peyman shimi

New Member
لایک ها
226
سلام دوستان عزیز
من دانش آموز اول دبیرستان توی یه شهر کوچیک هستم که مدرسه ی سمپاد و نمونه دولتی و تیزهوشان و... نداره میخواستم که برام یه برنامه بگید(منابع مطالعه-شیوه مطالعه-و...) توجه داشته باشید که من صفره صفرم اصلا مثل شما ها معلم خوب هم ندارم پس اول چطوری روی کتاب ها مسلط بشم بعد منابع دیگه رو بگید
مرسی:53::53::53::53::53:

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160
پاسخ : میشه در مورد شیمی بهم مشاوره بدید؟

دوست من خیلی خوبه که دنبال این قضیه هستی .تو رو تحسین می کنم :53::53::53:
با توجه به اینکه معلم نداری باید با کتاب کار کنی که اول باید کتاب تحصیلی سال 2و 3 رو کامل بخونی
در گام بعد کتاب های اموزشی مثل یکسری کتاب کهخود سایت هم گذاشته برای فروش در کنار درک این مفاهیم خوبه که چند تا تست بزنی مثلا از کتاب هایی مثل میتکران و 2000 مساله شیمی خوشخوان که بد نیست
تا اوایل سال تحصیلی باید تموم شه یاد گرفتنی هات سپس باید به حل مسله بپردازی تا المپیاد که در ماه اخر به سوال های سا قبل بپرداز (دوره های قبلی)
با این روش مرحله 1 رو 100% قبولی ولی 2 رو 20% قبولی و سال بعد باید ادامه بدی

تو سایت یه برنامه کلی برای 3 سال رو گذاشته یه نگاهی بندازی بد نیست

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

میشی لینک ای برنامه رو برام بزارید؟

alireza1111

New Member
لایک ها
0

سلام.میشه یکی هم به من کمک کنه و مشاوره بده؟
من سال دوم هستم.شاید توی این زمان کم تا المپیاد غیرممکن باشه ولی میخوام سعی خودم رو بکنم.لطفا کمکم کنید.بهم بگید باید چیکار کنم.شیمی خودم هم خوبه.توی دبیرستان نمونه هم درس میخونم.(فرداهم امتحان شیمی دارم:99:)

لایک ها
0

سلام.اول از همه خیلی بهتره که روی مطالب کتاب تسلط کامل رو پیداکنی و بعداز تمام کتابهای خوبی که تو بازار هست استفاده کنی.البته شیمی اول دبیرستان آسونه و مشکلی تو فهمش نخواهی داشت و برای سالهای بعدهم کتابهای آموزشی خیلی خوبی چاپ شدن که اگر نیازی دیدی بهت معرفی میکنیم...اما اگر بازهم سوالی داشتی همینجا بپرس تا بهت کمک کنیم.موفق باشی.

NAVID_DH

New Member
لایک ها
176

سلام.میشه یکی هم به من کمک کنه و مشاوره بده؟
من سال دوم هستم.شاید توی این زمان کم تا المپیاد غیرممکن باشه ولی میخوام سعی خودم رو بکنم.لطفا کمکم کنید.بهم بگید باید چیکار کنم.شیمی خودم هم خوبه.توی دبیرستان نمونه هم درس میخونم.(فرداهم امتحان شیمی دارم:99:)
اصلا دیر نیست.حتی اگه تا الان هیچی نخوندی.آریا سمیعی و رضا جاویدی و امین احمدزاده و... از سال سوم شروع کردند وطلای جهانی هم آوردند.

