konkur94

New Member
لایک ها
20
سلام دوستان عزیز
من سوالی برام پیش اومده بود درباره ی انتخاب رشته گفتم اینجا مطرح کنم و از نظرات شما دوستان استفاده کنم تا آگاهانه تصمیم بگیرم.
امیدوارم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید به من کمک کنید.
سوال:
فرض کنید (یه فرض محال!!!) من رتبه 1 کنکور شدم و هرجایی که دلم بخواد رو میتونم برم. حالا خودتون رو بگذارید جای من و با دلیل توضیح بدید که در اینصورت کدام یک را انتخاب میکردید؟؟

1) پزشکی دانشگاه تهران
2) دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران
3) داروسازی دانشگاه تهران
---------------------------------------------------------------------------------------------------
شرایط من: خودم به شدت از خون و مرده و تمیزکردن مریض و دیدن هرروزه ی بیمارای جورواجور خوشم نمیاد. (به همین خاطر تو پزشکی رفتن شک دارم)

عاشق کارهای تحقیقاتی و کار تو آزمایشگاه و کشف چیزهای جدید هستم. (به همین خاطر بیوتک رو دوست دارم. ولی بر اساس اون فرض محال ممکنه خدایی نکرده رتبم مثلا دو رقمی نشه که بتونم بیوتک تهرانو انتخاب کنم. وگرنه اگه میتونستم حتما برم شک نکنید اون رو میزدم.)
لذا مورد سومی که تو رشته ی تجربی میمونه داروسازی هست. اما من شخصا از حفظ کردن یه سری فرمول و ... خوشم نمیاد. (شک در رفتن به داروسازی)
دندون پزشکی هم که دیگه اصلا حرفشو نزنید. اصلا خوشم نمیاد
:204:

حالا با توجه به این شرایط به نظرتون بهترین انتخاب برای من چی میتونه باشه؟؟ (شد مثل معمای اینشتین!!!!!:226:)

لایک ها taha

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160
پاسخ : پزشکی دانشگاه تهران یا دکترای پیوسته ی بیوتک دانشگاه تهران یا داروسازی دانشگاه تهرا

منم تا چند وقت پیش رو همین مسیله فکر میکردم و به یه جوابه قابل قبول رسیدم.فقط اولش نظرتو جلب میکنم به سایت قلم چی. اگه رتبه های یک تا دویسته هر سه تا منطقه رو ببینی حتی یه نفر هم بیوتک نزده‌.خودم وقتی دیدم خیلی جا خوردم.شاید البته دو سه نفر زده باشن وخطای دید باشه ولی قطعا زیره سه تا هستن!
دوم اینکه من پدرم فیزیک پزشکی درس میده برای رشته های مختلف مثه پزشکی.به هیچ وجه نرو پزشکی.پدرم برام تعریف کرده که ادمای مثه تو که از خون خوششون نمیاد از ترم سه به بعد حداکثر تغییر رشته میدن.از الان برو دنباله علاقت.
و در اخر نمیخوام وارد جزییات بشم اینجا .ولی دارو بازار کارش خیلی عالیه تو ایران نسبت به بیوتک.اگه مطمئنی که خارج میخواد تورو به عنوان دانشجوی بیوتک جذب کنه حتما برو بیوتک !خخ

maryam.s.m

New Member
لایک ها
20
پاسخ : پزشکی دانشگاه تهران یا دکترای پیوسته ی بیوتک دانشگاه تهران یا داروسازی دانشگاه تهرا

میشه یه پیشنهاد دیگه هم بهتون بدم؟
فیزوتراپی

در امدش واقعا خوبه (اگه کلینیک بزنی). این داستان حفظ فرمول هم نداره .خون و .. هم نیست . مثل پزشکی هم اشباع نشده

