elichem

New Member
لایک ها
7
سلام

می خوام این تاپیک یه تاپیک متفاوت باشه . من که شخصا از چرت و پرت گویی تو اینجا خسته شدم ...<o:p></o:p>
امروز برای 12 بهمن برنامه داشتیم. یه قسمت از برنامه صحبت های دبیر فیزیک پیش دانشگاهی ها بود.<o:p></o:p>
درسای دوران طفولیت یادتون میاد؟ تو کتاب علوم دوم راهنمایی آمده است: هیچ جسم کدری دیده نمیشود مگر آنکه بازتاب شعاع های نوری منبع نوری از آن جسم به چشم ما برسد . بیابد یکم عمیق تر به این موضوع فکر کنیم <o:p></o:p>
همانطور که انیشتین می گوید: برای من جالب نیست که علت پدیده ها چیست،جالب اینست که بدانیم تفکر خالق و هدف او برای خلق این پدیده چه بوده است <o:p></o:p>
خب مگه ما هم ماده نیستیم؟! ما هم دیده نمیشیم مگر اینکه نوری به ما بتابه . همه مون کدریم . اصلا چه دلیلی وجود داره که قلب ما هر لحظه بتپه؟همه مون مرده ای بیش نیستیم . مگه اینکه برای هر تپش قلبمون منبع نوری اراده کنه به ما بتابه <o:p></o:p>
هر لحظه تولدی دوباره ، هر لحظه مرگ و فاصله ی بین آنها زندگی ای کوتاه . به اندازه ای که بتونیم نفسمونو تو سینه حبس کنیم ... آره ، به نظر شما ما چیزی بیش از اینیم؟! راستی از فیزیک دانان محترم هم عذر میخوام فکر کردم قشنگ تره اگه اینجا بذارمش

اعوذ بالله من اشیطان الرجیم
باسم الله الرحمن الرحیم
الله نور السماوات و الارض مثل نوره کمشکاتٍ فیها مصباح المصباح فی زجاجة الزجاجة کانّها کوکبٌ درّیٌ یوقد من شجرة مبارکة زیتونة لا شرقیة و لا غربیة یکاد زیتها یضیء و لو لم تمسسه نار نورٌ علی نورٍ یهدی الله لنوره من یشاء...(نور/35)

arash501

New Member
لایک ها
0
درود
دوست من بحث نور با تپش قلبها متفاوته!
تپش قلب نیازی به نور نداره...
اما بحث ضربان قلب و ایست آن که لحظه وسط آن زندگیست همان بحث 0 و 1 است که قائده و اصول دنیاست که همه چیز در این کائنات از این قانون پیروی میکنند.مثل فاصله همه اعداد که همشان به اندازه 0 و 1 است...
پیروز باشید

elichem

New Member
لایک ها
7
درود علیک!!!
من خیلی وقت بود هیچ پستی نداشتم.بعد از ماهها اینجا چیزی می نویسم...
اونی که نوشتم فقط یه تمثیل بود.خیلی بهش فکر نکنید. نمی دونم چرا نمیشه پاکش کنم وگرنه این کار و می کردم.
اگه یکم راجع به 0 و 1 توضیح بدید ممنون میشیم

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
سلام.... ایندفه اشکال نداره..

ولی دفعه ی بعد مجبورم پستتون رو حذف کنم..

مرسی از مطلب زیباتون..

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17
سلام خدمت همگی. بازگشت غرور آمیز خودم رو به خودم تبریک میگم.
سلام و صد سلام خدمت استاد گرانقدر جناب استاد قجری.

بروبچ بهتره بیخیال مفهوم نور و نور به معنای واقعی بشن چون تو مرحله دوم سوال نمیدن نورو تعریف کنید.
بیاید چندتا سوال نور حل کنیم.

****شخصی که در قایقی است به کف دریاچه مینگرد. عمق ظاهری دریاچه h چگونه به زاویه ی i که بین خط دید و قائم تشکیل میشود بستگی دارد؟ عمق

واقعی آب دریاچه در همه جا یکسان و برابر H است.****

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
سلام بر شما ...................................

ميشه اسم كاملتونو بديد؟

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
IsaacNewton گفت

بروبچ بهتره بیخیال مفهوم نور و نور به معنای واقعی بشن چون تو مرحله دوم سوال نمیدن نورو تعریف کنید.

****شخصی که در قایقی است به کف دریاچه مینگرد. عمق ظاهری دریاچه h چگونه به زاویه ی i که بین خط دید و قائم تشکیل میشود بستگی دارد؟ عمق

سلام..اگه میشه امضات رو عوض کن.. 2011 تایلند ماییم..

شما یه قب...............................................رستون دیگه اید..2013 دانمارکه..

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
p-ghajari گفت
IsaacNewton گفت

سلام..اگه میشه امضات رو عوض کن.. 2011 تایلند ماییم..

شما یه قب...............................................رستون دیگه اید..2013 دانمارکه..
ما کجاییم؟

saeed1905

New Member
لایک ها
6
IsaacNewton گفت

اصلا ربطي به زاويه i نداره.
فقط اينجوري ميشه گفت كه sin r ضرب در عمق واقعي تقريبا برابره با sin i ضرب در عمق ظاهري

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17
سلام به همگی.
ربطی به زاویه ی i نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر شما ربطی نداره که با چه زاویه ای به آب نگاه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟
آقاجان منظور سوال این بوده که وقتی با زاویه i داریم نگاه میکنیم عمق ظاهری رو بدست بیارید. حالا منظور از این که به i بستگی داره یا نداره این بوده که عمق ظاهری رو بر حسب i بدست بیارید. i که نه sin,cos i

saeed1905

New Member
لایک ها
6
اگه با علامت سينوس پشت i مشكل داري بيارش اونور پشتش آرك بنويس.