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

ببخشید دوستان شما از بین این کتاب ها کدوم رو برام پیشنهاد میکنید؟
(شرایط من:معلم خوب ندارم مدرسه خوب نداره شهرمون تقربا صفر کیلومترم و...)
-شیمی عمومی مورتیمر
-شیمی عمومی با نگرش کاربردی
-شیمی عمومی ماهان
-موضوعی انتشارات فاطمی
لطفا نظرتون رو با دلیل بگید دوستان خوبم:122::122::122::53::53::53::53::77::77::77::77:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

-شیمی عمومی مورتیمر
-شیمی عمومی ماهان
-موضوعی انتشارات فاطمی
لطفا نظرتون رو با دلیل بگید دوستان خوبم:122::122::122::53::53::53::53::77::77::77::77:
شما اول مورتیمر بخونید و بعدش فاطمی هارو. ماهان رو بذارید وقتی قوی تر شدید :1:
ولی یادتون باشه اول کتاب وزارتی دوم و سوم به همراه تست مبتکران اقای بهمن بازرگانی

لایک ها
344

سلام ذوست من....واقعا افرین به شما که اینقدر کوشا هستید مطمئنم با انگیزه شما اگه امکانات خوب همراه میشد یه اسطوره میخواست...........حالا اینا مهم نیست ولی خود منم که اول راهم مث شما....اول برای تسلط خود کتاب درسیو میخونم شما خود کتاب درسیو بخونید احتمالا زیاد تو شیمی 1 و اولای شیمی2 مشکل نخواهید داشت و لی برای اخرای شیمی2 و شیمی 3 به نظرم باید از کتابای اموزش مهندس بازرگانی مبتکران استفاده کنید.بعدشم اگه جایی متوجه نشدید که تو شیمی 3 احتمالش هست از این دوستانی که اینجا هستند میپرسیم.
البته در کنارش کتاب اموزشی مکمل هم که رفرنس اصلیه کتاب شیمی عمومی مورتیمر و سیلبربرگ هم میتونید استفاده کنید.
اقایون بزرگترا اگه سیرم مشکل داشت اصلاح کنید و به بزرگی خودتون ببخشید چون تازه کاریم دیگه.:99:

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

ممنون از همه ی دوستان:77::77::77::77::77::77:

زنده باد شیمی:122::122::122::122::122::122::122:

alireza1111

New Member
لایک ها
0

دوستان عزیز لطفا یه خط هم به من مشاوره بدید.بگین که از کجاشروع کنیم.باچی شروع کنم؟وهرچی که لازمه بدونم.
ممنون

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

دوستان عزیز لطفا یه خط هم به من مشاوره بدید.بگین که از کجاشروع کنیم.باچی شروع کنم؟وهرچی که لازمه بدونم.
ممنون

خب چون شما اوله کار هستید نسخه ای که برا همه پیچیده میشه یک جوره:4:
ینی شما هم از کتاب های 2 و 3 وزارتی + بهمن بازرگانی (مبتکران) شروع کنید
بعدش 13 فصل مورتیمر + حل کامل تمارینش!

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

خب چون شما اوله کار هستید نسخه ای که برا همه پیچیده میشه یک جوره:4:
ینی شما هم از کتاب های 2 و 3 وزارتی + بهمن بازرگانی (مبتکران) شروع کنید
بعدش 13 فصل مورتیمر + حل کامل تمارینش!

ببخشید چرا اول مورتیمرو بخونه ؟
به نظر من کتاب های موضوعی خیلی خوب و راحت توضیح داده در حالی که مورتیمر یه کم پیچونده قضیه رو این جوری شاید از شیمی زده بشه (البته بعضی جا ها مورتیمر کامل تر توضیح داده ولی خوب کتاب های موضوعی در حد المپیاد هست دیگه)