konkur94

New Member
لایک ها
20

میشه یه پیشنهاد دیگه هم بهتون بدم؟
فیزوتراپی

در امدش واقعا خوبه (اگه کلینیک بزنی). این داستان حفظ فرمول هم نداره .خون و .. هم نیست . مثل پزشکی هم اشباع نشده
ممنون
اما من رشته ای رو دوست دارم که جای پیشرفت توش زیاد باشه. مثلا پزشکی آنقدر گسترده هست که آدم هرچی بخونه بازم مطلب نخونده داره و دوره تخصصش و ... خیلی وسیعه.
بیوتک هم چون عرض کردم عاشق کار آزمایشگاهی و اختراع و اکتشاف و صدالبته مطالب تخصصی زیست شناسی هستم خیلی دوست دارم. مطمئنا اگه رتبم دورقمی یا سه رقمی عالی مثلا حدود 100 تا 150 منطقه 1 بشه حتما حتما میرم. اما میترسم رتبم از این بالاتر بشه مثلا بشه 200 یا 300 منطقه 1 و دراونصورت نتونم برم بیوتک. به همین خاطر خواستم نظر دوستان رو بدونم که اگه بیوتک نشد چی بهتره و خودم چون شناخت نسبی نسبت به رشته های تجربی دارم ترجیح میدم وارد یکی از ههمین 3 رشته بشم. اما پیشنهاد شما هم بسیار عالی است ولی با دلایلی که عرض کردم به درد من نمی خوره ولی ممکنه کسی دیگه واقعا بتونه از این پیشنهادتون استفاده کنه بنابراین پیشنهادتون بطور کلی خوب بود.
در باب بیوتک هم اگه کسی نظری داره و دلیلی داره که بیوتک نرفتن بهتره خوشحال میشم بهم بگه. چون شناخت خودم از بیوتک خیلی سطحی است و اگه کسی از دوستانش در این رشته هستند بهم نظرشو بگم خیلی ممنون میشم.
راستی اصلا بحث درآمد برام مهم نیست. چون اگه مهم بود میرفتم دندانپزشکی یا خود پزشکی. همه میدونن کسی که میره بیوتک باید قید درآمد آنچنانی در ایران رو بزنه و واقعا هم همینطوره اما این لامصب علاقه رو نمی شه با پول عوض کرد:164:
خودم از بچگی عاشق دو چیز بودم: 1- رفتن به حوزه موشک سازمان هوا و فضای سپاه
2- انجام کارهای نوآورانه و تحقیقاتی و آزمایشگاهی.
اما اولی رو بخاطر اینکه خیلی از ریاضی تخصصی (نه ریاضی در حد دبیرستان)مانند گراف و ... خوشم نمیاد نرفتم. دومی رو بخاطر اینه عاشق عاشق عاشق زیست و به خصوص حوزه ی درون سلول و ژن بودم میخوام انتخاب کنم که اگه رتبم خوب بشه حتما اونو انتخاب میکنم ولی اگه کسی دلیلی داره که اصلا بیوتک هیچ خوبی نداره خوشحال میشم بهم اطلاعات بده.
منتظر نظر سایر دوستان هم هستم.:91:
با بهترین آرزوها

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

اگه بیوتک میری قیده کار رو بزن.ینی درواقع اگه خیلی شانس بیاریو درسات عالی باشه شاید بتونی هیئت علمی بشی‌.
یک درصد هم احتمال داره که تو پژوهشگاه ها به کار گیری بشی.اگه کاره علمی و رزومه خیلی شاخی داشته باشی میتونی به کار داشتن فکر کنی.
دارو هم پژوهش داره هم کار داره.نمیدونم کی بهت گفته که تو دارو باید بشینی فرمول حفظ کنی! ولی بدون تقریبا همه درسایی که تو دارو میخونی رو تو بیوتک هم باید بخونی ولی بیوتک باز واحد های درسیش خیلی بیشتره !

