معنای حقیقی عشق

لایک ها
39
ای نام تو، معنای حقیقی عشق!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>
امشب هم، برگی از دفترم را با اشک هایم می شویم و با زبان ناتوان قلم، تو را می خوانم.<o:p></o:p>
ـ به اشتباه خود آگاهم که تو را در واژه ها می جویم و در کلمات می خوانم؛ امّا ناگزیرم که تمام بود و نبودم، همین ناله های قلم است و دلی سراسر گَردِ عصیان گرفته که به درگاه تو، امید بسته ام.<o:p></o:p>
الهی! بدم؛ آن چنان که اگر در آتش نادانی هایم بسوزانی و خاکسترم کنی، شکوه نکنم؛ که نتیجه غفلت های بی شمار خودم هست.<o:p></o:p>
ای سراسر نور، که چشمه های جوشان سینه زمین و آبی بی کران آسمان ها، از نگاه تو معنا می گیرد! مرا در خودم رها مکن و در تنهایی بی هویتی گرفتار نکن که سخت می ترسم. <o:p></o:p>
با چه رویی بخوانمت، وقتی همواره عهد می بندم و می شکنم، توبه می کنم و همان دم، در تار و پود گمراهی خودم، فراموش می شوم؟<o:p></o:p>
تو آن قدر مهربانی که در حیطه خیال نمی گنجی <o:p></o:p>

[TABLE][TR][TD][CENTER ALIGN=CENTER]ای در میان جانم و جان از تو بی خبر <o:p></o:p>[/CENTER ALIGN][/TD][TD][CENTER ALIGN=CENTER]وز تو جهان پراست و جهان از تو بی خبر <o:p></o:p>[/CENTER ALIGN][/TD][/TR][TR][TD][CENTER ALIGN=CENTER]نقش تو بر خیال و خیال از تو بی نصیب <o:p></o:p>[/CENTER ALIGN][/TD][TD][CENTER ALIGN=CENTER]نام تو بر زبان و ربان از تو بی خبر <o:p></o:p>[/CENTER ALIGN][/TD][/TR][TR][TD][CENTER ALIGN=CENTER]شرح و بیان تو چه کنم زان که تا ابد <o:p></o:p>[/CENTER ALIGN][/TD][TD][CENTER ALIGN=CENTER]شرح از تو عاجز است و بیان از تو بی خبر <o:p></o:p>[/CENTER ALIGN][/TD][/TR][/TABLE]
چرا دست هایم را به آسمان بلند نکنم، که همیشه باغ های بهشت رحمتت، پر از میوه اجابت است.<o:p></o:p>
شرمنده ام که لایتناهی بودنت را در دنیای کوچک کلمات می جویم و قلم را به جای دل، واسطه قرار می دهم.<o:p></o:p>
پروردگارا! شب های سیاهی را، از روی چشم های ما بردار و ما را عاشق راستین کن که دلمان تنها برای تو بتپد و برای تو گرم بماند.<o:p></o:p>
حالتی است که در وصف نمی گنجد و آرامم می کند، وقتی که از خودم جدا می شوم و وضوی حضور می گیرم و سراغ تو را، از خودت می گیرم.<o:p></o:p>
در می زنم و باز می کنی.<o:p></o:p>
می خواهم و دست رد بر سینه ام نمی زنی.<o:p></o:p>
می شناسی و شرمنده ام نمی کنی.<o:p></o:p>
صورت گنهکار خود را در آغوش شب می گذارم و می شکنم و تو، شب را مونس تنهایی هایم قرار می دهی.<o:p></o:p>
خداوندا!<o:p></o:p>
احرام دل که می بندم، احساس پروانه های عاشق را می گیرم و ناگاه، در حوالی آتش عشقت طواف می کنم و آرزویم می شود که پرهای اشتیاقم را با آتش محبّت خود، خاکستر کنی و مرا خانه نشین و مَحْرمِ مهربانی ات قرار دهی<o:p></o:p>

<o:p> </o:p>

لایک ها
39
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]ای که همه عمر به انتظارت نشســته بودم[/COLOR][COLOR=#NaNNaNNaN]<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]سوز دل هایم بدســـــــت باد سپــرده بودم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]بوی آمدنــــت می آمد، ای آشــنای غــریب<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]هوای دل، به بــــاران چشم، تر کرده بـــودم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]برای آمــــدنت لحظـــه ها را یکــــی یکــــی<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]با ســوســـوی ســـتاره شـــمرده بــــــــودم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]بوی اشـــــک می داد و عشق، کلـــبه ی دل<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]تمـــــام دل بـــــرای تو فــــرش کــــرده بودم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]به زیر پاهــــایـــــت بنــــفـشه و مــــــریــــم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]نیـــــلوفــــرهای آبی را هـــدیه کـــرده بـودم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]عــــــــــزم پـــــــرواز بـــــه ســـوی نـــور آری<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]بدین امید، دل به چشم های تو بسته بـودم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]مــــن از ستاره شـــنیده بـــودم که می آیی<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]
[CENTER ALIGN=CENTER][COLOR=#NaNNaNNaN]ایـــــن نــــویـــــد به گــوش جان شنیده بودم<o:p></o:p>[/COLOR][/CENTER ALIGN]

لایک ها
39
[COLOR=#NaNNaNNaN]روزها در گذرند و<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]تو هنوز از قافله دوری<o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]درنگ جایز نیست <o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]تا سحر گاه غروبی باقی است <o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]فکرهایت را بشوی<o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]زندگی در گذر است و<o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]تو در ناگذری <o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]فردا را باید دید<o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]وبه پای گل زیبای بهار <o:p></o:p>[/COLOR]
[COLOR=#NaNNaNNaN]بلبلان را باید از جدائی ترساند<o:p></o:p>[/COLOR]
<o:p> </o:p>

mahoo2020

New Member
لایک ها
27
خيلي قشتگ بود

لایک ها
600
را دست هایم را به آسمان بلند نکنم، که همیشه باغ های بهشت رحمتت، پر از میوه اجابت است.
مرسی واقعا!
این جمله اش خیلی قشنگ بود!خیلی!

nasim74

New Member
لایک ها
5
خیلی قشنگ بود!

بالا