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17
عزیز دل شما مثل این که اعصاب درست نداریا. ببین من منظورم از sin,cos اینه که جوابو برحسب اینا در بیاری. جواب :

اگر علاقه ای هم داری راه حل رو بدونید بگید اونم بنویسم.

snake

New Member
لایک ها
80
IsaacNewton گفت
عزیز دل شما مثل این که اعصاب درست نداریا. ببین من منظورم از sin,cos اینه که جوابو برحسب اینا در بیاری. جواب :

اگر علاقه ای هم داری راه حل رو بدونید بگید اونم بنویسم.

1لطفا به بزرگترت احترام بزار

2 اینو تو 10000 تا کتاب و مقاله نوشته . گذاشتنش رو سایت لطفی نداره

3 تو که اولی چه طوری مشاور تالار شدی؟

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
بهش میگن زد و بند یکی باید بیاد اینو مشاوره کنه شده مشاور تالار آخه...

بعدشم به بزرگتر احترام بزار بی ...........

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17
1. بنده اول دبیرستان نیستم و دومم.

2. دومن این سوال تو هزارتا مقاله و کتاب نوشته نشده بنده این سوالو تو کتاب دوره درسی جلد 4 (سوال 699) دیدم خیر

سرم به فکر بعضیا بودم اومدم اینو اینجا نوشتم. اگر توی هزارتا کتاب نوشته چرا این عزیزدلمون نتونست اینو حل کنه؟

3.شما خودت خیلی با ادبی که با این لحن داری به من میگی تو چطور مشاور تالار شدی؟ زمانی که شما اسم این سایت به گوشت نخورده بود از سال پیش بنده تو این سایت عضو بودم و مشاور تالار شدم حالا دوروز نبودم شما اودی عضو شدی داری واسه ما شاخ و شونه میکشی.

4.شما که کارته بری تو تایپیکای مختلف به همه تیکه بندازیو حرف بیربط بزنی. میشه بگی جز این که بری تو تایپیکاو حرف بیربط بزنی تا حالا چیکار کردی؟

5.به هر حال بنده از جناب
saeed1905
طلب بخشایندگی میکنم به خاطر لحن بد حرف زدنم.

snake

New Member
لایک ها
80
IsaacNewton گفت
1. بنده اول دبیرستان نیستم و دومم.

2. دومن این سوال تو هزارتا مقاله و کتاب نوشته نشده بنده این سوالو تو کتاب دوره درسی جلد 4 (سوال 699) دیدم خیر

سرم به فکر بعضیا بودم اومدم اینو اینجا نوشتم. اگر توی هزارتا کتاب نوشته چرا این عزیزدلمون نتونست اینو حل کنه؟

3.شما خودت خیلی با ادبی که با این لحن داری به من میگی تو چطور مشاور تالار شدی؟ زمانی که شما اسم این سایت به گوشت نخورده بود از سال پیش بنده تو این سایت عضو بودم و مشاور تالار شدم حالا دوروز نبودم شما اودی عضو شدی داری واسه ما شاخ و شونه میکشی.

4.شما که کارته بری تو تایپیکای مختلف به همه تیکه بندازیو حرف بیربط بزنی. میشه بگی جز این که بری تو تایپیکاو حرف بیربط بزنی تا حالا چیکار کردی؟

5.به هر حال بنده از جناب
saeed1905
1 شماره پنجو خوب اومدی
2 شماره سه رو اشتباه گرفتی منظورم این بود که تعداد ارسالات تو با امتیازت نمیخونه چه طوری امتیازت اینقدر بالا رفته؟
3 شماره 4 رو کم لطفی کردی یه نگاه به تاپیک ها بنداز ببین چند تا رو من نوشتم
4 شماره دو درست بود شرمنده ولی داغ نکن
5 خدا رو شکر که سوم نیستی

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
IsaacNewton گفت
1.

5.به هر حال بنده از جناب
saeed1905
اگه شماره 4 رو با منی کور خوندی من میام...................................................لا اله الا ا...

بعد باریکلا به ببخشید گفتنت............................

IsaacNewton

New Member
لایک ها
17
about4:خیر ، بنده با شما نبودم عزیز دل

بروبچ دیگه بسه ، بیایید به مبحث اصلی تایپیک که نور میباشد بپردازیم

***یک باریکه ی نور پس از عبور از شکاف پرده ای بر سطح جانبی یک شش وجهی منتظم که سطحهای آن آینه ی تخت است میتابد ، باریکه ی نور بر پرده و محور شش وجهی که به طور قائم قرار دارد ، عمود است. اگر شش وجهی دور محوری بگرده ،طول خط روشن حاصل از بازتاب نور بر پرده را محاسبه نماییییید.***

snake

New Member
لایک ها
80
خوب اگه منظورتو فهمیده باشم

میخوای طول پرتو بازتابو از 6 وجهی تا پرده حساب کنیم دیگه نه؟

بر حسب زمان متغیره. سرعت زاویه ای رو نداریم؟

بالا