فصل اکتریسیته و مغناطیس aptitude

Aref Physics

New Member
لایک ها
224
سلام

این سوال همانطور که مبرهن است اندرباب مسئله شماره 19 کتاب مذکور است!

سوال درزیر:

http://upload7.ir/imgs/2014-02/96244990905557954943.jpg

حال مشکل من این است که
وقتی توپ هارو باردار میکنیم و توپ ازاد شروع به نوسان میکنه ، نقطه تعادل توپ ازاد که جاییه که مشتق پتانسیل صفر باشه، در l نیست یه جایی دورتر از l هستش

اثباتش هم نوشتن پتانسل و مشتق و رسیدن به معادله ایه که جواب کتاب دران صدق نمیکنه

اصلا طبق پایستگی انرژی توپ ازاد نباید یعنی نمیتونه نیرو اکتریکی بهش اجازه نمیده از l به بار ثابت نزدیکتر بشه

ممنون میشم نظر بدید

سوال دیگر:
آیا اقای سرگی یویچ کروتوف نویسنده این کتاب درقید حیاته؟
یا رخ در نقاب خاک کشیده؟
چون میخوام اگه بتونم برم یه ماچ مشتی بکنم صورت نازنینش رو!

smjty

New Member
لایک ها
119
پاسخ : فصل اکتریسیته و مغناطیس aptitude

خوب شما هم قرار نیست در هر دو حالت فرکانس نوسانات رو حول یک نقطه تعادل بنویسید که . اول فرکانس نوسانات بدون بار رو حول همون نقطه l بدست بیارید . در حالت دوم هم فرکانس نوسانات رو حول نقطه تعادل جدید .

یک نکته دیگه هم که فکر کنم بهش توجه نکردید اینه که این اندازه گیری ها قرار نیست پشت سر هم انجام بشه . اول وقتی به توپ ها بار دادیم ،که باعث میشه توپ متحرک سرعت بگیره ، اول سرعتش رو صفر می کنیم ( در حالیکه روی نقطه تعادل جدیدش قرار داره ) . بعد بهش یه ضربه کوچک می زنیم و نوسانش رو اندازه می گیریم .

Aref Physics

New Member
لایک ها
224
پاسخ : فصل اکتریسیته و مغناطیس aptitude

خوب شما هم قرار نیست در هر دو حالت فرکانس نوسانات رو حول یک نقطه تعادل بنویسید که . اول فرکانس نوسانات بدون بار رو حول همون نقطه l بدست بیارید . در حالت دوم هم فرکانس نوسانات رو حول نقطه تعادل جدید .

یک نکته دیگه هم که فکر کنم بهش توجه نکردید اینه که این اندازه گیری ها قرار نیست پشت سر هم انجام بشه . اول وقتی به توپ ها بار دادیم ،که باعث میشه توپ متحرک سرعت بگیره ، اول سرعتش رو صفر می کنیم ( در حالیکه روی نقطه تعادل جدیدش قرار داره ) . بعد بهش یه ضربه کوچک می زنیم و نوسانش رو اندازه می گیریم .
خدانکنه من گفته بشم که دوتا نقطه تعادل یکی هستند!
حرف من اینه که توی حالت دوم نقطه تعادل رو گرفته l یعنی حول همون نقطه قبلی که بوده نوسان میکنه که به نظر من اشتباهه
به هرحال ممنون

بالا