فرصت در خونه رو نمی کوبه...

platopluto

New Member
لایک ها
1,103
«تام واتسون» معتقد بود که «هیچ گاه فرصت بر در خانه شما نخواهد کوبید، بلکه این شما هستید که باید درِ خانه فرصت را بکوبید و به خاطر داشته باشید که فرصت‌ها همه و همه در اطراف ما قرار دارند». همچنین معتقد بود: «تا به سن 40 سالگی نرسید نمی‌توانید موفقیت شایان خود را کسب کنید». در سراسر دنیا فقط چند شرکت انگشت شمار توانستند به عنوان نیروهای کاری بین‌المللی مطرح شوند. شرکت ‏IBM‏ پس از شصت سال از زمان افتتاح در دهه 1920 تا اواسط 1980 استانداردهای مخصوص اثر جدید اتوماسیون الکتریکی را که منجر به رویداد انقلابی بزرگ در شرایط کاری شرکت‌های سراسر دنیا شد، توانست تثبیت کند. ‏IBM‏ که با نام «‏Big Blue‏ یا آبی بزرگ» نیز شناخته شده است در نتیجه عمل به یک شعار کوتاه، یعنی همان «فکر کنید» به شرکتی با چنین عظمت و شکوه تبدیل شد. این شعار توسط «توماس جی. واتسون» ارائه شد. پسرش توماس نیز از این نظر با پدر خود برابری می‌کرد. او در 1952 یعنی زمانی که تکنولوژی الکتریکی خط سیر اولیه خود را سپری می‌کرد، سرپرستی این شرکت را برعهده گرفت و آن را به شرکتی با بزرگی بسیار تبدیل کرد. این پدر و پسر 57 سال مدیریت ‏IBM‏ (نام قبلی آن ‏CTR‏) را به عهده گرفتند و در این مدت، کامپیوتر را به عنوان ابزار ضروری عصر جدید مطرح کردند و عملکرد این شرکت به شدت مورد تقلید دیگران قرار گرفت. ‏
واتسون در سال 1898 به شرکت ملی «کش رجیستر» واقع در «دیتون اوهایو» ملحق شد و تا حد مدیریت فروش پیش رفت. سپس در چهل و یک سالگی ناگهان شغل خود را رها کرد و به سمت «مانهاتان» واقع در شرق عزیمت کرد. در این شهر در شرکتی به نام « ‏C.T.R‏ کامپیوتینگ-تابولیتینگ- ریکوردینگ» استخدام شد و در سال 1911 کار ساخت انواع ساعت و ماشین‌های حساب را بر عهده گرفت. بعدها واتسون لاغر و بلند بالا با چهره‌ای مهربان و زیرک به عنوان یکی از بهترین فروشندگان این شرکت مطرح شد. او سفارش‌های متعددی از مشتریان دریافت می‌کرد و سرانجام پس از سپری شدن یک سال به عنوان رئیس این شرکت انتخاب شد و این گونه در مسیر پیشرفت قرار گرفت. در این سال یعنی 1914 بود که پسرش تام متولد شد. در تمامی ادارات مربوطه کارمندان خود را به سوی یادگیری و بالاتر از همه تفکر تشویق می‌کرد. در سال 1924، شعبات این شرکت در آمریکا به سه مورد رسید و شعباتی نیز در فرانسه، بریتانیا، کانادا و آلمان که واتسون آن را اروپای در حال توسعه می‌نامید، ایجاد شد. او نام ‏CTR‏ را به ماشین‌های تجاری بین‌المللی یا همان ‏IBM‏ تغییر داد که امروزه نیز از گستردگی بسیاری برخوردار است. یقه‌های محکم و بلند واتسون، بیزاری او از مشروب و سیگار و گنجینه حکمت‌ها و کلماتش به عنوان علامت تجاری شرکت برای دنیای خارج انتخاب شد. در داخل سازمان مانند پدری مهربان تمامی کارمندان تا روسای بزرگ و کوچک را همواره به کار و تلاش و تفکر سوق می‌داد و همواره آنها را تشویق می‌کرد تا آواز «درود بر ‏IBM‏» را سر دهند. وی هیچ گاه کارکنان خویش را اخراج نکرد و برای آنها امکانات فوق العاده دیگر همچون استفاده رایگان از باشگاه‌ها، بازی بولینگ و فعالیت‌های دیگر را فراهم کرد. ‏
در دهه‌های 1920 و 1930 و تا پیش از 1945 ماشین‌های جدیدی تحت نام ‏IBM‏ ارائه شدند. واتسون در سال 1933 شرکت ماشین تایپ الکترونیکی «راچستر» نیویورک که نخستین ماشین تایپ کامل الکترونیکی را ساخته بود، خریداری کرد.
وقتی در سال 1952 واتسون مدیریت شرکت را به دست پسرش توماس سپرد، این شرکت به عنوان برجسته‌ترین شرکت آمریکا شناخته شده بود. در سال 1955 یکی از سرمایه‌گذارانی که در سال 1914 صد سهم از ‏CTR ‎‏ را به مبلغ 2750 دلار خریداری کرده بود، 3614 دلار دیگر برای استفاده از تمامی امتیازات در اختیار شرکت قرار داد که با این مالکیت 3893 سهم از ‏IBM‏ به ارزش 965، 492، 1 دلار در اختیار وی قرار گرفت. تام از زمانی که به یاد داشت در شرکت تحت تعلیم قرار گرفت. او نخستین بازرسی دستگاهی خود را در 5 سالگی به انجام رسانید. در 12 سالگی در مراسم انتخاب بهترین فروشنده سخنرانی کرد. پس از طی دوران کالج به عنوان فروشنده تازه‌کار در قسمت مالی به شرکت ملحق شد و موفقیت مبنی بر 231% فروش را به ثبت رسانید و این چنین مانند پدرش رشد یافت. پدرش چنین می‌گفت: «او خود باید شایستگی‌هایش را اثبات کند، در غیر این صورت همگان خواهند گفت که پدرش به او کمک کرده، در حالی که این چنین نبوده است». پس از دوران جنگ، به سمت معاون فروش مدیر شرکت انتخاب شد. پس از پذیرش پست مدیریت از مدیران و متخصصان جوان‌تر استفاده کرد و در این زمان این شرکت چنان پیشرفتی کرد که سرآمد دیگر شرکت‌ها مطرح شد. او همچنین به تبدیل شرکت از تولیدکننده ماشین حساب‌های الکترونیکی به شرکت فعال کامپیوتری را سرعت بخشید. تام نیز مانند پدر در سال 1971 بازنشستگی را انتخاب کرد. از سال 1979 تا 1981 به عنوان سفیر آمریکا در شوروی (روسیه) به فعالیت خود ادامه داد. سرانجام واتسون در سال 1993 از دنیا رفت. شرکت ‏IBM‏ در دهه 1980 در صنعت رایانه از آنجایی که نتوانسته بود با انقلاب رایانه‌های شخصی همگام شود، با نوسانات زیادی روبه رو شد. شرکت‌های جوان‌تر با ساخت رایانه‌های پردازنده مرکزی در تحلیل نیروی هسته درونی این شرکت نقش بسیاری را ایفا کردند. بدون قرار گرفتن واتسون‌ها در پشت سکان، شرکت برای نخستین بار نتوانست آواز «درود بر ‏IBM‏» را بخواند.

