آیا برای کنکور خود به مشاور مراجعه میکنید؟

• بله

رای 31 51.7%
  • خیر

رای 29 48.3%

• مجموع رای دهندگان
    60

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676
سلام دوستان عزیز !
امروز امتحانات نهایی تموم شد و اکثر ما سومی ها میخوان تا چند هفته دیگه برای کنکور آماده بشن...
در این ایام چند روزه ی استراحت آیا فکر رفتن نزد یک مشاور برای راهنمایی و کمک در بهبود وضعیت درسی به فکر شما خطور کرده است؟
لطفا نظر خودتون رو بنویسید و حتما در نظر سنجی شرکت کنید.
اگر موافق هستید بگید چرا و اگر موافق نیستید بگید چرا؟
از کسانی که به ما سومی ها در راه کنکور کمک میکنند از همینجا بسیار تشکر میکنم!

از ناظمان عزیز میخوام که به تاپیک نظارت تام داشته باشند!

آخرین ویرایش توسط مدیر

meli74

New Member
لایک ها
18
پاسخ : مشاوره : هزینه ای اضافه؟ یا هدایت درسیو موفقیت؟

من پیش مشاور نمیرم چون هیچکس بهتر از خودم به روحیاتم آشنا نیست و رفتن پیش مشاور وقت تلف کردنه بعدشم مشاور کار خاصی نمیتونه برام بکنه چون شرایط منو نمیدونه اگه بخوام از کسی کمک بگیرم ترجیح میدم از پسرعموم باشه که پارسال کنکور داد و خوب منو میشناسه

niloufar abi

New Member
لایک ها
10

من احتمالا پیش مشاور میرم
چون خیلی اوضاعم خرابه
از نظر روحی که داغونم
اعتماد به نفسم هم سرکوب شده
حتما پیش مشاور میرم
فکر کنم مدرسه مو هم عوض کنم
اگه مدرسه ی خوب سراغ دارین بهم معرفی کنید لطفا دیگه قیمتش بالای 7 ملیون نباشه
اصلا به نظرتون الان کسی منو با این معدل ثبت نام می کنه؟

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

من پیش مشاور نمیرم چون هیچکس بهتر از خودم به روحیاتم آشنا نیست و رفتن پیش مشاور وقت تلف کردنه بعدشم مشاور کار خاصی نمیتونه برام بکنه چون شرایط منو نمیدونه اگه بخوام از کسی کمک بگیرم ترجیح میدم از پسرعموم باشه که پارسال کنکور داد و خوب منو میشناسه
اما به نظر من عالیه همونطور که بنده رفتم مشاوره و ساعت مطالعه ام از 2.5 ساعت(در اول و دوم دبیرستان) به 7 ساعت (در اواخر سال دوم) و نهایتاً به 10 ساعت(در سال سوم دبیرستان (امسال) ) افزایش پیدا کرد !:161:
الان هم که در امتحان های نهایی بودیم بعضی روز ها تا 13 ساعت هم درس خوندم و عقب افتادگیم به دلیل المپیاد رو جبران کردم!
در کل به نظر من عالیه!

meli74

New Member
لایک ها
18

اما به نظر من عالیه همونطور که بنده رفتم مشاوره و ساعت مطالعه ام از 2.5 ساعت(در اول و دوم دبیرستان) به 7 ساعت (در اواخر سال دوم) و نهایتاً به 10 ساعت(در سال سوم دبیرستان (امسال) ) افزایش پیدا کرد !:161:
الان هم که در امتحان های نهایی بودیم بعضی روز ها تا 13 ساعت هم درس خوندم و عقب افتادگیم به دلیل المپیاد رو جبران کردم!
در کل به نظر من عالیه!