konkur94

New Member
لایک ها
20

اگه بیوتک میری قیده کار رو بزن.ینی درواقع اگه خیلی شانس بیاریو درسات عالی باشه شاید بتونی هیئت علمی بشی‌.
یک درصد هم احتمال داره که تو پژوهشگاه ها به کار گیری بشی.اگه کاره علمی و رزومه خیلی شاخی داشته باشی میتونی به کار داشتن فکر کنی.
دارو هم پژوهش داره هم کار داره.نمیدونم کی بهت گفته که تو دارو باید بشینی فرمول حفظ کنی! ولی بدون تقریبا همه درسایی که تو دارو میخونی رو تو بیوتک هم باید بخونی ولی بیوتک باز واحد های درسیش خیلی بیشتره !
ممنون از توضیحاتت
خیلی بهم کمک کرد. یه جرقه تو ذهنم زد!
الان یه بررسی کردم اگه ممکنه برو به سایت زیر ببین منظورت همونیه که این سایت میگه؟دکتری تخصصی بیوتکنولوژی دارویی
راستی حرفت واقعا جالب بود. حقیقتش من تقریبا هیچی از داروسازی نمیدونم و اطلاعاتی هم که تو اینترنت هست واقعا درپیت و تکراریه.
تو اطلاعات بیشتر یا تخصصی تری داری که به کار من بیاد و ممکنه از آینده یه داروساز بیشتر بگی و کلا ربط داروسازی با بیوتکنولوژی به خصوص گرایش سلولی مولکولی رو بیشتر بگی؟؟
ممنونت میشم.
راستی بچه ها کسی از دوستانش هست که داروسازی یکی از دانشگاه های تهران رو خونده باشه و تو دانشگاه هم جزو تنبلها نبوده باشه؟
آخه بعضیا مثلا به زور بخاطر اینکه پشت کنکور نمونن بدون اطلاعات و بدون علاقه میرن مثلا داروسازی و تایی بهشون بگی منم میخوام بیام داروسازی میگه خر نشو و نیا داروسازی!!!!!! به همین خاطر میخوام از یه آدم موفق که بر اساس اطلاعات واقعی نظرشو بهم بگه بپرسم.
راستی این مسئله که
رشته دارو سازی حفظی نیست رو میشه بیشتر بهم بگی؟؟ آخه من شنیدم میگن کسی که مثلا عاشق حفظ کردن و زمین شناسی و ... هست باید بره دارو نه کسی که عاشق تحقیقات وسیعه!!!!!
با بهترین آرزوها

لایک ها taha

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

اگه میشه لطفا یه نفر در مورد بیوتکنولوژی یه توضیحاتی بده من اصلا در موردش اطلاعات ندارم و خیلی هم دوست دارم در موردش بدونم معلم زیست ما خیلی ازش تعریف میکرد و میگفت یکی از رشته های تاپ دانشگاهیه
اگه راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر

konkur94

New Member
لایک ها
20

اگه میشه لطفا یه نفر در مورد بیوتکنولوژی یه توضیحاتی بده من اصلا در موردش اطلاعات ندارم و خیلی هم دوست دارم در موردش بدونم معلم زیست ما خیلی ازش تعریف میکرد و میگفت یکی از رشته های تاپ دانشگاهیه
ببینید دوست عزیز
اینجا میتونید در سایت زیر یه سری اطلاعات روتین پیدا کنید:
معرفی رشته بیوتکنولوژی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) | کانون دانش (بانک مقالات)
اما کمی تخصصی تر و خلاصه تر باید بگم شما اگه فصل دوم زیست چهارم رو دیده باشین در مورد بیوتکنولوژی هست. دقیقا اونجا اشاره کرده که چه کارایی تو این حوزه انجام میدن.
مثلا ساخت داروهای انسولین یا ساخت انسولین در سیر گاو کار بیوتکنولوژیسته.
افرادی که در انستیتو پاستور یا پزوهشکده رویان درس میخونن هم بیوتک خوندن. مثلا تولید گوسفند رویانا کار اونا بود.
خود گرایشهای تخصصی بیوتک وسیعه ولی دوتاش که خیلی به هم نزدیکه و منم شخصا بیشتر دوستشون دارم بیوتک پزشکی و بیوتک سلولی مولکولی است.
این رشته بصورت ناپیوسته در اغلب دانشگاه ها هست. ولی دکترای پیوسته اون که نیاز نیست بین دوره هاش دیگه آزموونی مثل کنکور بدی فقط در دانشگاه تهران هست که طول دوره اون هم 30 درصد کمتر از نوع ناپیوسته اون هست. و فقط رتبه های برتر رو میپذیره که سال 92 حتی فکر کنم رتبه 187 منطقه 1 هم قبول شده بود. ولی سال 93 رو نمی دونم. کسی میدونه؟؟
اگه سوالی بود تاجایی که بلد بودم در خدمتم.
بقیه هم اگه اطلاعات بیشتری از این رشته دارن خوشحال میشم بیان کنند.
هیچ جای اینترنت چنین تاپیک جامعی زده نشده. پس لطفا بیایید و هرچی اطلاعات درمورد موضوع این تاپیک دارید بگید تا بچه های سالهای بعد بتونن یه سری اطلاعات کامل داشته باشند.
اجرتون با سیدالشهدا
با بهترین آرزوها

