Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663
پاسخ : منابع مازاد المپیاد نجوم بر فیزیک

دوستان کسی نمی تونه منو راهنمایی کنه؟
فقط میخوام حداقل های مرحله 1 رو بدونم.
بعد درصد مرحله یک نجوم مثل فیزیک تو قبولی در مرحله 2 تاثیر داره؟
سلام گل پسر :)
تا اونجا که من اطلاع دارم تو نجوم درصدی نداره ولی دقیقشو از بچه های طلایی امسال که تو کمیته هستن باس بپرسی :)
اگه فقط و فقط هدفت مرحله 1 نجومه خب کتابای جمع بندی ای هست که من همیشه گفتم توصیه نمی کنم . مثل کتاب الفبای المپیاد نجوم یا کتاب المپیاد نجوم (نشر الگو)
چیزای اضافه تری که داره : 1- کروی : هیچی ازش تو فیزیک نیس . هندسه ی فضاییه .
2- اخترفیزیک : مبانی گرما و فشار و ایناش تو فیزیکه فقط . معادلات داخلی ستارگان و ایناس که تو مرحله 1 به اون صورت روش بحث نمیشه .
3- کیهان شناسی : از اینم چیزی نیس تو فیزیک . بیشتر هم برا مرحله 2 هست .
4- مکانیک سماوی : اگه مکانیک ت رو قوی کرده باشی راحت از پس ش بر میای :)
5- ابزار شناسی و رصد : برا ابزار اپتیکی که می خونی کمک می کنه ولی تخصصی تر رو تلسکوپ کار می کنن تو نجوم . رصد هم که خودمم اصن خوب نیستم توش :4: باید صورت فلکی
ها رو بشناسی و اینا :4: حوصله داری بلد باش :4:
همین اگه سوال دیگه ای هست در خدمتم :)

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663
پاسخ : منابع مازاد المپیاد نجوم بر فیزیک

سلام
من زیاد نمی تونم با این کتاب های الفبا و کتاب های مشابهش کنار بیام حس میکنم دارم عربی یا اجتماعی می خونم نه فیزیک :))
اگه ممکنه فصل های ضروری رو از چندتا کتاب مرجع برای هر موضوع معرفی میکنی؟ولی مثلا دیگه از 2-3 تا کتاب بیشتر نباشه که بتونم از رفقا گیر بیارم
میخوام اگه بشه امسال مرحله 2 قبول شم (از بچگی کم توقع بودم :4: )
ولی میخوام در حد مرحله 2 رو بعد از امتحان مرحله 1 بخونم،یعنی میخوام مرحله یک قبول شم که بتونم برای مرحله 2 بخونم.
قبل مرحله 1 امسال برنامم تقریبا پره ،میخوام به همه مباحث فیزیک به صورت نسبی اشراف پیدا کنم که تا اینجای کار خوب پیشرفته.
pdf یک جزوه یکی از دوستان بهم داده که فکر کنم فصل های 2،5،6،8 یه کتابیه به نام smart،کافیه برای نجوم کروی؟ کلشو باید بخونم؟
برای مباحث دیگه چی بخونم؟
در کل ممنون :))
پ.ن:راستی من اعصاب صورت فلکی ها و این تیپ چیز ها رو مدارم،خیلی ازش سوال میاد؟
کروی :نجوم کروی smart (فصل 1 و 2)
اخترفیزیک : Modern . ده فصل اول کتاب به جز فصل 4 باید خونده شه ولی برا مرحله 1 همون فصل 3 رو بخونی خوبه به شرط اینکه مساله حل کنی
کیهان شناسی : فصل کیهان شناسی کتاب modern رو بخونی از سر مرحله 1 هم زیاده . ترجمه ی این فصل ش هست تو نت .
سماوی : کلپنر فصل 9 - orbtial mechanics فصل 2 ش برا مرحله 1 خوبه . البته هر چقدر بخونی جا داره :4:
ابزار : فصل ابزار کتاب الفبای المپیاد نجوم رو بخون
و مهم ترین چیز حل مساله های دوره های اخیره . یا مساله های همین کتابای ... جمع بندی :4:

بالا