كمك!!رياضي در المپياد زيست!!

yaC-1

New Member
لایک ها
120
ببخشيد نمي دونستم كجا تاپيك رو بزنم اين جا زدم
حالا سوالم
همان طور ك گفتم توي المپياد زيست بايد چيز هايي مثله مشتق و انتگرال را بلد باشيم حالا من اينا رو بلدم و مي دونم چه جوري مشتق مي گيريم اما نمي دونم كجا بايد بگيريم
كاربردش چيه؟چي رو ازش مي فهميم؟ مثال هاي رياضي نزنيد
مثال هايي بزنيد ك تو زنگي روزمره ادم باشه
ممنون

ArmyA

New Member
لایک ها
148
پاسخ : كمك!!رياضي در المپياد زيست!!

انتظار داري مثال هاي اكولوژيكي رو (براي مثال) تو زندگي روزانه مورد استفاده قرار بدي؟؟؟؟

yaC-1

New Member
لایک ها
120

انتظار داري مثال هاي اكولوژيكي رو (براي مثال) تو زندگي روزانه مورد استفاده قرار بدي؟؟؟؟
پس معلومه تو هم هنوز نمي دوني جيه
نه چيزاي ستده مثلا واسه تابع يك به يك ميگن هر فرد يك مادر اصلي داره و هيچ فردي ٢ مادر نداره. حالا مثل همين يكي بياد واسه مشتق و انتكرال بكه تا من بفهمم چين

ArmyA

New Member
لایک ها
148

تو گفتي مثال زياضي در زيست كه در زندگي روزمره باشه...

m.biology

New Member
لایک ها
319

ببخشيد نمي دونستم كجا تاپيك رو بزنم اين جا زدم
حالا سوالم
همان طور ك گفتم توي المپياد زيست بايد چيز هايي مثله مشتق و انتگرال را بلد باشيم حالا من اينا رو بلدم و مي دونم چه جوري مشتق مي گيريم اما نمي دونم كجا بايد بگيريم
كاربردش چيه؟چي رو ازش مي فهميم؟ مثال هاي رياضي نزنيد
مثال هايي بزنيد ك تو زنگي روزمره ادم باشه
ممنون
تو زندگي روزمره كه نه
ولي تو كتاباي اكولوژي و اكولوژي رفتار بسيار كاربرد داره مثلا يه سري به كتاب الفباي اكولوژي جمعيت كوشا پايداري بزنين كاملا متوجه ميشين....

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

تو زندگي روزمره كه نه
ولي تو كتاباي اكولوژي و اكولوژي رفتار بسيار كاربرد داره مثلا يه سري به كتاب الفباي اكولوژي جمعيت كوشا پايداري بزنين كاملا متوجه ميشين....
مثلا از تابع رشد بر زمان مشتق ميگيريم تا سرعت را بدست بياريم بعد در جوامع مختلف مقايسه ميكنيم
گرفتين؟؟؟

لایک ها
3,082

من مفهوم حد رو میتونم برات مثال بزنم ...

همون مثال معروف که میگه :

یه خرگوشی 128 متر با خونش فاصله داره ... میخواد بره خونش ... هر بار که قدم برمیداره نصف مسیر رو میره ... بعد از چند قدم به خونش میرسه؟؟

واسه این که مفهوم حد رو یاد بگیری جواب این سوال رو به دست بیار ... بعد جوابو این پایین ببین!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

هیچ وقت به خونش نمیرسه!!!

بار اول 128 متر باخونش فاصله داره ... بار دوم 64 متر ... بار سوم 32 متر ... 16 ... 8 ... 4 ... 2 ... 1 ... 1/2 ... 1/4 ... 1/8 ... 1/16 ... و همبن طور کم میشه و به خونش نزدیک میشه اما هیچ وقت فاصله صفر نمیشه

من که با این مفهوم حد رو درک کردم شاید مثال های بهتری باشه اما من با این خوب درک کردم

بهتره راهبران و مشاوران و دوستان ریاضی بهت پاسخ بدن

@Aref@ @M_Sharifi@

بالا