روی علاقه بوده
چون متاسفانه خیلی ها تا اسم هنرستان میاد بهم میگن تو که درست خوب بوده پس چرا رفتی هنرستان اونم رشته ی من که کاردانشه همه ذهنیت بدی دارن !!!
در صورتی که درسای ما از رشته های دیگه خیلی هم سخت تره , مشکل من از جایی شروع شد که بخاطر 1مسايلی مثل دوری راه محیط دانشگاه و .... نمیتونم تو رشته ی خودم ادامه تحصیل بدم فقط هم 1دانشگاه واسه ما دخترای بدبخت وجود داره
از اونجاییم که فقط میتونم برم دانشگاه علمل کاربردی که اصلا خوشم نمیاد تصمیم گرفتم امسال پیش ریاضی برم تا سال دیگه بتونم کنکور بدم
این کار فقط از 1راه امکان داره ---> پیش دانشگاهی غیر حضوری
میخواستم بدونم بهترین کلاس واسه کمک به من چی میتونه باشه ؟
اینکه درس بدن نه اینکه فقط دوره کنن
ممنون :126:

بالا