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014
پاسخ : فرصت در خونه رو نمی کوبه...

ولي من معتقدم فرصت هاي خوب در خونه ي افراد خوش شانس رو مي زنه ....اكه خوش شانسه زرنك باشه ازش استقبال مي كنه و اكر نه ك هيجي........

kamgh

Active Member
لایک ها
196

به نظر من فرصت های خوب همیشه مثله شتری دم دره خونه تمامی افراد چه خوش شانس و چه بدشانس می خوابن و انتخاب اونا بستگی به خود اون اشخاص داره!!!!!!دسته خودشونه!:221:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

به نظر من فرصت های خوب همیشه مثله شتری دم دره خونه تمامی افراد چه خوش شانس و چه بدشانس می خوابن و انتخاب اونا بستگی به خود اون اشخاص داره!!!!!!دسته خودشونه!:221:
البته خوش شانس يا بدشانس بودن ي جيز نسبي هست ولي دركل منظور اينه كه فرصت هم دره خونه رو مي زنههههههه،درسته؟!

math7

New Member
لایک ها
586

ولي من معتقدم فرصت هاي خوب در خونه ي افراد خوش شانس رو مي زنه ....اكه خوش شانسه زرنك باشه ازش استقبال مي كنه و اكر نه ك هيجي........
شانس دیگه چیه ؟ هیچوقت مغز من شانس رو قبول نکرده و نمی کنه شانس مال اینه که آدم سر خودشو کلاه بذاره و هرچی مشکل رو گردن شانس بندازه

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

شانس دیگه چیه ؟ هیچوقت مغز من شانس رو قبول نکرده و نمی کنه شانس مال اینه که آدم سر خودشو کلاه بذاره و هرچی مشکل رو گردن شانس بندازه
نه شانس وجود خارجي نداره....ي باوره....
برخي افراد كم توجهي ب فرصت ها و برك برنده ها رو نتيجه ي جيزه ساختكي ب نام شانس مي كنند ك مثلا بد شانس اند و هدف من از اوردن اين كلمه اين بوده ك إفرادي ك ب محيط بيرامونشون توجه بيشتري مي كنند راه ها و فرصت هاي بيشتري رو مي ببنند بس مي تونن اكه زرنك باشن ازش استفاده ي مفيدي كنند.،اميدوارم منظورمو درس كفته باشم!:)

