نقد جمله ای درباره ی دریچه های قلب

لایک ها
571
سلام به دوستان گرامی. می گیم <<وقتی که بطن انقباض پیدا می کنه دریچه های دهلیزی-بطنی بسته و دریچه های سینی شکل باز می شود و برعکس وقتی انبساط پیدا می کنه دریچه های دهلیزی-بطنی باز و دریچه های سینی شکل بسته می شه>> به نظر من این جمله کاملا درست نیست چون با توجه به کتاب زیست راهنمایی سمپاد می تونیم یه لحظه ای رو در نظر بگیریم که هر دو دریچه بسته باشند نظر شما چیست؟؟

*اسپم ممنوع.
*بحث دو نفره ممنوع.
*تخریب شخصیت ممنوع!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Wight

New Member
لایک ها
888
پاسخ : نقد جمله ای درباره ی دریچه های قلب

سلام به دوستان گرامی. می گیم <<وقتی که قلب انقباض پیدا می کنه دریچه های دهلیزی-بطنی بسته و دریچه های سینی شکل باز می شود و برعکس وقتی انبساط پیدا می کنه دریچه های دهلیزی-بطنی باز و دریچه های سینی شکل بسته می شه>> به نظر من این جمله کاملا درست نیست چون با توجه به کتاب زیست راهنمایی سمپاد می تونیم یه لحظه ای رو در نظر بگیریم که هر دو دریچه بسته باشند نظر شما چیست؟؟

*اسپم ممنوع.
*بحث دو نفره ممنوع.
*تخریب شخصیت ممنوع!!!

جمله تون دقیق نیست

وقتی قلب انقباض پیدا می کند .... خب یه موقع بطن و یه موقع دهلیز انقباض پیدا می کنند!

لایک ها
571

جمله تون دقیق نیست

وقتی قلب انقباض پیدا می کند .... خب یه موقع بطن و یه موقع دهلیز انقباض پیدا می کنند!
محمد امین به نظرت انقباض اصلی برا چیه؟؟؟!!! خوب منظورم بطن دیگه!!! اینو که دیگه من نباید بگم!!! ولی چشم الان درست می کنم. حالا نظری داری بگو.

Wight

New Member
لایک ها
888

شما فرمودید که وقتی قلب منبسط می شود دریچه های av باز می شوند

1) عضله منبسط نمی شود (به من گیر میدی دیگه!:3:)

2) این دریچه ها بعد از انقباض بطن و در حالت استراحت باز نمی شوند .... در انقباض دهلیز باز می شوند.

(یعنی طبق فرمایش شما در استراحت عمومی دو دریچه بسته اند)

راستی اون موقع ننوشتی انقباض اصلی!

Catalyst

Active Member
لایک ها
174

جمله اول تاپیک درسته. انقباض ایزوولومیک و انبساط ایزوولومیک یعنی این که دوتا دریچه بسته باشن

بالا