لایک ها taha

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

ممنون از توضیحاتت
خیلی بهم کمک کرد. یه جرقه تو ذهنم زد!
الان یه بررسی کردم اگه ممکنه برو به سایت زیر ببین منظورت همونیه که این سایت میگه؟دکتری تخصصی بیوتکنولوژی دارویی
راستی حرفت واقعا جالب بود. حقیقتش من تقریبا هیچی از داروسازی نمیدونم و اطلاعاتی هم که تو اینترنت هست واقعا درپیت و تکراریه.
تو اطلاعات بیشتر یا تخصصی تری داری که به کار من بیاد و ممکنه از آینده یه داروساز بیشتر بگی و کلا ربط داروسازی با بیوتکنولوژی به خصوص گرایش سلولی مولکولی رو بیشتر بگی؟؟
ممنونت میشم.
راستی بچه ها کسی از دوستانش هست که داروسازی یکی از دانشگاه های تهران رو خونده باشه و تو دانشگاه هم جزو تنبلها نبوده باشه؟
آخه بعضیا مثلا به زور بخاطر اینکه پشت کنکور نمونن بدون اطلاعات و بدون علاقه میرن مثلا داروسازی و تایی بهشون بگی منم میخوام بیام داروسازی میگه خر نشو و نیا داروسازی!!!!!! به همین خاطر میخوام از یه آدم موفق که بر اساس اطلاعات واقعی نظرشو بهم بگه بپرسم.
راستی این مسئله که
رشته دارو سازی حفظی نیست رو میشه بیشتر بهم بگی؟؟ آخه من شنیدم میگن کسی که مثلا عاشق حفظ کردن و زمین شناسی و ... هست باید بره دارو نه کسی که عاشق تحقیقات وسیعه!!!!!
با بهترین آرزوها
باز هم موندم که با کدوم دانشجوی داروسازی حرف زدی ولی اون بنده خدا احتمالا خیلی تنبل بوده خخخ
ولی درکل 2 تا از دوستام سال قبل دارو تهران رفتن.
اون کسی که گفته دارو حفظیه و زمین باید دوست داشته باشی فقط به جنبه ی دبیرستانی نگاه کرده. چون زمین رو زیر گروه 2 که دارو توش هست تاثیر داره .ضریبه شیمی هم تو این زیرگروه فکر کنم یه دونه بیشتر باشه
به هرحال حتما با یه دانشجو حرف بزن .ولی چیزی که هست فکر نکنم اون چیزی که تو ذهنته درست باشه. مثلا تو دارو باید چند واحد شیمی پاس کنی .شیمی الی که خودش انواعی داره مثه شیمی پروتتین ها... نمیگم اصلا حفظی نیست. چرا هست.ولی خب اونطوری نیس که بگن بیا تو این ساختارو حفظ کن! ولی خب مثلا باید روش های سنتز ترکیباتو بلد باشی .یه سری مکانیسم های واکنش مثلا. در هر صورت تو رشته های دیگه هم از این چیزا هس.
درمورده اینده کاری هم باید بگم که هم میتونی هییت علمی بشی .هم میتونی داروخونه بزنی (اگه مجوز بتونی بگیری که بعیده ) هم میتونی تکنیسین داروخونه بشی .ینی رو کارا نظارت داشته باشی و راحت ماهی 10 تومن بگیری .تو شرکت ها و موسسه های پژوهشی هم میتونی کار بگیری که اون هم پولش خوبه. پژوهش کاملا تو این رشته هست.با این حال با یه دانشجو و یهفارغ تحصیل هم بحرف.
درباره بیوتک هم باید بگم که واقعا رشته جذاب و همه فن حرفی هست. درواقع ادمو یه همه کاره تو علم درمیاره ولی تو ایران متاسفانه جایگاه نداره هنوز و حداقل تا 10 سال دیگه ....