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

اگه بحث شانس باشه که من آدم بدشانسی ام
خیلیییی ام بدشانس ام اما فرصت مسئله ش جداس
آدم بعضی موقع ها نمی تونه از فرصت استفاده کنه یعنی موقعیتش مناسب نیس... کلا من معتقدم فرصت ها رو ما خودمون بوجود می آریم اما نمیفهمیم و بی اعتنا از کنارشون رد میشیم

لایک ها
1,804

به شانس اعتقاد دارم وندارمش:)
و نمیدوم چراااااااااااااااااااااااا

math7

New Member
لایک ها
586

چه را به شانس اعتقاد دارید ؟ دلیل محکمی برای وجود شانس دارین ؟

daryab

New Member
لایک ها
163

احتمالا چون فک می کنید بد شانسید این جوری بهش اعتقاد دارین؟خودتون اینجوری فک نمی کنین؟
در مورد فرصت ها هم فک می کنم که فرصت هم معنی نداره در واقع چون بعضی ها به خاطر یک اقدام به جا موفق می شوند به این اقدام فرصت گفته می شود شاید به نظر بعضی ها پول دار ترین بودن فرصت باشه ولی انسان هایی که الآن موفق اتلاق می شوند شاید روزگاری در آفریقا محتاج آب بودند.:113:

لایک ها
1,804

چرا نداشته باشم ؟؟؟

daryab

New Member
لایک ها
163

ببخشید چی؟

لایک ها
66

کلا شانس چی هست؟؟؟؟ آدم خودش مسیر و مقصدشو انتخاب میکنه

chemistry20

New Member
لایک ها
109

به نظرمن یه وقتایی یه چیزایی میشه که که جالب وغیرقابل منتظره هست وما واسه توصیفش یااگه هم زورمون بگیره واسه توجیحش اسمشو خوش شانسی یا بدشانسی میذاریم.
وامافرصت واسه هرکسی توزنگیش پیش میاد واستفاده ی خوب یابدش به خودمون بستگی داره که چه تاثیری توزندگیمون بذاره:1:

sophie

New Member
لایک ها
32

من به سرنوشتو بختو شانس اعتقاد ندارم...آدم خودش شانس برا خودش میاره خودش مسیرشو انتخاب میکنه و خودشه که تعیین میکنه بدبخت باشه یا خوشبخت...میدونید چراااااااا؟...چون که خدا مارو صاحب اختیار ساخته....ما خودمون مختاریم تو دنیا...نه سرنوشت و شانس...فرصت خوب هم بستگی به خودمون داره که دنبالش بریم یا نه...پس دیگه نمیتونم یا نمیشه هم معنا نداره اینجا

shamim_3366

New Member
لایک ها
6

منم با حرفت موافقم........:1::1:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نه شانس وجود خارجي نداره....ي باوره....
برخي افراد كم توجهي ب فرصت ها و برك برنده ها رو نتيجه ي جيزه ساختكي ب نام شانس مي كنند ك مثلا بد شانس اند و هدف من از اوردن اين كلمه اين بوده ك إفرادي ك ب محيط بيرامونشون توجه بيشتري مي كنند راه ها و فرصت هاي بيشتري رو مي ببنند بس مي تونن اكه زرنك باشن ازش استفاده ي مفيدي كنند.،اميدوارم منظورمو درس كفته باشم!:)
به نظرم شانس یه باوره که اگه بهش ایمان داشته یاشی برات اتفاق می افته.....:1:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

منم با حرفت موافقم........:1::1:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

به نظرم شانس یه باوره که اگه بهش ایمان داشته یاشی برات اتفاق می افته.....:1:
اگه بتوني از فرصت هات به بهترين وجه ممكن استفاده كني ادم خوش شانسي هستي (شانس صرفا يه مفهوم ساختگيِ، همين زياد درگير خود كلمه ش شو :3:)
بابهترين ارزوها

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

چرا من به شانس تا حدی اعتقاد دارم !
مثلاً اگه من یه بار تکلیفمو ننویسم ، اون روز حتماً معلم میبینه ! ولی شده خیلیا ننوشتنو ندیده !
اگه یه روز نخونم ، امتحان میگیره ! ولی خیلیا نمیخوننو نمیگیره !اگه حواسم نباشه گوشی رو سایلنت کنم ، دوستی که سه ساله قطع رابطه کردیمم هوس زنگ زدن به منو میکنه !
نمیدونم شما چه توجیحی برای این چیزا میارین ! من بهش میگم شانس !

kagali

New Member
لایک ها
11

چه را به شانس اعتقاد دارید ؟ دلیل محکمی برای وجود شانس دارین ؟
از نظر من شانس اسم مستعار خداست وقتی نمی خواد امضاش پای کاراش باشه ولی می خواد به بنده هاش کمک کنه:176:

talareagahi

New Member
لایک ها
3

فرصتهاي خوب هميشه پشت در منتظر ما هستند و اين ما هستيم كه بايستي در رو بروي اين فرصتها باز كنيم

بالا