فقط خدا

bahar66

New Member
لایک ها
21
"من خدا هستم . امروز مي خواهم تمام مشكلات تو را حل كنم . به ياد داشته باش كه من نيازي به كمك تو ندارم . اگر در زندگي در شرايطي قرار گرفتي كه هيچ كاري از دستت بر نمي آيد ، تلاش نكن كه اين شرايط را از بين ببري . با مهرباني مشكلت را درون جعبه اي قرار بده به نام ( مخصوص خدا ) مطمئن باش بالاخره مشكلت را حل خواهم كرد . اما نه در زماني كه تو مي خواهي بلكه در زماني كه خودم صلاح مي دانم . پس از اينكه مشكلت را درون جعبه اي قرار دادي ديگر نگران هيچ چيز نباش در عوض خودت را مشغول كارهاي لذت بخش و شادي آور زندگي كن ..."

اگر توي ترافيك گير كردي نا اميد نشو ! در دنيا انسان هايي وجود دارند كه رانندگي برايشان يك روياي دست نيافتني است .
اگر امروز در محل كار ، روز خسته كننده اي داشتي ، به شخصي فكر كن كه سال هاست از محل كارش اخراج شده است …
اگر از اين كه در رابطه ي عشقي ات موفق نبوده اي ناراحتي ، به افرادي فكركن كه هيچ گاه نتوانسته اند لذت عشق ورزيدن را درك كنند و هيچ گاه كسي عاشقشان نبوده است ... «
اگر حسرت مي خوري چرا از تعطيلات خوب استفاده نكردي ، به زني فكر كن كه در اتاق زير پله نشسته 7 روز هفته12 ساعت در روز كار مي كند تا غذاي فرزندانش را تامين كند.

<FONT face=Tahoma color=black size=2>اگر ماشينت خراب شده و مجبور شدي چندين مايل پياده بروي ، به شخصي فكر كن كه فلج است و آرزومند فرصتي است تا بتو%u

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
75
پاسخ : فقط خدا

من هر چی که مشکلاتم رو توی این جعبه می ریزم باز هم نمی تونم از فکرشون بیرون بیام.بازم انگار یه جای کار می لنگه.نمی دونم چرا تو این دوره زمونه انقدر امیدمون کم شده...
نمی دونم...

amir.ekhlasi

New Member
لایک ها
183
پاسخ : فقط خدا

من هر چی که مشکلاتم رو توی این جعبه می ریزم باز هم نمی تونم از فکرشون بیرون بیام.بازم انگار یه جای کار می لنگه.نمی دونم چرا تو این دوره زمونه انقدر امیدمون کم شده...
نمی دونم...
ما دو چیز داریم: توکل، تفویض.
توکل: یعنی با تدبر کامل، راه حلی برای مشکلی چیدن. ولی اگر جایی بود که ما پیش بینی نکرده بودیم، خدا کمک کند. (مثل حوادث نا مترقبه)
تفویض: بعضی وقتها میبینیم هر کاری که میکنیم، مشکل درست نمیشود و هیچ کاری از دست ما ساخته نیست. در این موقع کل مشکل را به خدا میسپاریم تا خدا خودش حل کند.
آدم در مواقع خیلی ضروری و به ندرت از تفویض استفاده میکند. ولی از توکل زیاد استفاده میشود. برای همین نباید بگوییم که خدا خودش درست میکند بدون اینکه تدبیر درستی کرده باشیم. پس همیشه به یاد داشته باشیم که توکل به معنای بیخیال کاری شدن نیست. به معنی ساپورت از طرف خدا است. سعی نکنید مفهوم توکل و تفویض را با هم قاطی کنیم. تفویض هم در مواردی خاص استفاده میشود. و احتمالا در زندگی معمولی برای ما خیلی خیلی کم پیش میآید.

بالا