مشهورترین عکس دنیای فیزیک

EnIGmaTiC

New Member
لایک ها
53
مشهورترین عکس دنیای فیزیک

دوران دبیرستان و کتب شیمی و فیزیک خود را به یاد می آورید؟ قانون های مطرح شده در آن ها را چه طور؟ قوانینی که اغلب به یاد کاشفانشان به نام آنان نامگذاری شده بودند و شما مجبور بودید آن ها را برای جلسه امتحان حفظ کنید!! تصویر زیر دربرگیرنده تعدادی از این دانشمندان مشهور است که آینده فیزیک و شیمی را متحول کردند.

پنجمین کنفرانس سالوی که در اکتبر 1927 / مهر 1306 در بروکسل بلژیک برگزار شد، میزبان بزرگ‌ترین فیزیک‌دانان آن روزگار بود و عکس دسته‌جمعی این گروه، مشهورترین عکس دنیای فیزیک لقب گرفته است.
موسسه بین‌المللی فیزیک و شیمی سالوی (Solvay) در سال 1912 در بروکسل بلژیک و پس از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی سالوی در 1911 تاسیس شد. این موسسه در نیمه اول قرن بیستم بسیار مشهور بود و کنفرانس‌های بین‌المللی آن که هر چند سال یک‌بار برگزار می‌شد، شاهد دستاوردهای بسیار بزرگی بود.
مشهورترین این کنفرانس‌ها، پنجمین کنفرانس سالوی بود که در اکتبر 1927 / مهر 1306 با موضوع الکترون‌ها و پروتون‌ها برگزار شد. از 29 نفر فیزیک‌دان حاضر در کنفرانس، 17 نفر برنده جایزه نوبل شده بودند (یا در سال‌های بعد از کنفرانس برنده این جایزه شدند). موضوع این کنفرانس، بحث و بررسی در مورد نظریه کوانتومی بود که به‌تازگی ارایه شده بود و اصل عدم‌قطعیت هایزنبرگ به موضوع بحث داغ بین آلبرت اینشتین و نیلز بوهر تبدیل شده بود.
اینشتین می‌گفت «خدا تاس نمی‌اندازد» و نیلز بوهر جواب می‌داد: «بس کن! به خدا نگو که چه‌کار کند».

حاضران در عکس، از راست به چپ
ردیف سوم (ایستاده): لئون بریلوئین - رالف فاولر - ورنر هایزنبرگ (نوبل فیزیک 1932) - ولفگانگ پائولی (نوبل فیزیک 1945) - ژولز امیل ورشافلت - اروین شرودینگر (نوبل فیزیک 1933)- تئوفیل دی‌داندر-ادوارد هرزن - پل اهرنفست- امیل هنریوت- آگوست پیکارد

ردیف دوم نیلز بوهر (نوبل فیزیک 1922) - مکس بورن (نوبل فیزیک 1954) - لوییس دی‌بروگلی (نوبل فیزیک 1929) - آرتور کامپتون (نوبل فیزیک 1927) - پل دیراک (نوبل فیزیک 1933) - هنریک کرامرز - ویلیام براگ (نوبل فیزیک 1915) - مارتین نادسن - پیتر دبیه (نوبل شیمی 1936)

ردیف اول اوون ریچاردسون (نوبل فیزیک 1928) - چارلز ویلسون (نوبل فیزیک 1927) - چارلز گویه - پل لانگه‌وین - آلبرت اینشتین (نوبل فیزیک 1921) - هنریک لورنتز (نوبل فیزیک 1902) - ماری کوری (نوبل فیزیک 1903 و نوبل شیمی 1911) - مکس پلانک (نوبل فیزیک 1918) - اروینگ لنگ‌مویر (نوبل شیمی 1932)

منبع:بخش دانش و زندگی تبیان

آخرین ویرایش توسط مدیر

mahen1375

New Member
لایک ها
19
پاسخ : مشهورترین عکس دنیای فیزیک

عکسش نمیاد دوباره بذارید

EnIGmaTiC

New Member
لایک ها
53

عکسش نمیاد دوباره بذارید
عکسش واسه من نشون میده...
باشه الآن لینکو تصحیح میکنم...
ویرایش:تصحیح شد!ببینید نشون میده؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

sina16

New Member
لایک ها
313

این عکس تازگی با استفاده از فناوری دیجیتال رنگی شده /من تو مجله دانستنیها دیدم......

شاید تو سایتشون هم باشه......

Behr@D

New Member
لایک ها
20

سلام
عکس جالبی است من در گاج عکس رنگیش رو دیدم گفتم این جا هم بگذارم

بالا