خب روحیات ادما با هم فرق میکنه مشاور به من نمیسازه:99:

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

من احتمالا پیش مشاور میرم
چون خیلی اوضاعم خرابه
از نظر روحی که داغونم
اعتماد به نفسم هم سرکوب شده
حتما پیش مشاور میرم
فکر کنم مدرسه مو هم عوض کنم
اگه مدرسه ی خوب سراغ دارین بهم معرفی کنید لطفا دیگه قیمتش بالای 7 ملیون نباشه
اصلا به نظرتون الان کسی منو با این معدل ثبت نام می کنه؟
ببخشید میشه لطفا بگین قیمت ها تو تهران چطوریه؟

niloufar abi

New Member
لایک ها
10

ببخشید میشه لطفا بگین قیمت ها تو تهران چطوریه؟
7 یا 8 بعضی مدرسه ها 10 تومن هم میگیرن
کمتر از همه 6 تومنه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها مدرسه ی شما معدل 17 قبول می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من چه خاکی تو سرم کنم؟

meli74

New Member
لایک ها
18

7 یا 8 بعضی مدرسه ها 10 تومن هم میگیرن
کمتر از همه 6 تومنه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها مدرسه ی شما معدل 17 قبول می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من چه خاکی تو سرم کنم؟
هنوز که کارنامه ها رو ندادن از کجا میدونی17؟؟؟؟

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

به نام خداوند دانا و توانا

سلام بر همگی

بحث شخصی ممنوع، اگه اختلاف نظری دارید و یا سوالی در رابطه با موضوع تاپیک باشه لطفا موضوع های خارجی در خارج از تاپیک مطرح بشن

niloufar abi

New Member
لایک ها
10

هنوز که کارنامه ها رو ندادن از کجا میدونی17؟؟؟؟
میشم 17.5
حساب کردم
با هر ضریبی حساب می کنم همین حدودا میشه
دعا کنید خوب صحیح کنن
حداقل 18 بشم
به خدا به 18 راضیم دیگه:177:

amin278

New Member
لایک ها
403

متاسفانه آینده ی همه ی ما دانش اموزا رو فقط یه امتحانی به اسم کنکور تعیین می کنه و سطح ما فقط با این ازمون سنجیده میشه که ممکنه با یه بیماری ساده باعث عدم تمرکز در سرجلسه بشه و نهایتا باعث خراب کردن نتیجه ی کنکور بشه.
و به نظر من استفاده از تجربیات افراد در این زمینه می تونه موثر واقع بشه.
و استفاده از هر امکاناتی برای موفقیت در کنکور از جمله مشاوره می تونه تاثیر زیادی در موفقیتمون داشته باشه و به هیچ عنوان از اینها به عنوان هزینه ی اضافی نباید یاد کرد چون این آزمون تعیین کننده ی دانشگاه,شغل و اینده ی ما هست.

meli74

New Member
لایک ها
18

من یه سوالی دارم
یه مشاور دقیقا چه کارایی میکنه؟؟؟منظور از مشاوره گوش دادن به حرفاست یا برنامه ریزی یا کمک به برنامه ریزی؟

niloufar abi

New Member
لایک ها
10

مشکلاتت رو میگی بهشون
مطابق با وضعیتت یه برنامه بهت میدن که اوضاعت بهتر بشه

مشاورا چقدر میگیرن؟

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

سلام.

مشاورا بعضی وقت ها یه چیزایی می گن که خیلی به آدم کمک می کنه.شاید شما تا حالا تو موقعیت های مختلفی قرار گرفته باشید تا الان.فکر می کنید که می تونید 2 تا3 ماه یا شایدم سال بعد رو پیش بینی کنید که قراره چه اتفاقایی بیفته و شما چه جوری بهش جهت بدید.اما الان شما به سطحی رسیدید که باور کنید سال بعد با موقعیت های جدیدی روبرو میشید که کاملا با پیش بینی هاتون مخالفه.اوضاع که از کنترلتون خارج شه به مشکل برمی خورید.بنابراین مشاور خوب می تونه شما رو نگه داره.یه چند تا از هم کلاسی هام از بهمن درسو ول کردن.چندتاشون کاملا افسرده شدن!!سال کنکور سال سختیه.

درسته من خودم هم اصلا برنامه ریزیم رو با مشاور پیش نرفتم.اما یه سری از حرفایی که می زنن باعث میشه چشمتون باز شه.یه جور دیگه ببینید.ناامید نشید.تنها چیزی که مهمه درس خوندنه مهم نیست چه جوری.اما نبریدن مهمه.ممکنه سال بعد یه دفعه ببرید.پس ارتباطتون رو با مشاور قطع نکنید.من آخرین باری که پیش مشاور بودم 1 ماه پیش بود و دفعه قبلش هم 2 ماه پیش.