Hossein_BC

Moderator
لایک ها
571

http://www.irysc.com/forum/t13926/

konkur94

New Member
لایک ها
20

باز هم موندم که با کدوم دانشجوی داروسازی حرف زدی ولی اون بنده خدا احتمالا خیلی تنبل بوده خخخ
ولی درکل 2 تا از دوستام سال قبل دارو تهران رفتن.
اون کسی که گفته دارو حفظیه و زمین باید دوست داشته باشی فقط به جنبه ی دبیرستانی نگاه کرده. چون زمین رو زیر گروه 2 که دارو توش هست تاثیر داره .ضریبه شیمی هم تو این زیرگروه فکر کنم یه دونه بیشتر باشه
به هرحال حتما با یه دانشجو حرف بزن .ولی چیزی که هست فکر نکنم اون چیزی که تو ذهنته درست باشه. مثلا تو دارو باید چند واحد شیمی پاس کنی .شیمی الی که خودش انواعی داره مثه شیمی پروتتین ها... نمیگم اصلا حفظی نیست. چرا هست.ولی خب اونطوری نیس که بگن بیا تو این ساختارو حفظ کن! ولی خب مثلا باید روش های سنتز ترکیباتو بلد باشی .یه سری مکانیسم های واکنش مثلا. در هر صورت تو رشته های دیگه هم از این چیزا هس.
درمورده اینده کاری هم باید بگم که هم میتونی هییت علمی بشی .هم میتونی داروخونه بزنی (اگه مجوز بتونی بگیری که بعیده ) هم میتونی تکنیسین داروخونه بشی .ینی رو کارا نظارت داشته باشی و راحت ماهی 10 تومن بگیری .تو شرکت ها و موسسه های پژوهشی هم میتونی کار بگیری که اون هم پولش خوبه. پژوهش کاملا تو این رشته هست.با این حال با یه دانشجو و یهفارغ تحصیل هم بحرف.
درباره بیوتک هم باید بگم که واقعا رشته جذاب و همه فن حرفی هست. درواقع ادمو یه همه کاره تو علم درمیاره ولی تو ایران متاسفانه جایگاه نداره هنوز و حداقل تا 10 سال دیگه ....
ممنون از توضیحت. واقعا کمکم کرد.
نه با داروساز حرف نزدم. همین بچه های عادی تو تاپیک ها و مدرسه میگفتن.
اگه اون دوستاتون پسر هستند میتونید ازشون اجازه بگیرید و شمارشون رو بهم بدید تا یه وقتی که سرشون خلوته و امتحاناشون رو دادن و استراحت تابستونیشون شروع شده باهاشون بحرفم؟؟ اگر جوابتون مثبت بود بهم پ.خ بدید.
منتظر نظر سایر دوستان هم هستیم.
ممنون

yeganeh.t1

New Member
لایک ها
143

سلام دوستان عزیز
من سوالی برام پیش اومده بود درباره ی انتخاب رشته گفتم اینجا مطرح کنم و از نظرات شما دوستان استفاده کنم تا آگاهانه تصمیم بگیرم.
امیدوارم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید به من کمک کنید.
سوال:
فرض کنید (یه فرض محال!!!) من رتبه 1 کنکور شدم و هرجایی که دلم بخواد رو میتونم برم. حالا خودتون رو بگذارید جای من و با دلیل توضیح بدید که در اینصورت کدام یک را انتخاب میکردید؟؟

1) پزشکی دانشگاه تهران
2) دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران
3) داروسازی دانشگاه تهران
---------------------------------------------------------------------------------------------------
شرایط من: خودم به شدت از خون و مرده و تمیزکردن مریض و دیدن هرروزه ی بیمارای جورواجور خوشم نمیاد. (به همین خاطر تو پزشکی رفتن شک دارم)

عاشق کارهای تحقیقاتی و کار تو آزمایشگاه و کشف چیزهای جدید هستم. (به همین خاطر بیوتک رو دوست دارم. ولی بر اساس اون فرض محال ممکنه خدایی نکرده رتبم مثلا دو رقمی نشه که بتونم بیوتک تهرانو انتخاب کنم. وگرنه اگه میتونستم حتما برم شک نکنید اون رو میزدم.)
لذا مورد سومی که تو رشته ی تجربی میمونه داروسازی هست. اما من شخصا از حفظ کردن یه سری فرمول و ... خوشم نمیاد. (شک در رفتن به داروسازی)
دندون پزشکی هم که دیگه اصلا حرفشو نزنید. اصلا خوشم نمیاد
:204:

