----> نرم افزاری برای رسم ساختارهای ترکیبات آلی: bkChem <----

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521
سلام به همه دوستان علاقه مند به بخش شیمی آلی علم جذاب شیمی!
...............................................................................................
این نرم افزاری که بهتون معرفی میکنم یه نرم افزار خیلی کم حجم و کاربردیه برای اینکه بتونید ساختارهای مد نظرتون رو به راحتی رسم کنید... همچنین غیر از رسم ساختار امکانات دیگه ای هم داره که در حین کار با اون باهاش آشنا میشید و لذت میبرید
...............................................................................................
مهمترین بخشش همون نوار ابزار بالاییشه... که با استفاده از اون میتونید ساختار مورد نظر رو بکشید که باهاش کار کنید متوجه تکنیکهایی که وجود داره میشید...
برای اینکه ساختار رو به صورت یه عکس دربیارید این کار رو انجام بدید...
از منوی File به قسمت Export برید و بعد گزینه ی (pdf (middle رو انتخاب کنید... اینطوری ساختارتون به صورت یه فایل pdf ذخیره میشه... برای باز کردنش باید حتما نرم افزار adobe Acrobat reader رو داشته باشید... بعد از اینکه وارد فایل pdf شدید ساختاری که رسم کردید با یه کیفیت عالی ذخیره شده... روی تصویرش zoom کنید و بعد دکمه ی print screen رو از کیبوردتون فشار بدید... اینطوری یه عکس از صفحه ی desktop تون گرفته میشه... وارد برنامه ی paint بشید و از منوی Edit گزینه paste رو بزنید... یا اینکه دکمه ی Ctrl و V رو با هم فشار بدید... حالا اون عکس میاد توی صفحه... بعدش اون قسمت ساختار رو ببرید از صفحه و توی یه صفحه ی paint دیگه ذخیرش کنید... بعدشم با فرمت دلخواه save اش کنید...
محیط نرم افزار به این شکله که برای نمونه چند تا ساختار هم رسم کردم...

[center:05cc1f841b]
[/center:05cc1f841b]

امیدوارم خوب توضیح داده باشم!

نرم افزار رو میتونید از این لینک دانلود کنید...

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568
یه نرم افزاره خوبه دیگه هم ChemBioOffice 2008 هستش... ولی خوب اون حجمش زیاده! گفتم که معرفی شه، اگه کسی خواست بره سراغش و بخره...

نرم افزاره فوق العاده ایه.

یه نرم افزارم هست به اسمه orbital viewer که شکله فضایی اوربیتال ها رو می کشه، اگه لینکش رو پیدا کردم، حتما می ذارم.
مساله اینه که یادم نیست از کجا دانلودش کردم!

بالا