mshf

New Member
لایک ها
10
راستش تصمیم گرفتم دیگه ناراحت نباشم من همه چیز را بلد بودم بنابرین تصمیم گرفتم به سال بعدیا کمک کنم
مشاور نداشتم اما خودم تونستم برنامه خوبی ایجاد کنم به رشته تجربی میتونم تو همه درسا کمک کنم و به سایرین در درس عمومی
نکته گمراه کنندهای که بسیار مهمه ساعت درس خوندنه انسان از 24 ساعت نهایتا13 ساعت می تونه به درس خوندن اختصاص بده همراهه کلاس ها(البته طبق تجربه من سعی نکنید بیشتر از این بخونید)
و نباید سعی کنید هر درس را با یک معلم بیشتر برید یه کم هم از مغزتون کمک بگیرید سعی کنید بهترین معلم را انتخاب کنیدبه نظر من معلم خوب معلمیه که همه چیز را فهمیده باشه و به معلم تستی اعتقادی ندارم معلمای من همه همین طور بودن من تو مدرسه معلمام بهترین ها نبودند بنابرین مجبور بودم با معلم بهتر بروم وقتم را میگرفت بنابرین عیر حضوری کردم اولش میترسیدم تنبل شم اما نشدم به کسان با شرایط من پیشنهاد نمیکنم این کارو بکنن چون بسته به شخصیت فرد دارهو البته سخته میخواستم حتما اشتباه نکنم این نیرو محرکه من بود کسانی که مدرسه میخوان برن اما معلمشون بده با یه معلم بیشتر نرن خارج از مدرسه من بعضی همکلاسیام به غیر از مدرسه 2 تا کلاس یا بیشتر برا درساشون میرفتن که درست نیست
موضوع دیگه اینه که میگن حتی به صورت روخونی تابستون درستونو تمام کنید من نتونستم و البته اول تابستون تصمیم نداشتم چنین کاری را حتی شروع کنم اما جو گرفتم
اما اگه این کارو بکنید میفهمید چون استرس میگیرید نمیتونه اونقدر مطالب را تثبیت کنه اما نظر من فکر کنید سال تحصیلی برا مثال از 10 تا 20تیر شروع و عید تموم میشه از الان شروع کنید تا عید سعی کنید به طور فراگیر تموم کنید بعد از عید تا وسطای خرداد یه دور دیگه البته لازم نیست کامل باشه ودر وقت باقی مانده زیستو کلمه ادبیاتو عربی ودینی را سریع دوره کنید
درباره درسای پیش بد نیست از تابستون شروع کنید من فیزیک وریاضیو شیمی را از تابستون شروع کردم به نطر من کسی که تا حالا خوب کار کرده و وضعیت خوبی داره ساعت درس خوندن همیشگی را شروع کنه و سعی کنه به 10 برسونه کم کم نه در یک هفته مثلا در یک ماه چنین افرادی سعی کنن روزانه تفریح هم بکنند اما کسانی که تا حالا برا کنکور خوب نخوندن باید سعی کنن تو تابستون همون12 تا 13 را بخونن اما برا اونا چون قبلا هم کمتر درس میخوندن خیلی سخته بنابراین سنگ بزرگ نشانه نزدنه حالا اونا باید با ساعت خودشون شروع کنن و در یک ماه یا2ماه به 10 و در بقیه تابستون به 12 برسونن البته هیچ چیز دقیقی نیست حدودیه یکی از مشاور ها میگفت روزی 5 دقیقه اضافه کنید من در باره نظرم برا کسایی که تا به حال شروع نکردن خیلی مطمین نیستم بنابراین از بقیه خواهش میکنم یه نطری بدن چون خودم همیشه درسمو خوندم ولی خودم هم تابستون 10 ساعت نخوندم با کلاسام 8 ساعت فکر کنم برا امروز کافیه اما برا هر درس باید یه سری نکته بگم البته اگه خواهان داشته باشه :twisted:

artadokht

New Member
لایک ها
47
منم یه توصیه خیلی مهم به بچه های کنکوری امسال داشتم ، این که سعی کنید تابستون،پاییز ، زمستون ،و بعد از عید بیشتر وقتتونو پیش بخونید به نظر من به جز عربی،رو بقیه درسای پایه زیاد وقت نذارین! البته پایه هم مهمه ولی پیش خیلی مهمتر و سخت تره ...این نظر شخصی منه ..بازم هر طور خودتون صلاح می دونین...

nassim

New Member
لایک ها
10
ممنون mshf ! امیدوارم پزشکی قبول شید !