حالا با توجه به این شرایط به نظرتون بهترین انتخاب برای من چی میتونه باشه؟؟ (شد مثل معمای اینشتین!!!!!:226:)
سلام!
من هيج كدوم از دوستام هنوز راهي دانشگاه نشدن شماره اي نيز ندارم از كسي كه بيوتك خونده باشه؛
ولي پيج اينستاگرام خانم انديشه طلايي و اقاي زيمو دارم كه بيوتك ميخونن
به دردتون ميخوره؟؟
اونجا ميتونين تو دايركت شمارشونو(اگه دادن)بگيرين

آخرین ویرایش توسط مدیر

konkur94

New Member
لایک ها
20

سلام!
من هيج كدوم از دوستام هنوز راهي دانشگاه نشدن شماره اي نيز ندارم از كسي كه بيوتك خونده باشه؛
ولي پيج اينستاگرام خانم انديشه طلايي و اقاي زيمو دارم كه بيوتك ميخونن
به دردتون ميخوره؟؟
اونجا ميتونين تو دايركت شمارشونو(اگه دادن)بگيرين
بله
ممنون میشم اگه اون رو در همین صفحه بذارید. خود من بخاطر دلایلی به این چت روم ها نمیرم ولی اگر خودتون یا سایر دوستان که اهل اینستاگرام هستن بتونن از این بنده خدا حتی ایمیلی هم بگیرن و برام پ. خ کنن واقعا ممنون میشم
اگر ممکنه شما همینجا پیجشون رو بگید تا من از دوستانم در مدرسه که اتفاقا خیلی به این چت روما میرن هم درخواست کمک کنم
واقعا ممنونم

yeganeh.t1

New Member
لایک ها
143

بله
ممنون میشم اگه اون رو در همین صفحه بذارید. خود من بخاطر دلایلی به این چت روم ها نمیرم ولی اگر خودتون یا سایر دوستان که اهل اینستاگرام هستن بتونن از این بنده خدا حتی ایمیلی هم بگیرن و برام پ. خ کنن واقعا ممنون میشم
اگر ممکنه شما همینجا پیجشون رو بگید تا من از دوستانم در مدرسه که اتفاقا خیلی به این چت روما میرن هم درخواست کمک کنم
واقعا ممنونم
andisheh_talaei
mohammad.xim

اينستا كه چت روم نيست!خيلي فرق دارند

اگه تونستم ايميل ايناها بگيرم براتون ميفرستم.

خواهش ميكنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

konkur94

New Member
لایک ها
20

andisheh_talaei
mohammad.xim

اينستا كه چت روم نيست!خيلي فرق دارند

اگه تونستم ايميل ايناها بگيرم براتون ميفرستم.

خواهش ميكنم.
عذر میخوام. منظورم شبکه اجتماعی بود! آخه نه اینکه من خیلی وارد این چیزا نمی شم کمتر هم اطلاع دارم
ممنون از لطفتون

yeganeh.t1

New Member
لایک ها
143

عذر میخوام. منظورم شبکه اجتماعی بود! آخه نه اینکه من خیلی وارد این چیزا نمی شم کمتر هم اطلاع دارم
ممنون از لطفتون
نه بابا خواهش ميكنم.

