كتب درسی یا کتب عموممی (مورتیمر و ... ) ؟

A.Fazel

New Member
لایک ها
3
كتب درسی یا کتب عمومی (مورتیمر و ... ) ؟

سلام. سوال من اینه که اول کتاب های درسی و به طبع کتاب های بهمن بازرگانی رو در ابتدای امر مطالعه کنیم ، یا کتابهای عمومی . قبلا از بعضی استادهای المپیادی پرسیده بودم اما هر کدوم یک جواب با یک دلیل می دادند . اگه ممکنه افراد با تجربه من رو در این زمینه راهنمایی کنند . لطفا یک دلیل هم برای جوابتون ارائه بدهید که منطقی پیش بریم .
دوم این که کتاب عمومی مورتیمر رو پیشنهاد می کنید یا کتاب دیگه ای و اینکه اگه کسی با ماهان شروع کنه دچار مشکل میشه ؟
خیلی ممنون .

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
60
پاسخ : كتب درسی یا کتب عموممی (مورتیمر و ... ) ؟

آقا راستشو بخاي كتاب شيمي عمومي براي المپياد جواب نميده اگه ميخاي كارت درست پيش بره از معلم بايد استفاده كني اگر معلم كنده يا معلمت خوب نيست از كتاب هاي آقاي بهمن بازر گان براي اموزش سريع استفاده كن برو سراغ حل مسئله كتاب آقاي مجيد اكبري براي دانش پژوهان فوق العادست خيلي روون ميتوني يه كار قوي انجام بدي اما پشتكار خيلي مهمه حيفه آدم المپياد نخونه هيچ كار ديگه اي نميكنه يعني به بطالت دومو و سومو ميگذرونه من كسي نيستم انقدر ادماي بزرگي هستن كه ميتونن نظر بدن كه من توش گمم اما اگه دوباره ميخاستم شروع كنم سعي ميكردم اينجوري عمل كنم.

A.Fazel

New Member
لایک ها
3

بقیه استادان نظری ندارند ؟؟؟؟؟

kouchak

New Member
لایک ها
364

سلام دوست عزیز
روزت بخیر
البته من که خودم مث شما در جرگه ی المپیادی ها هستم نظرم اینه که اول باید با مفاهیم کتاب درسی و کتاب هایی مث کتاب آقای بازرگانی آشنا باشی و بعد از روی کتب عمومی دانسته هاتو تو اون بخش تکمیل کنی.

موفق باشید:3:

poormahdi

New Member
لایک ها
6

اول از کتاب مدرسه شروع کنی بهتره...کتاب توی دوهفته تموم میشه من بعد از کتاب مورتیمر را خوندم ...توی 3 هفته...
ولی اگه از شیمی عمومی مث مورتیمر شروع کنی وقتت بیشتر تلف میشه...

ماهان از نظر من سخته...موتیمر خیلی خیلی روان تره(هر چند کتابای درسی از روی ماهان طرح شدن)
موفق باشی

afbaghlani

New Member
لایک ها
343

سلام!
توصیه می کنم کتب درسی رو بجوید...! طوری کتاب های آقای بازرگانی رو مطالعه کنید که از هر جاییش هر نوع سوالی اومد در زمان مناسب بتونید صد بزنید. این کار دو تا فایده داره.
1. اگر با دیدگاه تحلیلی و پویا بخونید براتون سوالات مختلف به وجود میاد که باعث میشه به مطالعات بعدیتون جهت بده.
2. اون چیزی که از این مرحله می آموزید پایه درک و فهم برخی از مطالب کتب غیر درسیه. هر چند که برای فهم همه‌ی مطالب اون کتاب ها لازم نیست اما در کل بهتره با دونستن اونها شروع به خوندن منابع غیر درسی بکنید.
3. اگر کنکوری شدید تسلط رو کتب درسی خیلی به دردتون می خوره. فول بودن شیمی بار سنگینی رو از دوشتون بر میداره!!

در نهایت توصیه می کنم این زمان باقی مونده تا المپیاد هر لحظه رو ارزشمند بدونید تا اگر جزو اون 40 نفر مدالی نبودید حداقل خودتون شرمنده خودتون نباشید. :3:
یاعلی علیک السلام

hellium

New Member
لایک ها
76
پاسخ : كتب درسی یا کتب عمومی (مورتیمر و ... ) ؟

سلام. سوال من اینه که اول کتاب های درسی و به طبع کتاب های بهمن بازرگانی رو در ابتدای امر مطالعه کنیم ، یا کتابهای عمومی . قبلا از بعضی استادهای المپیادی پرسیده بودم اما هر کدوم یک جواب با یک دلیل می دادند . اگه ممکنه افراد با تجربه من رو در این زمینه راهنمایی کنند . لطفا یک دلیل هم برای جوابتون ارائه بدهید که منطقی پیش بریم .
دوم این که کتاب عمومی مورتیمر رو پیشنهاد می کنید یا کتاب دیگه ای و اینکه اگه کسی با ماهان شروع کنه دچار مشکل میشه ؟
خیلی ممنون .
کتاب وزارتی منبع اصلیه و باشگاه هر سال اونو به عنوان منبع معرفی می کنه
پیشنهاد هم می کنم با کتب کمک درسی(بازرگانی و خیلی سبز و ...)عوض نکنید خوندن کتاب وزارتی رو چون در تست های مرحله 1 و2 بخصوص 1 از مباحث بیشتر بدانیم کتاب سوال داده یا حاشیه نویسی ها یی که در کنکور نمیان .
شیمی عمومی مورتیمر هم قدیمی شده (البته 10 سال پیش بهترین بوده و الان کتاب های بهتری هم هست)

kouchak

New Member
لایک ها
364

کتاب وزارتی منبع اصلیه و باشگاه هر سال اونو به عنوان منبع معرفی می کنه
پیشنهاد هم می کنم با کتب کمک درسی(بازرگانی و خیلی سبز و ...)عوض نکنید خوندن کتاب وزارتی رو چون در تست های مرحله 1 و2 بخصوص 1 از مباحث بیشتر بدانیم کتاب سوال داده یا حاشیه نویسی ها یی که در کنکور نمیان .
شیمی عمومی مورتیمر هم قدیمی شده (البته 10 سال پیش بهترین بوده و الان کتاب های بهتری هم هست)
واقعا از این کتابای وزارتی یا همون تکمیلی سمپاد سوال طرح میکنن ؟!
مثلا بخش روغن گیری داره کتاب شیمی 1 وزارتی
باید اونم بخونیم ؟؟
بعد احیانا این تبعیض بین بچه های سمپاد و عادی حساب نمیشه ؟

A.Fazel

New Member
لایک ها
3

واقعا از این کتابای وزارتی یا همون تکمیلی سمپاد سوال طرح میکنن ؟!
مثلا بخش روغن گیری داره کتاب شیمی 1 وزارتی
باید اونم بخونیم ؟؟
بعد احیانا این تبعیض بین بچه های سمپاد و عادی حساب نمیشه ؟
بله ؟ کتاب تکمیلی سمپاد ؟

لایک ها
0

بچه ها به نظرتون شانس بچه های شهرستان توی مدال آوردن چقدره؟؟؟؟
راستیش رو بگید ناراحت نمیشم....:22::22:

بالا