خیلی خیلی ازتون ممنون میشیم اگه در مورد درس ها ، به طور تفکیکی هم توضیحاتی بدید . خصوصا" در مورد زیست شناسی. من الان ، زیست پیش رو خوندم. به جز فصل 2و3 . به نظرتون تست ش رو چی کار کنم ، بهتره؟

و اینکه به نظرتون سطح سوالات زیست تو کنکور امسال ، نسبت به کنکور های قبلی چه طور بود ؟

کدوم درس از همه سخت تر اومده بود ؟ سوال جدیدی طرح شده بود که تا حالا مشابه اون رو ندیده باشین؟ اگه بوده ، تو کدوم درس ؟

ببخشید من این همه سوال پرسیدم ! :x ( بقیه رو بعدا" می پرسم ! :x )

خیلی متشکر !

magician

New Member
لایک ها
1
سلام
من رشته ام ریاضیه و کاملا به درسام مسلط بودم اما سر جلسه بخاطر چند تا سوال خودمو باختم و الان کارم شده...مهم نیست
من چند تا پیشنهاد دارم که تابستون بهترین وقت براشونه
من خودم با اینکه همیشه درسمو خونده بودم اما نمیدونستم تابستون چیکار کنم برنامه ی کتبی لازمه؟قطع تفریحات چطور؟چه درسایی رو بخونم؟...
به نظرم نمیاد برنامه ی کتبی کمک حال باشه مگه اینکه آدم منظمی باشید چون من هر وقتی,حوصله یه درسو داشتم و برنامه کمکم نمیکرد فقط یه ترتیب ذهنی داشتم که بتونم همه ی درسامو تموم کنم
یه چیز دیگه اینکه من با تلویزیون درس میخوندم مخصوصا تخصصی ها رو که دوستشون داشتم بیشتر هم تست رو با تلویزیون می زدم تا خوندن پس اگه اینطوری هستید ناراحت نباشید
یکی دیگه اینکه از الان بایدتوکل به خدا داشته باشید و اعتماد به نفس
ممکنه بگید زوده ولی اینطور نیست وقتی به کنکور نزدیک بشید متمرکز روی درساتون میشیدو وقت برای اینا نمیذارید بعد میشید مثل من که اگه یه کوچولو اعتماد به نفس داشتم کنکورم خوب میشد
آرامش هم چیز خوبیه مسلما الان دقیقا متوجه منظورم نمیشید
سعی کنید از تجربه ها استفاده کنید نه اینکه تجربه باشید
خودتونو سر در گم نکنید بین راه ها یکی رو که با روحیه تون سازگاره انتخاب کنید و تا تهش برید
تابستون وقت خیلی خوبی برای حل کردن سوالاییه که به نظرتون سنگینه اینکار باعث باز شدن مغز میشه
اگه هندسه رو دوست دارید توصیه میکنم تابستون روش کار کنید چون من خودم بعد از اون خیلی هندسه نخوندم اما همیشه سوالاشو خوب میزدم این بخاطر ارتباطم باهاش توی تابستون بود
خلاصه نویسی هم چیز خوبیه من این کارو کم و بیش انجام دادم فقط حواستون باشه بخاطر اینکه کم وقت بگیرید خیلی خلاصه نکنید شما الان یه مطلبو اگه بخونید و کوتاه کوتاه خلاصه کنید بعدا یادآوریش سخت میشه متناسب خلاصه کنید نه زیاد نه کم
برای درس خوندن از هرچی میزنید بزنید از خواب نزنید مخصوصا الان که خیلی واسه این کار زوده
من خودم معلمام عالی نبودن ولی من کلاس نرفتم ولی کتاب زیاد میخوندم که چیزی از بقیه کم نیارم کلا چون توی کلاس نرفتن احساس عقب موندگی از بقیه رو داشتم بیشتر درس میخوندم اما بعضی تاکید میکنم بعضی از کسایی که کلاس میرن فکر میکنن دیگه این معلم طراح کنکور هر چی لازمه گفته که اصلا اینطور نیست باید تا میتونید با یه درس خوب باشید و بفهمیدش از کتاب درسی غافل نشید یه جاهایی واقعا خوب توضیح داده مخصوصا فیزیک چون معمولا بچه ها کتابه ریاضیو نمیخونن یه جاهایی رو نمیبینن توصیه میکنم کتاب حسابان و دیفرانسیل مخصوصا دیفرانسیلو عالی بخونید و بفهمید
و در آخر مهم ترین چیز وقت!!!
سعی کنید از الان وقتتونو تنظیم کنید مگه واسه سوالای خیلی سنگینی که احساس میکنید نو هستن که اونا رو سعی کنید خودتون حل کنید بدون توجه به وقت
به هر حال باید تا میتونید سریع باشید
و آخر آخرش اینکه زیاد مساله حل کنید حتی اگه فکر میکنید درسی براتون جا نمیفته لازم نیست 10000بار جزوه رو بخونید تست بزنید حتی اگه غلط میزنید باز هم بزنید تا روون بشید از حل کردن نترسید هیچ مساله ای نیست که شما نتونید حلش کنید
چیزی به ذهنم رسید میگم
اگه چیزایی که گفتم به دردتون نخورد ببخشید
موفق باشید :twisted:
برای همه ی همه دعا کنید اینطوری خودتونم شاملش میشید :wink:

mshf

New Member
لایک ها
10
اگه کمی از خودم میگم ناراحت نشید تجربه میشه
من وقتی امتحاناما دادم میدونستم میتونم تک رقمی شم البته این حس را تا وسطای کنکور داشتم اما وقتی شروع به درس خوندن کردم اعتماد به نفسمو از دست دادم و استرس گرفتم بادی بدونید که شما میتو نید از بهترین های کشور باشید و این را باور کنید و استرس نمیگیرید
یعنی واقعا اینو باور کنید و در عین حال زیاد به رتبه فکر نکنید
موقع درس خوندن تمرکز مهمه اما من هیچ وقت نداشتم شما سعی کنید حتما داشته باشید پشت گوش نندازید این باعث ارامش شما و وقت بیشتر برا استراحت میشه این مهم ترین اصله دوباره میگم پشت گوش نندازید
استرس به هر دلیلی اگه از حد رقابت گذشت مانع فهم درسها میشه من استرس سازنده و مخرب هر دو را تجربه کردم استرس سازنده بسیار مفید و باعث بالا رفتن ساعات درسی واسترس مخرب شاید باعث بالا رفتن ساعت بشه اما شدیدا مانع فهم درسها میشه
من فکر نمیکردم به استرس مخرب دچار بشم اما شدم بنابرین برا دوری از استرس اعتماد به نفس را بالا ببرید
برای برنامه ممکنه فکر کنیم که باید بشینیم و بگیم از این ساعت تا اون ساعت فلان نه این برنامه صحیح نیست باید چند هفته ای درس بخونید و ببینید چه طور خوبه مثلا من فهمیدم به راحتی میتونم عربی و دینی را یه روز در میون بخونم نکته اساسی برا تجربیا اینه که تو تابستون حداقل روزی2 ساعت و در سال بسته به این که مدرسه میری یا نه 2 تا 4 ساعت زیست بخونن سایر دروس اختصاصی را حداقل 2 بار در هفته میخوندم ادبیات را از وقتی غیر حضوری کردم هر روز خوندم به خاطر حساسیتم رو این درس که ضروری نبود اما فکر کنم سه بار در هفته ضروریه به هر حال باید با تست همراه باشه زبان هم باید تست زد که خیلی وقت نمیگیره اگه 3تا 4 بار وقت بذارید در هفته هر بار 50 تست عالیه تاکید میکنم من حدودی را به شما میگم و شما باید برنامه را به طور تقریبی در بیارید
راهنمایی من یا هر مشاوری میتونه برا شما مخرب باشه چون هر انسانی یه جوره و هرکسی خودش در طی یک یا دو ماه میتونه بهترین برنامه را جورکنه
هیچ وقت از خودتون نخواهید که شبیه کس دیگری باشید حتی اگه نفر اول کنکور باشه
استفاده از برگه هایی که ساعتتونو در اون مینویسید ضروریه حتی اگه شما 1 ساعت در روز درس میخونید باعث میشه بدونید چی کار کردید

saharjoon

New Member
لایک ها
0
من شیمی کاربردی سنندج ازاد قبول شدم حالا نمیدونم باید چیکار کنم؟
بشینم 1سال دیگه بخونم شاید رشته بهتر قبول شم یا اینکه برم.
البته من پارسال هیچی درس نخوندمو شیمی قبول شدم.
لطفا منو راهنمایی کنید :?