konkur94

New Member
لایک ها
20

از پاسخ همه دوستان ممنونم.
باتوجه به تحقیقاتی که کردم، گزینه بیوتک تهران حذف شد!! حالا رفتیم برای فینال! :133:
حالا سوالم اینه: به نظر شما بین پزشکی با داروسازی کدوم رو در اولویت قرار دهیم؟
لطفا با توجه به این موارد پاسخ دهید:
1) مقایسه تفاوت و اشکالات آینده شغلی داروسازی با پزشکی؟
2) آیا برای تخصص پزشکی واقعا اینقدر که بچه ها بزرگش کردن، قبول شدن توش محله؟ راستی کسی مدونه بعد از پزشکی عمومی برای رشته قلب و احیانا جراحی اون چند سال دیگه باید خوند؟
3) من شخصا از درس های علوم پایه پزشکی خیلی بیشتر از داروسازی خوشم میاد. چون زیست شناسی بیشتر توش دیده مشه. ولی دارو به شیمی بیشتر مربوطه. البته از شیمی بدم نمیاد. ولی زیست رو خیلی بیشتر ترجیح میدم. اما من از دوره کارآموزی نگرانی دارم. یه بنده خدایی بهم گفت: بعضیا بودن تو علوم پایه قوی بودن ولی به عملی که رسیدن، جا زدن و تغییر رشته دادن. خواستم بپرسم این تا چه حد صحت داره؟ چون من خودم تا حالا تو بخش اورژانس چندبار تو بچگی بیشتر نرفتم! این حوادث روزنامه رو هم که می خونیم میگه مثلا طرف زده نصف صورت یارو رو با شمشیر برده! حالا این آدمو اولین جایی که میارن، اورژانسه. خوب من وقتی تصور می کنم که قراره من این آدم رو درمان کنم، چهار ستون بدنم به لرزه میفته!! :189: مثلا من موقع دوختن یه لباس با سوزن، اصلا نمی تونم تصور کنم که چطوری میتونم با این سوزن مثلا لب یارو رو بدوزم!!! واقعا از این قضیه نگرانم. ولی همه بهم میگن وقتی بری کم کم عادت می کنی. خواستم بپرسم آیا واقعا می تونیم به این جور مسائل عادت کنیم یا نه؟ آیا کسی با چنین ویژگی هایی رو می شناسید که عادت کنه یا نه.
3) آخرین مطلبم اینه که من از 12 سال درس خوندن برای پزشکی هیچ ترسی ندارم. اتفاقا زگهواره تا گور دانش بجو رو خیلی هم دوست دارم. اما بخاطر دلایلی که در بالا عرض کردم برای رفتن به پزشکی شک دارم و اگه واقعا این دلایل بالا حل بشه حتما میرم پزشکی . چون در اون صورت پزشکی رو بر دارو ترجیح می دم. بعدش خواستم بپرسم تو پزشکی آیا جا برای تحقیقات مثلا در حوزه بیماری های صعب العلاج مثل ایدز و سرطان هست یا نه؟ مثلا یافتن راه درمانشان؟
از دوستانی که خودشون پزشکی میخونن یا جواب این سوالات رو از یه پزشک شنیدن لطفا بیان و نظرشون رو بگن. مطمئن باشید این تاپیک میتونه به درد سال بعدی ها هم بخوره. به جد میگم که خیلیا که برای رفتن به پزشکی شک دارن، همین سوالات من رو تو ذهنشون بی جواب دارن. لطفا جوابتون رو بگید.
با توپ ترین آرزوها.
:117:

Masoudizadi

New Member
لایک ها
0
این تاپیک رو داشتم میخوندم میدونم سالها از بحثتون گذشته اما دوستان دیگری شاید این مطلب ببینن و اینکه اطلاعات غلط ببینن
اول اینکه هیچ وقت به اسم رشته و تاپ بودن اون توجه نکنید علاقه،استعداد و پشتکار باعث بهترین بودن توی هر تخصصی که دارید میشه
من فارق تحصیل رشته شیمی م
و از ۶ سال تجربه کار کردن تو داروخانه و در کنار داروساز ها بودن رو دارم
اول اینکه در مورد رشته بیوتکنولوژی یا همون زیست فناوری
تو ایران بخاطر اینکه زیاد روش سرمایه گذاری نشده فقط در حد همون رویان و چند تا شرکته که اکثرا دولتی ان
اگر به دنبال رشته پولساز هستی نه
حداقل الان روش نمیشه مانوور داد اما این جزو رشته های اینده داره که خیلی جای پیشرفت داره ولی زمان میخواد و الان هم در مکان درستش نیستیم
در مورد رشته داروسازی که اطلاعاتم تکمیل تره
باید خیلی تلاش کنید فقط یاد روپوش سفید نیوفتید،دردسر قبول شدن تو کنکور یه طرف،از طرفی داستان تازه شروع میشه شما باید اون همه واحد رو پاس کنی و خیلی زحمت میخواد و حوصله که اینطوری بگم کنکور در مقابل درساتون توی دانشگاه بچه بازیه...بعد یه طرح دو ساله اجباریم توی مناطق محروم داره که بعد از حدود ۶،۷ سال درس خوندن اونم باید بگذرونی که جمعا ۸،۹ سال زمان میخواد برای تموم کردنش...
از طرفی بعد از گذروندن اینا به شما پروانه مسئول فنی میدن که شما میتونی مشغول به کار تو داروخانه بشی
و کار خاصی هم انجام نمیدی همه ی کارارو نسخه پیچ انجام میده شما فقط دستور دارو هارو مینویسی و داروهارو چک میکنی و در اصل پول پروانه تو میخوری
اگر سرمایه هم داشته باشی میتونی داروخانه تاسیس کنی که الان با وضعیت صرفه نداره و اگر بخوای مالک باشی حداقل ۱۵ تا ۲۰ میلیارد هزینه داره و شما عملا ارزش افزوده داری و فروش سود چندانی نداره و به استرس شم نمیارزه از دور قشنگه اما وقتی وارد کار بشی درک میکنی...
بعد اینکه شما باید امتیاز جمع کنی
یعنی تو همایش ها شرکت کنی تو ی سری از ازمون ها باید شرکت کنی و خلاصه امتیاز جمع کنی تا پروانه ات تمدید بشه و خودتو از نظر علمی بروز کرده باشی که عملا نیمی از داروساز هامون سواد علمی شون پایینه و اینا حالت فرمالیته داره چون به مرور چیزایی که خوندی فراموش میکنی
و اینکه بیشتر داروسازهای بیسواد دسته این که پول دادن تو کشور هایی مثل هند ، آذربایجان،ترکیه،روسیه و... درس خوندن...
حقوق هم الان ۱۲ ساعت کار ۲۰ ملیون تومنه و هر سال بیشتر میشه که از نظر من نسبت به پزشک ها و دندون پزشک ها خیلی خیلی کمتره مخصوصا الان که پول ارزشش کم شده دیگه ۲۰ تومن پولی نیس
ولی من متخصص دندون پزشک میشناسم زیر ۵۰ تومن در ماه کار نمیکنه چه بسا بعضی مواقع بالای ۸۰ هم میرسه
البته گفتم متخصص نه دندون پزشک عمومی...

