وسیله ای برای جلوگیری از خونریزی زخم ها

Kavoshgar

New Member
لایک ها
479

خب بگذارید در ابتدا توضیح بدهیم که این آی-تی با آن آی-تی (فناوری اطلاعات یا Information Technology) که همه ما می شناسیم و به آن مبتلا هستیم تفاوت دارد و در حقیقت حروف اختصاری Innovative Trauma (ترومای نوین) است‪.‬​
خونریزی به تنهایی رتبه اول دلایل مرگ و میر ناشی از تروما (ضربات و جراحات) را به خود اختصاص می دهد. بنابراین در صحنه نبرد، کنترل خونریزی می تواند تا حد زیادی از میزان تلفات نیروها بکاهد و البته در چنین شرایطی کار نسبتا مشکلی است.

مبتکر این دستگاه یک پزشک متخصص جراحی تروما از نیروی دریایی کانادا است که مدتی را در افغانستان سپری کرده. او در جنگ افغانستان با موراد متعددی از زخم و خونریزی مواجه بوده و به این فکر می افتد که آیا راهی به غیر از بستن شریان بندهای معمول یا دیگر وسایل کنترل خونریزی که معمولا زمان بر هستند، وجود ندارد؟ در این حال گیره های معمول مو جرقه ای را در ذهن دکتر دنیس فیلیپس برافروخت.

آی-تی-کلمپ در حقیقت یک کلیپس پلاستیکی استریل است که سوزنهای ریزی در فک های آن وجود دارد و طولش به ۵ سانتی متر می رسد. این کلیپس یا کلمپ به سادگی و بدون نیاز به آموزش تخصصی قابل استفاده است. تنها کافی است فرد استفاده کننده آن را مثل گیره مو در دست بگیرد و روی زخم همرزم خود قرار دهد و سپس آن را رها کند. فک های گیره، به همراه سوزنها، باعث می شوند که ناحیه بریدگی زخم به درون گیره برود و با فشار متناسبی که روی رگهای خونریزی کننده وارد می شود، انعقاد خون سریع و راحت صورت پذیرد تا فرد مجروح به بیمارستان برسد.​
قیمت این وسیله هم تنها ۶۵ دلار است و احتمالا دکتر دنیس خواهد توانست از طریق فروش آن به نهادهای نظامی، درآمد خوبی کسب کند.

با تشکر از : جناب آقای حامد جعفر زاده​

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : وسیله ای برای جلوگیری از خونریزی زخم ها

این دستگاه فقط برا خونریزی های ناشی از عمل و .... هست یا مثلا میتونه به بیماران هموفیلی هم کمک کنه؟ اگه اینطور باشه که خیلی خوبه...... میشه یکم بیشتر اطلاعات بدید؟

لایک ها
1,804

هر نوع زخمی رو میبنده
من فیلمشو دیدم
اگه پیدا کردم میزارم
حتی هموفیلی

ویرایش شد !

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

چرا زیر مطالب مینویسید فسیل؟؟؟ برا شما تکراری بود ولی برا من جدید و جالب بود..........
اگه برا هموفیلی ها هم خوبه پس چرا اونو به تولید انبوه نمیرسونن؟ 60 دلار که چیزی نیست هزینه هایی که اون بنده های خدا برا دارو ها و عمل های جراحیشون میکنن خیلی بیشتره........ مشکلش چیه که انبوه سازی نمیشه؟

لایک ها
1,804

Kavoshgar

New Member
لایک ها
479

چرا زیر مطالب مینویسید فسیل؟؟؟ برا شما تکراری بود ولی برا من جدید و جالب بود..........
اگه برا هموفیلی ها هم خوبه پس چرا اونو به تولید انبوه نمیرسونن؟ 60 دلار که چیزی نیست هزینه هایی که اون بنده های خدا برا دارو ها و عمل های جراحیشون میکنن خیلی بیشتره........ مشکلش چیه که انبوه سازی نمیشه؟
این یکی از صد ها وسایلی است که برای کمک به علم پزشکی ساخته شده .... میتونید یه سرچ بزنید ! پیدا میکنید ! :3:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

این که فیلتره........

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

بچه ها کسی در مورد عملکرد این دستگاه اطلاعات دقیق داره؟ برام خیلی جالبه...........
من فکر میکنم این یه جور clamp هست. مثل اونی که برا بند ناف نوزادان استفاده میشه و احتمالا به این سادگی خون رو بند نمیاره. یا 2-3 روز باید بمونه مثل کلمپ بند ناف........ یا فقط یه راه حل هس برا کم کردن خونریزی تا رسوندن بیمار به بیمارستان........ شاید هم بتونه بخیه بزنه........ اینا البته فکر های منه....... اطلاعات بیشتر ندارید؟
سرچ هم کردم ولی فقط همین توضیحات مختصر پیدا کردم........

لایک ها
1,804

درجا خونریزی رو قطع میکنه
لینک یوتیوبه
اگه نمیتونین باز کنین بگین آپلود کنم
نخوه کارش رو نشون میده

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

اگه براتون امکان داره اپلود کنید..... مرسی!

لایک ها
1,804

mohamad_javad

Active Member
لایک ها
247

برای هموفیلی نیس

چون ..اگه اشتب نکنم...همو فیلی ها خون ریزی داخلی دارن!!

لایک ها
1,804

ما با درونیش کار نداریم
تو هموفیلی انعقادی وجود نداره
پس در خونریزی های خارجی به درد میخوره

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

هموفیلی ها خونریزی های خارجی هم دارند.