chimica

New Member
لایک ها
256
سلام به همگى
من يه دانش اموز كنكوريم.يعنى امسال كنكور دارم.
با توجه به اتفاقاتى كه افتاد نتونستم اونطور كه خودم و بقيه انتظار داشتيم درس بخونم.
اما تقريبا همه مطالب رو يك دور خوندم.
اما الان يه سوال دارم از همه اونايى كه تو بحث كنكور تجربه دارن.
من خيلى برام مهمه كه بتونم رشته مهندسى نفت بخونم(ترجيحا اميركبير)
با توجه به اينكه ابن رشته زيرگروه ٣ محسوب ميشه به نظرتون اگه يه وقت حسابى روى شيمى بذارم و درساى ديگه رو نخونم( از الان) موفق ميشم؟
در واقع منظورم اينه كه از الان ديگه فقط درس شيمى رو بخونم و تمرين كنم و در مورد درساى ديگه:
هر روز يكى از كنكور هاى سراسرى رو ازمون بدم و خيلى خوب بررسيشون كنم.با اينكار به نظرم با خيلى از سوالات متداول اشنا ميشم. و ميتونم بقيه درسا رو يه درصد قابل قبولى بيارم(فكر كنم نزديكاى ٤٠ بتونم)
حالا اگر ممكنه نظرتون رو بگيد و با راهنمايى هاتون كمكم كنيد.
١.اين روش خوبه؟
٢.با درصد اكثر دروس ٤٠ و شيمى بالا ميتونم نفت (ترجيحا اميركبير) قبول شم،؟؟
پ.ن: شيمى منم بد نيست خداروشكر اما عالى نيس
بى نهايت ممنونم ازتون

AhmadrezaBM

New Member
لایک ها
40
پاسخ : كنكور ٩٤ و شيمى

منم مثل شما امسال کنکور دارم. به نظرم کارتون خیلی مطمئن نیست چون ممکنه امسال شیمی خیلی سخت بشه و ریاضی و فیزیک عادی! بعدش درصد شیمی تون نمیتونه کمبود درصد درسای دیگه رو جبران کنه درحالیکه رقیباتون ریاضی و فیزیک بهتر زدن. با توجه به اینکه المپیادی هستین اگه درصد شیمی تون تو آزمون ها بالای 80 هست دیگه رو شیمی سرمایه گذاری زیادی نکنین چون درصد 80 شیمی یه درصد عالی محسوب میشه...

chimica

New Member
لایک ها
256

منم مثل شما امسال کنکور دارم. به نظرم کارتون خیلی مطمئن نیست چون ممکنه امسال شیمی خیلی سخت بشه و ریاضی و فیزیک عادی! بعدش درصد شیمی تون نمیتونه کمبود درصد درسای دیگه رو جبران کنه درحالیکه رقیباتون ریاضی و فیزیک بهتر زدن. با توجه به اینکه المپیادی هستین اگه درصد شیمی تون تو آزمون ها بالای 80 هست دیگه رو شیمی سرمایه گذاری زیادی نکنین چون درصد 80 شیمی یه درصد عالی محسوب میشه...
احتمال اينكه شيمى امسال سخت باشه با احتساب اينكه پارسال سخت بود پايينه.
بعد من هنوز ازمون ازمايشى شركت نكردم.چكار كنم؟

Choomba

New Member
لایک ها
189

احتمال اينكه شيمى امسال سخت باشه با احتساب اينكه پارسال سخت بود پايينه.
بعد من هنوز ازمون ازمايشى شركت نكردم.چكار كنم؟
ازین پیش بینیا نمیشه کرد تو کنکور که چون یه درسی سخت بوده پارسال امسال آسون شه!
بعضی درسا ممکنه همینجوری هر سال سخت شن زیاد حساب کتاب نداره!!

