نقد جمله ی کتاب درسی در باره ی سارکومرها

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571
صفحه ی 116 کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان: هر سارکومر بخشی ست که بین دو خط z قرار گرفته است.
خوب این جمله ناقصه چرا؟! چون باید اینجوری میشد: هر سارکومر بخشی ست که بین دو خط z متوالی قرار گرفته است در غیر این صورت ممکنه شامل چند سارکومر بشه.

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062
پاسخ : نقد جمله ی کتاب درسی در باره ی سارکومرها

صفحه ی 116 کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان: هر سارکومر بخشی ست که بین دو خط z قرار گرفته است.
خوب این جمله ناقصه چرا؟! چون باید اینجوری میشد: هر سارکومر بخشی ست که بین دو خط z متوالی قرار گرفته است در غیر این صورت ممکنه شامل چند سارکومر بشه.
درست هست متن كتاب.
منظور z disc هاي متوالي ست ديگر. پر واضح هست !
مثل اين مي ماند كه بگوييم :
من درس و قصه خواندم.
من درس خواندم و قصه خواندم.

خب مسلما منظور جمله ي اول با اينكه فعل خواندم را براي درس نياورده است ولي منظور را مي رساند.

Wight

New Member
لایک ها
888

ایراد بنی اسرائیلی نیست به نظرتون؟!؟

حرفتون درسته اما مهم اینه که مفهوم رو رسونده! مخصوصا با شکل ...

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

درست هست متن كتاب.
منظور z disc هاي متوالي ست ديگر. پر واضح هست !
مثل اين مي ماند كه بگوييم :
من درس و قصه خواندم.
من درس خواندم و قصه خواندم.

خب مسلما منظور جمله ي اول با اينكه فعل خواندم را براي درس نياورده است ولي منظور را مي رساند.
مخالفم شدید چون مهم نیست که چی از اون برداشت شه مهم خود متن کتابه در ضمن من نگفتم غلطه گقتم ناقصه.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ایراد بنی اسرائیلی نیست به نظرتون؟!؟

حرفتون درسته اما مهم اینه که مفهوم رو رسونده! مخصوصا با شکل ...
مفهوم رو باید توی متن هم درست برسونه ولی ایراد بنی اسرائیلیه کمی قبول دارم ولی انصافا جای درست کردن رو داره.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

مخالفم شدید چون مهم نیست که چی از اون برداشت شه مهم خود متن کتابه در ضمن من نگفتم غلطه گقتم ناقصه.
دقيقا مي خواستم حرف اقاي wight رابزنم كه ايشون گفتند.
ايراد هاي بني اسرائيلي كه مي گويند همين هاست.:)

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

ممنون از نظر دوستان ولی فک نکنین همه کتابو با دقت برسی میکنن و به شکل ها ش دقیق نیگاه میکنن یکی رو میشناسم فک میکرد هر فضای بین دو z چه متوالی چه غیر متوالی سارکومره به خاطر همین این بحث رو مطرح کردم ایراد ایراده چه کوچیک باشه چه بزرگ.

بالا