لایه های هواکره

Astronomy*

New Member
لایک ها
73
باسلام.معلم مامعمولاخودش مطالب رابرامون میگه بنویسیم وعموماازروی کتاب درس نمیده.حالا من ازمطالبی که گفتندخیلی گیج شدم وفکرمیکنم یکم دربعضی جاهااشتباه کردند.
لایه ی اول:تروپوسفر:درآخرتوضیحات این لایه گفتندکه باافزایش دمافشارهواکاهش میابد.آیا این مطلب درست است؟
لایه ی دوم:استراتوسفر:درآخرتوضیحات فرمودند باافزایش دماارتفاع افزایش میابد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
اگراین مطالب غلط است لطفا درستش رابگید.
باتشکر

question

New Member
لایک ها
34
پاسخ : لایه های هواکره

اون اولی رو نمی دونم
اما دومی می دونیم که لایه دوم از 12 km تا 48 km زمین قرار دارد . از 12 km تا 20 km زمین دما ثابت باقی می ماند ولی از آن به بعد تا 48 km زمین با افزایش دما ارتفاع نیز افزایش ما یابد
امید وارم کمکی کرده باشم.

Astronomy*

New Member
لایک ها
73

اون اولی رو نمی دونم
اما دومی می دونیم که لایه دوم از 12 km تا 48 km زمین قرار دارد . از 12 km تا 20 km زمین دما ثابت باقی می ماند ولی از آن به بعد تا 48 km زمین با افزایش دما ارتفاع نیز افزایش ما یابد
امید وارم کمکی کرده باشم.
ممنون ازپاسختون ولی دریک چیزاشتباه کردید.لایه ی دوم از12Kmتا52kmاست.

آخرین ویرایش توسط مدیر

zahra_33

New Member
لایک ها
51

اولی غلطه چون با افزایش دما ارتفاع کاهش پیدا میکنه و فشار افزایش اینو میتونید توی جدول کتاب هم ببینید. دومی درسته چون توی استراتوسفر واکنش های لایه ی اوزون صورت میگیره که باعث افزایش دما با افزایش ارتفاع میشه. شما میتونید همه ی اینا رو توی جدول کتاب درسی ببینید.

question

New Member
لایک ها
34

ببخشید اگه از 12 تا 52 km زمین لایه اوله پس از 0 تا 12 km چیه؟

Astronomy*

New Member
لایک ها
73

ببخشید اگه از 12 تا 52 km زمین لایه اوله پس از 0 تا 12 km چیه؟
نه نه نه.....!منظورمن لایه ی دوم بود.بله حرف شماصحیح است.لایه ی اول ازسطح زمین تا12Kmولایه ی دوم از12kmتا52kmاست.

لایک ها
36

باسلام.معلم مامعمولاخودش مطالب رابرامون میگه بنویسیم وعموماازروی کتاب درس نمیده.حالا من ازمطالبی که گفتندخیلی گیج شدم وفکرمیکنم یکم دربعضی جاهااشتباه کردند.
لایه ی اول:تروپوسفر:درآخرتوضیحات این لایه گفتندکه باافزایش دمافشارهواکاهش میابد.آیا این مطلب درست است؟
لایه ی دوم:استراتوسفر:درآخرتوضیحات فرمودند باافزایش دماارتفاع افزایش میابد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
اگراین مطالب غلط است لطفا درستش رابگید.
باتشکر

جواب اولیتون درست
ولی دومیه در استراتوسفر با افزایش ارتفاع افزایش دما داریم تازه این لایه در ارتفاع 12تا 50 است
در مزوسفر 50تا 80 و در ترو مسفر 80 به بالا

Astronomy*

New Member
لایک ها
73

جواب اولیتون درست
ولی دومیه در استراتوسفر با افزایش ارتفاع افزایش دما داریم تازه این لایه در ارتفاع 12تا 50 است
در مزوسفر 50تا 80 و در ترو مسفر 80 به بالا
ببخشیدپس چرامعلم ماگفت از12تا52است ودرکتاب هم نوشته 12تا50.هی روزگار!
راستی ترموسفرتوامتحانم اومدمنم همون چیزی که گفته بودرانوشتم.

بالا