only physics

New Member
لایک ها
2,386

سلام به همگى
من يه دانش اموز كنكوريم.يعنى امسال كنكور دارم.
با توجه به اتفاقاتى كه افتاد نتونستم اونطور كه خودم و بقيه انتظار داشتيم درس بخونم.
اما تقريبا همه مطالب رو يك دور خوندم.
اما الان يه سوال دارم از همه اونايى كه تو بحث كنكور تجربه دارن.
من خيلى برام مهمه كه بتونم رشته مهندسى نفت بخونم(ترجيحا اميركبير)
با توجه به اينكه ابن رشته زيرگروه ٣ محسوب ميشه به نظرتون اگه يه وقت حسابى روى شيمى بذارم و درساى ديگه رو نخونم( از الان) موفق ميشم؟
در واقع منظورم اينه كه از الان ديگه فقط درس شيمى رو بخونم و تمرين كنم و در مورد درساى ديگه:
هر روز يكى از كنكور هاى سراسرى رو ازمون بدم و خيلى خوب بررسيشون كنم.با اينكار به نظرم با خيلى از سوالات متداول اشنا ميشم. و ميتونم بقيه درسا رو يه درصد قابل قبولى بيارم(فكر كنم نزديكاى ٤٠ بتونم)
حالا اگر ممكنه نظرتون رو بگيد و با راهنمايى هاتون كمكم كنيد.
١.اين روش خوبه؟
٢.با درصد اكثر دروس ٤٠ و شيمى بالا ميتونم نفت (ترجيحا اميركبير) قبول شم،؟؟
پ.ن: شيمى منم بد نيست خداروشكر اما عالى نيس
بى نهايت ممنونم ازتون

سلام و وقت بخیر .

1- به نظرم روش تون فوق العاده اشتباه هست ، به چند دلیل :

توی کنکور سوال تکراری خیلی به ندرت دیده میشه ( خصوصا توی سال های اخیر ، سوال تکراری توی سالهای متوالی نمیدن ) . پس اینکه میگین بشینید

کنکور ها رو آزمون بدید و بعد بررسی کنید تا با نمونه سوالات آشنا بشین ، دلیل قانع کننده ای واسه رهاکردن درس ها نیست .

چون صرفا یه تمرین حساب میشه و نه تضمین واسه درصد بالا توی کنکور .

دلیل بعدی اینه که خوندن صرفا یه درس ذهن رو زود خسته میکنه و بازدهی تون رو میاره پایین واسه همینه که میگن سعی کنید عمومی و اختصاصی

رو یکی در میون بخونید و مثلا یه روز رو صرفا به یه درس اختصاص ندید .

2- اولا این بستگی به این داره که بقیه ی داوطلب ها کنکورشون رو چطور میدن ولی واسه اطلاعات کلی در مورد حدود رتبه و درصدهای لازم برای

قبولی توی رشته ی دلخواهتون میتونید مراجعه کنید به سایت قلمچی ، اونجا یه سری اطلاعات پیدا می کنید .

پ . ن : به هیچ وجه این روش رو پیش نگیرید چون کاملا اشتباه هست چون هم از بقیه ی درس هاتون میفتید و هم خسته میشین و دیگه

اینکه ممکنه شیمی امسال هم سخت و ناجوانمردانه طرح بشه و باقی درس ها در سطح نرمال . اون وقت میخواین چیکار کنین ؟!

ان شاء الله موفق باشید .

Mahdi-B25

Well-Known Member
لایک ها
257

البته به این نکته هم اشاره کنم اگه سوالای شیمی امسال مثل 93 یا شیمی سنجش امسال باشه ممکنه به شدت ضرر کنید و حسرت درسای ساده ای رو بخوردید که از دست دادید.
برای مثال اولین سوال شیمی سنجش 4تا عبارت دادن گفتن چند تاش درسته. سوال دومش هم این بود:
مجموع اعداد کوانتومی لایه ظرفیت چهارمین عنصر واسطه در دوره چهارم جدول تناوبی برابر a و مجموع اعداد کوانتومی یون تک اتمی منفی هیدروژن برابر b است. نسبت a به b کدام است؟؟!!!
بقیه سوالا هم دست کمی از این دوتا نداشتن ..... اصلاً شیمی سنجش یه سوالای تخیلی می ده امسال ....