Masoudizadi

New Member
لایک ها
0
در کل رشته سختیه و همت و تلاش میخواد
فقط اینکه نباید احساسی تصمیم گیری کرد یعنی جوگیر نشید اسم داروساز که میاری همه یاد روپوش سفید و داروخانه زدن میوفتن گفتم که چقدر سرمایه میخواد اجاره هم بخوای بکنی عملا حمالی برای صاحاب داروخانه ست داروخانه مرده رو بهت تحویل میده تا میای به سود برسی و نجات دادی داروخانه رو از ورشکستگی ازت داروخانه رو‌پس میگیرن...تازه چند تا دخل سنگین داروخانه هم برای صاحاب داروخانه ست...
میبینی ۳،۴ میلیار سرمایه گذاشتی ماهی۳۵،۳۰ تومن بزور بهت سود میده تازه کلی استرس م باید بکشی تو ۳۵،۴۰ سالگی کل موهات سفید میشه...
تو عرصه پژوهشی م خیلی افراد انگشت شمار کار میکنن و علتش هم نبودن زیر ساخت،سرمایه، دستمزد درست وحسابی داروسازی رو میشناختم ۲۸۰۰ از همین کارای پژوهشی عایدش میشد بعد ۶ ماه با اینکه خیلیم علاقه داشت دیگه کار نکرد پس بفکر داشمند بازیم نباشید ۹۰ درصد دانشجو ها بعد از فارق تحصیلی تو داروخانه کار میکنن

Masoudizadi

New Member
لایک ها
0
در اخر هم رشته پزشکی که دیگه دستم از تایپ کردن خسته شد در همین حد میگم اگه تحمل اینو داری بخون
یکی از اشناهای خودم یه خانومم هست متولده ۶۲ هستش ایشون متخصص زنان و زایمانن تازه ۲ ماهه مطب زده تا الان داشته بدون وقفه درس میخونده الان اواخر سال ۹۹ هستیم ولی واقعیت امر اینه که الان درامدش زیر ۶۰،۷۰ نیس ولی به اینم فکر کنید که شما هین درس خوندن نمیتونیک کار کنید بازم داستان طرح رو دارید و در کل بیشتر از یک دهه رو باید صرفش کنید...
اوناییم که میگن تا عمومی میخونیم ۸ سال درسه تا عمومی تموم شه تو بهترین حالت ۲ سال طرح داری اونوقت درامدت ۲۰،۲۵ تومنه در حالی که متخصص درامدش ۳ تا ۱۵ برابر توعه البته اونایی که بیشتر از ۴ برابر عمومی درمیارن بیشتر ۲۰ سال سابقه دارن یا جراحن...
بهمین دلیل ب خودت میگی من که این همه خوندم ی چند سالیم روش تا تخصص بگیرم...

بالا