m.khoshdel

New Member
لایک ها
45

با سلام
سال کنکور سال بسیار سرنوشت سازیه و با 3 سال قبل کاملا متفاوته! برای همین حتما باید با یه مشاور که تجربه های خوبی در زمینه ی کنکور داره در ارتباط باشید
سال کنکور موقع تجربه کردن و سعی و خطا نیست. چون هیچ دانش آموزی تا حالا قرار نبوده 30 تا کتاب رو با هم امتحان بده باید با کسی که تجربه داره صحبت کنه!
سعی کنید از همین اول راه با مشاور خوب هماهنگ شید چون شروع خوب سال کنکور میتونه همه چی رو نسبت به گذشته ی شما عوض کنه! اگه از الان عادت به نمره ها و رتبه های خوب بکنید کلی جلو می افتید. من خودم هم با شروع خوبی که تو تابستون داشتم تونستم مشاور سال سوم مون (حاجی خیرآبادی دوست داشتنی) رو حسابی غافلگیر کنم!
12 سال درس می خونیم اما تو این یه سال اگه خوب بخونید میشه کل خیلی از ضعف های 11 سال قبل رو جبران کرد !
به امید موفقیت همه ی کنکوری ها!

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

من یه سوالی دارم
یه مشاور دقیقا چه کارایی میکنه؟؟؟منظور از مشاوره گوش دادن به حرفاست یا برنامه ریزی یا کمک به برنامه ریزی؟
مشاور از شما ساعت درسی و مقدار خواب و رشته ی دلخواه و خیلی چیز های دیگه که به درس و مدرسه مربوط میشه رو میپرسه و بعد با یه لحن روحیه دهنده به شما میگه که باید چه کارایی رو از برنامه ی زندگیت حذف کنی و چه چیز هایی (درس ، ورزش، حمام ...)رو به برنامه ات اضافه کنی! بعد از اون هم یه روش مطالعه رو بهت میده که باهاش درسات رو بخونی و بعد هم یه برنامه بهت میده برای یک ماه و بعد میری میشینی میخونی تا ماه بعد که برنامه ات رو چک میکنه و علت کم خوندن در بعضی روز ها رو ازت میپرسه و برای ماه بعد برای حل مشکلاتت در ماهی که گذشته یه سری پیشنهاد میده و یه برنامه ی دیگه بهت میده و این روال تا آر سال طی میشه .
خلاصه روحیه ای که مشاور بهت میده واقعا تاثیر زیادی داره و باعث میشه در آخر سال رتبه ات 2000 تا (مثلاً !!!) بره بالاتر!

موفق باشید!
mpsniper

NILOU75

New Member
لایک ها
292

خب آره مشاور که خوبه البته مشاوری که یه چیزی حالیش باشه !!!!

مثلا این قلمچی مشاوراش شوتن اصن !!!!

sajad5980

New Member
لایک ها
28

مشاوره زمانی خوبه که به یه مشکلی بر بخوری وقتی اوضاع بر وفق مراده بری پیش مشاور بگی چی؟

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام
من از سال دوم خودمو به برنامه ریزی عادت دادم و همین مساله تونست امسال خیلی بهم کمک کنه....المپیاد و نهایی رو با کمترین استرس طی کردم...اما توی این دو سال فهمیدم که واسه اینکه جواب بگیرین باید خودتون بخواین...مشاور معجزه نمی کنه....مثلا اگه اعتماد به نفس نداشته باشینِ،تا وقتی خودتون نخواین مشکلتون حل بشه و به قابل حل بودنش ایمان نیارین هیچ کس نمی تونه به شما کمک کنه....بحث اینه که خیلیا فک می کنن مشاوره یه چیزی مثل اینه که طرف یه وردی بخونه و آدمو متحول کنه....هر چی مشاور عالی باشه بازم نمی تونه همچین کاری بکنه...هر چند خیلی ا زکسانی که به صورت مشاور کار میکنن کوچکترین سررشته ای توی اون ندارن که این بحث دیگه ایه

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

به قول یکی از بنده خدای ناشناخته ای :

هیچ کس بهتر از خود آدم نمی تونه به آدم مشاوره بده...

ولی خوب خودتون اول یه برنامه ریزی بکنید بعد پیش مشاور برین از تجربیات مشاور هم استفاده کنید ضرر نمی کنید .... ولی خوب قطعا هر کی موفق شده لزوما پیش مشاور نرفته

بالا