مشکلات المپیادهای علمی و ادبی سال 97-1396

کدام بخش از المپیادهای امسال به نظر شما مشکلات بیشتری داشت؟

• اطلاع‌رسانی و نحوه‌ی ثبت نام

رای 0 0.0%
  • دفترچه‌ی آزمون‌ها و انتخاب سوالات

رای 0 0.0%
  • کلیدهای اعلام شده

رای 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    2

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
سلام به همه‌ی دوستان گرامی،
سال‌ها و کم‌کم دهه‌هاست که المپیادهای علمی در ایران برگزار می‌شود. اگرچه نتایج بین‌المللی این مسابقات برای ایران عالی بوده، اما در برگزاری و روند داخلی خلاءها و ضعف‌های زیادی دیده می‌شود.

بسیار قبل‌تر، نقاط ضعف را در سه بخش پیش از آزمون [+] برگزاری [+] و پس از آزمون [+] طبقه‌بندی کردم. جلسات فراوان برگزار شد که برخی از آن‌ها برطرف شود که با همت دوستان شاهد پیشرفت‌هایی بوده‌ایم، اما گاه مشکلات جدید اضافه شد [+]. گه گاه کار باشگاه شبیه جوک شد [+] که چند سال هم ادامه دارد و گاه از این حد هم گذشت [+]. پارسال به همت دانش‌آموزان نواقص را جمع‌آوری و گزارش کردم [+] که امیدوار بودیم امسال کمتر شود، و خدا رو شکر قدم‌های مثبتی برداشته شد، اما هنوز تا نقطه‌ی ایده‌آل فاصله‌ی زیادی داریم.

برای اینکه امسال هم به جمع‌بندی نقاط ضعف برسیم، لطفاً آن‌ها را از دیدگاه خود در ادامه‌ی تاپیک بنویسید.

ان‌شاءالله آیندگان از نتایج آن بهره‌مند شوند.

یاحق

M2017

New Member
لایک ها
2
سلام به همه‌ی دوستان گرامی،
سال‌ها و کم‌کم دهه‌هاست که المپیادهای علمی در ایران برگزار می‌شود. اگرچه نتایج بین‌المللی این مسابقات برای ایران عالی بوده، اما در برگزاری و روند داخلی خلاءها و ضعف‌های زیادی دیده می‌شود.

بسیار قبل‌تر، نقاط ضعف را در سه بخش پیش از آزمون [+] برگزاری [+] و پس از آزمون [+] طبقه‌بندی کردم. جلسات فراوان برگزار شد که برخی از آن‌ها برطرف شود که با همت دوستان شاهد پیشرفت‌هایی بوده‌ایم، اما گاه مشکلات جدید اضافه شد [+]. گه گاه کار باشگاه شبیه جوک شد [+] که چند سال هم ادامه دارد و گاه از این حد هم گذشت [+]. پارسال به همت دانش‌آموزان نواقص را جمع‌آوری و گزارش کردم [+] که امیدوار بودیم امسال کمتر شود، و خدا رو شکر قدم‌های مثبتی برداشته شد، اما هنوز تا نقطه‌ی ایده‌آل فاصله‌ی زیادی داریم.

برای اینکه امسال هم به جمع‌بندی نقاط ضعف برسیم، لطفاً آن‌ها را از دیدگاه خود در ادامه‌ی تاپیک بنویسید.

ان‌شاءالله آیندگان از نتایج آن بهره‌مند شوند.

یاحق

بسم الله
مدت زیادی بود که منتظر چنین فرصتی بودم تا حرفامو بلند و با جسارت بگم
خب المپیاد ی بودن و المپیاد ی شدن نیاز به یه ریسک پذیری داره که بچه های المپیاد ی باید داشته باشن تا بیان و دوسال از وقتشون رو صرف مسئله ای کنن که عده زیادی شکست میخورن
المپیاد ی بودن یعنی سر کلاس المپیاد خوندن
یعنی جزوه ت همهش عکس از جزوه دوستات باشه چون تو وقت نکردی بری سرکلاس
(دقیقا مثل امتحان ریاضی و فیزیک و..‌. من تو نوبت دوم امسال)
المپیاد ی بودن مشکلات خاص خودش رو داره من الان از دوستای کنکوریم تو کنکور عقب موندم و هر روز برام یه دنیا ارزش داره(بچه های کنکوری و المپیاد ی میدونن مسئولین هم اگه ۱سال با هیچ کس رفت آمد نکنن که میخوان درس بخونن حتما میفهمیدن من چی میگم و یه روز چقد مهمه!!)
اما بیشتر از ۷۰روز هست که مارو در دوراهی قرار دادن!!!!!!!!!
المپیاد بخونم چون اگه قبول شم و آماده نباشم همه ی زحماتم برباد میره

کنکور بخونم چون همینجوری شم عقبم

المپیاد بخونم واسه کنکور که یکسال وقت دارم

کنکور بخونم چون به هر حال زندگی مون بهش گره خورده

این سوالات و هزار سوال دیگه هر روز توی ذهنم تکرار میشه
و آخرم یه روز در میون درس میخونم(یخ روز المپیاد و یه روز کنکور)

اینا مشکله
اینا درده
اینا استرسه

کی درک میکنه حال امثال منو

میگن میخوان کنکور رو کمرنگ کنن خب یه چیزی مثل المپیاد باید پررنگ شع(وزیر محترم آموزش پرورش هم در جلسه پایان دوره المپیاد ۹۶اشاره کردن)

خب این رفتار داره المپیاد رو کمرنگ میکنه

میدونید چن نفر بهم گفتن نرو المپیاد

الانم سرگردون هستیم

قطعا میدونم اگه کسی از اعضای باشگاه دانش پژوهان هم این مطلب رو بخونه هیچ تغییری در سال آینده نخواهد داشت
اگر قرار بر حرف و انتقاد بود کار به اینجا نمیکشید
قصد بی احترامی ندارم نظر شخصی م بود

۷۰روز انتظار !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چرا کار ها حساب کتاب نداره؟
چرا سقف زمانی تعیین نمیشه ؟

کنکور با ۱میلیون و۱۱هزار نفر ۴۰روز بعد نتایج رو اعلام میکنن
با شگاه دانش پژوهان ۸هزار برگ رو که به یک درصد داوطلبین کنکور نمیرسه رو تو ۷۰روز لنگ میزنه؟؛!!؟!؟!!؟؛؛؛!!!

مسئول استرس من کیه؟
به قول دوستام خودم

حرف بسیار هست
مشکل بسیار هست
امید وارم به کسی جسارت و توهین نشده باشه
برنامه ریزی و نظم

M2017

New Member
لایک ها
2
کلمات در بیان بعضی مسائل احساس عجز میکنن
دیگه نمیدونم اینهمه تاخیر رو چطور بیان کنم