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ببخشید چرا اول مورتیمرو بخونه ؟
به نظر من کتاب های موضوعی خیلی خوب و راحت توضیح داده در حالی که مورتیمر یه کم پیچونده قضیه رو این جوری شاید از شیمی زده بشه (البته بعضی جا ها مورتیمر کامل تر توضیح داده ولی خوب کتاب های موضوعی در حد المپیاد هست دیگه)
من به شخصه خودم اول مورتیمرو خوندم بعد موضوعی بعد دوباره مورتیمرو مرور کردم از رو خلاصه هام و خوده کتاب
بنظرم خوبه. چون موضوعی ها با توجه به اینکه بنظر ساده میان بعضی جاهاشون نکات خیلی ریزی هم دارن که اگه اول مطالعه بشه به نظر من حق مطلب ادا نمیشه و یادگیری کم میشه
در ضمن موضوعی ها کامل نیستند. و همه ی مباحث رو ندارن
این نظر من بود و تجربه ی شخصی خودم
هرطور خودتون صلاح میدونید و اساتید میگن مطالعه کنید :1:

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

من به شخصه خودم اول مورتیمرو خوندم بعد موضوعی بعد دوباره مورتیمرو مرور کردم از رو خلاصه هام و خوده کتاب
بنظرم خوبه. چون موضوعی ها با توجه به اینکه بنظر ساده میان بعضی جاهاشون نکات خیلی ریزی هم دارن که اگه اول مطالعه بشه به نظر من حق مطلب ادا نمیشه و یادگیری کم میشه
در ضمن موضوعی ها کامل نیستند. و همه ی مباحث رو ندارن
این نظر من بود و تجربه ی شخصی خودم
هرطور خودتون صلاح میدونید و اساتید میگن مطالعه کنید :1:
کاملا موافقم به نظر من منتقی ترین روش ممکن همینه من خودم تازه کارم ولی با همین روش میرم

r-shvir

New Member
لایک ها
230

-شیمی عمومی مورتیمر
-شیمی عمومی ماهان
-موضوعی انتشارات فاطمی
بون تردید مورتیمر ویادتون باشه که خوندن هرکتاب موقعی می تونه بهترین نتیجه رو بده که تمرین های آخرفصل رو هم حل کنی

در ضمن یادت باشه که نداشتن امکانات هم مانند داشتن امکانات مزیته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:40::40::40::40:

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

بون تردید مورتیمر ویادتون باشه که خوندن هرکتاب موقعی می تونه بهترین نتیجه رو بده که تمرین های آخرفصل رو هم حل کنی

در ضمن یادت باشه که نداشتن امکانات هم مانند داشتن امکانات مزیته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:40::40::40::40:
ببخشید اگه مزیته بیاید جا ها مون رو عوض کنیم!!!!!!!

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

کاملا موافقم به نظر من منتقی ترین روش ممکن همینه من خودم تازه کارم ولی با همین روش میرم
چون شما این کارو دارید می کنید پس منطقی ترین راهه؟؟؟؟
به نظرم شروع با کتاب درسی همراه با نگرش تحلیلی و بعدشم رفتن به سراغ شیمی با نگرش کاربردی و بعدش رفتن سراغ کتابای موضوعی بهتر باشه...

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

چون شما این کارو دارید می کنید پس منطقی ترین راهه؟؟؟؟
به نظرم شروع با کتاب درسی همراه با نگرش تحلیلی و بعدشم رفتن به سراغ شیمی با نگرش کاربردی و بعدش رفتن سراغ کتابای موضوعی بهتر باشه...
یجور نوشتین منطقی! که من ترسیدم فکر کردم کلا چیزه بدی پیشنهاد دادم!!!!!
دقت کردین نیوشا جان سوم راهنمایی هستن؟؟؟
الان بهتر نیس فقط وزارنتی و مبتکران بخونن و تحلیلی و کاربردی رو شروع نکنن؟؟!!
ایشون 3 راهنمایی هستنا :3:

r-shvir

New Member
لایک ها
230

ببخشید اگه مزیته بیاید جا ها مون رو عوض کنیم!!!!!!!
منم خودم بچه ی شهرستانم :157: وقتی میبینی کسی نیست که دستاتو بگیره خودت خودتو می کشی بالا اونوقته که ........................
قبول دارم داشتن امکانات خیلی هم عالیه ولی این کجا وآن کجا

بالا