narmin

New Member
لایک ها
75
چرا گیرنده تلخی سوای سایر حواس منتقل میشود؟:46:

bloodborne

New Member
لایک ها
215

narmin

New Member
لایک ها
75
پاسخ : مسیر گیرنده تلخی

دستت درد نکنه ولی راجب تلخی چیزی ننوشته

bloodborne

New Member
لایک ها
215

ببخشید من دیگه نمیدونم.

amir137925

New Member
لایک ها
63

دوست عزیز سلام این سوال که شما می پرسید راجع به پیام رسانی زیستی هست یا بیوسیگنال در این فصل همه ی اطلاعات مورد نیازتون راجع به مسیر چشایی و بینایی و بویایی و لامسه و ... همه و همه هست میتونید برای مطالعه این فصل به فصل 12 بیوشیمی لنینجر مراجعه فرمایید.

Dominant Factor

Well-Known Member
لایک ها
295

میشه لطفا سوالتون رو واضح تر بگید؟:186:
من الان دارم تصور میکنم ک سوال شما اینه ک چرا تلخی جدا از سایر مزه ها به سی ان اس میره؟:29:
یعنی دلیل تکاملی بدیم؟؟؟

زمینی

Active Member
لایک ها
159

من هم یه خورده گیج شدم هر چی هر جایی رو گشتم(البته توی ذهنم) فقط تنها نکته خاصی که به ذهنم رسید اینه که گیرنده های تلخی توی ریه ها هم وجود دارند.
باور کنید دارم دیوونه میشم از دیشب که این سوالو دیدم همین طوری دارم راجع بهش فکر میکنم اون قدری تمرکزم رو گرفته که حتی توی زیست خوندن هم نمیتونم فرو برم ادبیات هم که شنبه امتحان داریم رو هم نمیتونم بخونم هی واسه خودم چارت میکشم"من چه چیز هایی در مورد مزه ها میدونم" به نتیجه ای نمیرسم که بتونه جواب این سوالو بده بعد یه چارت دیگه میکشم"من چه چیزی در مورد حواس میدانم؟" به نتیجه ای نرسیدم الانم که دارم تو نت میگردم چیز های جالبی بلد شدم اما بازم به جواب سوال شما نرسیدم( یه توصیه هیچ وقت برای جست و جوی علمی فارسی نگردید به هیچی نمیرسید)

آخرین ویرایش توسط مدیر

bloodborne

New Member
لایک ها
215

من شنبه امتحان ریاضی دارم.
حوصله ریاضی ام ندارم.
دارم یکم سولومون می خونم.

narmin

New Member
لایک ها
75

میشه لطفا سوالتون رو واضح تر بگید؟:186:
من الان دارم تصور میکنم ک سوال شما اینه ک چرا تلخی جدا از سایر مزه ها به سی ان اس میره؟:29:
یعنی دلیل تکاملی بدیم؟؟؟
دقیقا سوالم همینه!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من هم یه خورده گیج شدم هر چی هر جایی رو گشتم(البته توی ذهنم) فقط تنها نکته خاصی که به ذهنم رسید اینه که گیرنده های تلخی توی ریه ها هم وجود دارند.
باور کنید دارم دیوونه میشم از دیشب که این سوالو دیدم همین طوری دارم راجع بهش فکر میکنم اون قدری تمرکزم رو گرفته که حتی توی زیست خوندن هم نمیتونم فرو برم ادبیات هم که شنبه امتحان داریم رو هم نمیتونم بخونم هی واسه خودم چارت میکشم"من چه چیز هایی در مورد مزه ها میدونم" به نتیجه ای نمیرسم که بتونه جواب این سوالو بده بعد یه چارت دیگه میکشم"من چه چیزی در مورد حواس میدانم؟" به نتیجه ای نرسیدم الانم که دارم تو نت میگردم چیز های جالبی بلد شدم اما بازم به جواب سوال شما نرسیدم( یه توصیه هیچ وقت برای جست و جوی علمی فارسی نگردید به هیچی نمیرسید)
این توصیه آخرو که واقعا زدی تو هدف!راستش این سوالو معلم زیست مدرسمون مطرح کرد و تو تکمیلی سمپاد هشتم هم هست.ولی من خودمم حسابی گیج شدم!آخه این سوال کل شعورمو برد منفی صفر!!!!ولی من همچین کنم تا جواب سوالو نفهمم ول کن نیستم:105::118::118:

Dominant Factor

Well-Known Member
لایک ها
295

معلم زیست مدرستون کیه؟

تلخی توی طبیعت اغلب نشانه ی ی عامل سمیه ک باید از اون دوری کرد
سو
شااااااااااااید علت اینک جدا منتقل میش اینه ک باید سریعتر از بقیه و بطور متفاوتی پردازش شود و پاسخ متفاوتی هم دارد
ینی همون گریز
و علاوه بر اون باید من جانور یادم بمونه ک دیگ ازش مخورم
البته ترشی هم نشانه ی خوبی نیست ها!
اما خب تلخی شدید تره
سو وای نات!

mehrnaaz

New Member
لایک ها
49

معلم زیست مدرستون کیه؟

تلخی توی طبیعت اغلب نشانه ی ی عامل سمیه ک باید از اون دوری کرد
سو
شااااااااااااید علت اینک جدا منتقل میش اینه ک باید سریعتر از بقیه و بطور متفاوتی پردازش شود و پاسخ متفاوتی هم دارد
ینی همون گریز
و علاوه بر اون باید من جانور یادم بمونه ک دیگ ازش مخورم
البته ترشی هم نشانه ی خوبی نیست ها!
اما خب تلخی شدید تره
سو وای نات!
منم با نظر ایشون موافقم
چون چیز دیگه ای به عقلم نمیرسه!
باز میخوای چند تا کتاب فیزیولوژی رو هم نگاه کن.

narmin

New Member
لایک ها
75

اینی که شما میگی کاملا ازنظر تکاملی جوردرمیاد و استدلال منطقی هست،ولی حالا اگه ازنظر تکاملی بهش نگاه نکنیم از نظر فیزیولوژیکی نمیتونه علتی داشته باشه؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215

راه های حس چشای به قاعده سلول های گیرنده چشایی تار هایی از اعصاب vii,ix یا x مغز وارد می شوند.در جوانه های چشایی جلو زبان عصب vii مغزی منتشر می شوند.جوانه های چشایی عقب زبان تار هایی از عصب ix مغزی دزیافت می کنند وبه جوانه های چشایی که در حلق اند(ته زبان)،تار های از عصب x مغزی وارد می شند. بنابراین اطلاعت مربوط به مزه تلخ جدا از راه سیر اطلاعات مزه های شیرینی شوری و ترشی میشه. تار هایی که در جوانههای چشایی کام منتشر می شوند بخشی از از عصب مغزی اند.
توی این کتاب که من دارم توی عکسش:
مزه تلخ-گره پتروزال-کمپلکس هسته ای منفرد بصل النخاع

زمینی

Active Member
لایک ها
159

راه های حس چشای به قاعده سلول های گیرنده چشایی تار هایی از اعصاب vii,ix یا x مغز وارد می شوند.در جوانه های چشایی جلو زبان عصب vii مغزی منتشر می شوند.جوانه های چشایی عقب زبان تار هایی از عصب ix مغزی دزیافت می کنند وبه جوانه های چشایی که در حلق اند(ته زبان)،تار های از عصب x مغزی وارد می شند. بنابراین اطلاعت مربوط به مزه تلخ جدا از راه سیر اطلاعات مزه های شیرینی شوری و ترشی میشه. تار هایی که در جوانههای چشایی کام منتشر می شوند بخشی از از عصب مغزی اند.
میشه اسم کتابو بگی؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215

حدس بزن لطفا

narmin

New Member
لایک ها
75

اسم کتاب چیه؟:165:

آخیش آخیش یعنی واقعا آخیشششششششششششششششششششششش

bloodborne

New Member
لایک ها
215

دقیقا .
صفحه 308 جلد 1

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

شما ترجمشو میخونین؟

زمینی

Active Member
لایک ها
159

مگر رودس ترجمه هم داره؟ اگر داره از کدوم انتشاراته و قیمتش چنده؟

بالا