khalina

مدیر آیریسک
ارسال ها
2,082
لایک ها
6,497
امتیاز
113
#1
سلام به همه کاربران گرامی و دوستان عزیز،
از آنجا که مهمترین شرط در ایجاد فضای علمی، حفظ ادب و استفاده از کلمات مناسب است، تصمیم جدی داریم تا فضای نوشتاری سایت (تاپیکها، پیغامهای شخصی، پیغامهای بازدیدکننده و مهمان، پروفایل کاربر، امضا و ...) از هر گونه توهین، حرف نابجا و کلمات زشت پاکسازی شود، در این راستا از تمام کاربران دعوت میشود تا در این کار ما را یاری دهند.

گزارش: هر کاربر دلسوز موظف است به محض مشاهده اولین حرف رکیک یا توهین، لینک تاپیک یا صفحه ای که آن مورد در آن به چشم میخورد در همین تاپیک قرار دهد.

بلافاصله مسوولین و ناظمین سایت به کاربر مورد نظر اخطار خواهند داد و در اولین اقدام تمام ارسالهای نابجای او و همچنین صندوق پیغام شخصی وی پاکسازی خواهد شد و در صورت تکرار کاربر خاطی از سایت اخراج خواهد گردید. این قانون برای تمام درجه ها اعم از مدیران، راهبران، مشاوران، ناظمین و کاربران سایت بدون تفاوت اجرا خواهد شد.

مهلت از هم اکنون: کاربرانی که در صفحه شخصی خود ارسالهای نامناسب (از طرف خودشان یا دیگران) دارند، حداکثر در یک هفته آن را پاکسازی نمایند.

حفظ حریم شخصی: مدیریت سایت المپیادهای علمی ایران همچنان بر حفظ حریم شخصی کاربران اعتقاد دارد و به هیچ عنوان صندوق شخصی آنها را کنترل نخواهد کرد، اما در صورتی که شکایتی از طرف دیگر کاربران برسد، علاوه بر حذف کلیه پیغامهای شخص خاطی (اعم از جدید و قدیمی) او را از این امکان محروم خواهد نمود.


با بهترین آرزوها برای تمام دوستان عزیزی که در فضایی علمی سعی در پیشرفت خود دارند. :119:
 

khalina

مدیر آیریسک
ارسال ها
2,082
لایک ها
6,497
امتیاز
113
#2
پاسخ : پاک سازی فضای سایت


سلام به همه دوستان گرامی،


اخیرا جمعی از کاربران از دریافت پیغامهای خصوصی تبلیغاتی، آزار دهنده یا بی ادبانه شکایت نموده اند.
در اینجا توضیحات مختصری در این باره ارایه میشود:


  • در این سایت همانند دیگر محیط های مجازی، نمیتوان کنترل دقیقی بر هویت و روحیات افراد داشت. انتظاری نیست که بیش از 7 هزار کاربر سایت توسط مدیران شناسایی شده و مورد تایید قرار گیرند. بنابراین حفاظت از اطلاعات شخصی شما به شدت توصیه میشود و غیر از اطلاعات اندکی که خواسته شده است، اطلاعات دیگری از دنیای واقعی خود را وارد دنیای مجازی نکنید.

  • تمام اطلاعیه های سایت در صفحه اول یا در انجمنها و توسط خود آنها ارایه میشود. بنابراین هیچ یک از پیامهای تبلیغاتی که برای کاربران به صورت خصوصی ارسال میشود، مورد تایید نیست و جلب اعتماد با خود کاربران است. در صورتی که پیامهایی مبنی بر تهیه جزوات، برگزاری کلاس و ... دریافت نموده اید، خود شما مسوول پیگیری صحت آنها هستید. (توصیه میشود خیلی گول تبلیغات دنیای مجازی را نخورید و به شدت شکاک باشید!)

  • در بین هر جامعه، افراد بیماری وجود دارند که سعی در بر هم زدن آرامش دیگران میکنند (1)، توصیه میکنیم اگر پیغام نامناسبی از شخصی دریافت نمودید، ابتدا وی را به لیست سیاه خود اضافه کنید (از صفحه اطلاعات شخصی) و سپس موضوع را به مدیران سایت گزارش دهید.
(1) خاطره: چند روز پیش در اتوبان یادگار امام تهران رانندگی میکردم که یکی از همین بیماران با آب نبات چوبی! شیشه جلوی ماشینم را شکست! (دوستان فیزیکی اندازه حرکت آب نبات چوبی 10 گرمی را در سرعت 80 کیلومتر برساعت محاسبه کنند.) ایشان فکر نکرد که حرکت خنده دارشان ممکن است باعث صدمات جدی به چند راننده شود. حالا شما از محیط مجازی نباید انتظارهای بیجا داشته باشید.

باز هم برای تمام دوستان و کاربران آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.
 

khalina

مدیر آیریسک
ارسال ها
2,082
لایک ها
6,497
امتیاز
113
#3
پاسخ : پاک سازی فضای سایت

سلام دوستان گرامی،
امروز و دیروز پیغامهایی دریافت کردیم که چند کاربر اشتباهی به یک سایت علمی قدم گذاشته اند.

از دوستانی که برای سایت خودشان اهمیت قایل هستند دو تقاضا دارم:
1- دوستانه به افراد خاطی تذکر دهند، شاید آنها واقعا ندانسته خطا کرده اند.
2- در صورتی که تذکر آنها مفید واقع نشد، مراتب را به مسوولین سایت یا در ادامه همین تاپیک گزارش دهند.

موفق و پیروز باشید
 
بالا