E.coli

New Member
لایک ها
211

به ریسکش نمی ارزد .:)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته به این نکته هم اشاره کنم اگه سوالای شیمی امسال مثل 93 یا شیمی سنجش امسال باشه ممکنه به شدت ضرر کنید و حسرت درسای ساده ای رو بخوردید که از دست دادید.
برای مثال اولین سوال شیمی سنجش 4تا عبارت دادن گفتن چند تاش درسته. سوال دومش هم این بود:
مجموع اعداد کوانتومی لایه ظرفیت چهارمین عنصر واسطه در دوره چهارم جدول تناوبی برابر a و مجموع اعداد کوانتومی یون تک اتمی منفی هیدروژن برابر b است. نسبت a به b کدام است؟؟!!!
بقیه سوالا هم دست کمی از این دوتا نداشتن ..... اصلاً شیمی سنجش یه سوالای تخیلی می ده امسال ....
مطمعن یاش شیمی امسال هیچ وقت (!)مثل سنجش نمیشه . (با توجه با اینکه میانگین شیمی سال پیش 5 درصد بوده)
این موضوع رو میتونین از بچه های کنکور پارسالم(ک تو کنکورشون شیمی شون سخت(بهتره بگم وقت گیر)هم بپرسین .

only physics

New Member
لایک ها
2,386

مطمعن یاش شیمی امسال هیچ وقت (!)مثل سنجش نمیشه . (با توجه با اینکه میانگین شیمی سال پیش 5 درصد بوده)
این موضوع رو میتونین از بچه های کنکور پارسالم(ک تو کنکورشون شیمی شون سخت(بهتره بگم وقت گیر)هم بپرسین .

سنجش معمولا تعادل خاصی نداره !

مثلا سال قبل سوالات فیزیکش واقعا سخت بود در حالیکه دیدیم سوالات فیزیک تجربی کنکور واقعا ساده بودن .

در عوض شیمی سال قبل سنجش با سبک متفاوتی طرح میشدن و میشه گفت نسبتا دشوار و بهتره بگیم وقت گیر بودن .

و سوالات شیمی کنکور هم دقیقا به همون سبک طرح شدن .

پس سعی کنید طوری بخونید که واسه هر نوع سبک سوال و هر سطحی آمادگی داشته باشید .

اینم بدونید که کنکور قابل پیش بینی نیست پس الکی از پیش خودتون حکم صادر نکنید !

ان شاء الله موفق باشید .

لایک ها amin

Mahdi-B25

Well-Known Member
لایک ها
257

شیمی امسال مثل پارسال نمیشه؟؟؟
حالا که بدتر شده چی میگین؟؟؟؟
حالا دیدید که سوالات شیمی عین سنجش بود؟؟؟

mohy1376

Well-Known Member
لایک ها
311

بد تر از سنجش ...

برای بچه های تجربی پیشنهاد میکنم فقط شیمی رو منفی نزنن.
صفرش کلی تراز میده :4:

نه ولی جدا دیدین 40 میزنین برین سراغ درس های قبلیتون...

E.coli

New Member
لایک ها
211

مثل پارسال نبود ک.
سخت برا همه سخته .
ازمون سخت کلا به نفعه .

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

با این روند سوال دادنشون باید انتظار هرچیزیو میکشیدیم
خیلی مذخرف بود شیمی امسال...

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

شیمی ریاضیا سطح علمیه بالاتری رو میطلبید نسبت به تجربی.ولی درکل با توجه به رونده سوالاته سنجش همچین چیزی انتظار میرفت..

Mahdi-B25

Well-Known Member
لایک ها
257

مثل پارسال نبود ک.
سخت برا همه سخته .
ازمون سخت کلا به نفعه .
منظورتون از همه کیه؟؟؟ واسه 200نفر اول هم سخته؟؟؟

بالا