mshf

New Member
لایک ها
10
والا چه عرض کنم خیلیا خوندن و عالی شدن یه بار یه تبلیغ تو تلویزیون بود که دختره17000شده بود سال بعد42 شد دوستم3000شد امسال90 به خودتون بستگی داره اگه به چیز خاصی علاقه دارید عاقلانس منظورم علاقه ی واقعیه نه ناشی از حرف مردم در ضمن اگه میدونید در این رشته این قدر توانایید که رو هوا میزننتون برید برا مثال خواهرم کامپیوتر نجف اباد خوند در به جا استخدام شدفوق امیرکبیرم گرفت 2 سال اخر لیسانس هم خصوصی کار میکرد بستگی به خودتون داره خیلیا هم سال بعد بدتر شدن
موفق باشید

kquran

New Member
لایک ها
18
خب اگه نرید که تا 2 سال محروم حساب میشید!!!

kquran

New Member
لایک ها
18
nassim گفت
ممنون mshf ! امیدوارم پزشکی قبول شید !

خیلی خیلی ازتون ممنون میشیم اگه در مورد درس ها ، به طور تفکیکی هم توضیحاتی بدید . خصوصا" در مورد زیست شناسی. من الان ، زیست پیش رو خوندم. به جز فصل 2و3 . به نظرتون تست ش رو چی کار کنم ، بهتره؟

و اینکه به نظرتون سطح سوالات زیست تو کنکور امسال ، نسبت به کنکور های قبلی چه طور بود ؟

کدوم درس از همه سخت تر اومده بود ؟ سوال جدیدی طرح شده بود که تا حالا مشابه اون رو ندیده باشین؟ اگه بوده ، تو کدوم درس ؟

ببخشید من این همه سوال پرسیدم ! :x ( بقیه رو بعدا" می پرسم ! :x )

خیلی متشکر !
میخواستم نقل قول کنم اشتباهی تشکر کردم...تشکرمو پس بده!!!
هرچند خیلی دیر بهت جواب میدیم اما تستارو حالا که وقت داری کامل بزن از رو کتاب سبز و گربه!
امسال زیست به شدت آسون بود...
ریاضی و شیمی نسبت به سالای قبل از نظر من سخت تر بود...سوالای آمار تو درس ریاضی در نگاه های اول غیرقابل حل بود!
خواهش می کنم ...نو پرابلم!

Ava

New Member
لایک ها
0
سلام من می‌خواستم بدونم آیا کسی‌ سایتی برای تست زدن میشناسه به من معرفی‌ کنه؟ من به کتاب‌های تست داخل ایران دسترسی‌ ندارم..

اگر هم کسی‌ سایتی میشناسه که برنامه ریزی مناسبی برای کنکور داره می‌شه بهم معرفی‌ کنه..؟ من واقعاً نمی‌دونم از کجا و کی‌ باید شروع کنم..

ممنون

123456-1

New Member
لایک ها
0
سلام به همگی من با یک مشکل مواجه شدم اینه که من دوم تجربی هستم ومی خواهم از همین الان برای المپاد شرکت کنم اما نمی دونم در المپیاد زیست یا شیمی شرکت کنم ؟من در شهربابک زندگی می کنم ودانش اموزانی که در الپیاد زیست شرکت کردند فقط به مرحله استانی با رتبه های 7وبالاتر اوردند اما انان هایی که در شیمی شرکت کردند رتبه های 2کشور و...را اوردند حالا من چکار کنم به هر دو تشون هم علاقه دارم از اقا ی خلینا وبقیه دوستان کمک میخواهم ممنونم

Karimi

New Member
لایک ها
0
سلام به نظر شما من چیکار کنم که برای عید برنامه خوبی داشته باشم

baran_s

New Member
لایک ها
8
سلام.منم کمک می خوام.من یکی استادبرنامه ریزی ولی عمل نکردن بهشم!!!آلانم که می خوام بخونم میترسم دوباره نتونم،آخه میگن80%افرادنمی تونن به برنامه عیدشون عمل کنن.
درست میگن؟!یه سوال دیگه:توعیدبیشترچی بخونم؟پایه یاپیش؟
پیش 2رومیشه فصل امتحانات دوره کرد؟

بالا