پیوند مغز

rnbio70

New Member
لایک ها
4
یه سوال فنی. بعضی جاهای بدن از دسترس سیستم ایمنی خارج هستش مثلا قرنیه.
تو اینجور جاها راحت میشه پیوند زد. و واسه همین پیوند قرنیه همیشه قبول میشه.
حالا تو مغز هم سیستم ایمنی به اون شکل فعالیتی نداره.
سوال: چرا نمیتونیم تو مغز افراد تغییراتی ایجاد کنیم؟
آیا میشه قسمتی از بافت مغز یه فرد رو با جایگزنی تو مغز یه جاندار دیگه، برای مدتی زنده نگه داشت؟

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171
پاسخ : پیوند مغز

:39: خب شاید تا بیاد قطعه پیوندی با مغز اصلی سیناپس تشکیل بده سلولای میکروگلیال و نوروگلیا پسش میزنن شایدم به خاطر نبودن انتی بادی و سیستم کمپلمان تو مغز فاگوسیتا از جمله میکروگلیا نتونن مغز پیوندیو تشخیص بدن و فقط به دلیل عدم توانایی مغز جدید برای تشکیل سیناپس با مغز اصلی(به دلایلی نامعلوم مثلا ناسازگاری چنتا پروتئین دخیل تو این کار بین نورونای پیوندی و قدیمی) پیوند رد بشه.......ولی فک کنم اینایی که گفتم خیلی ساده انگارانس و دلایل مهم تری داره...

rnbio70

New Member
لایک ها
4

خب این دلایل مهم تر چیین؟ من همینا رو می خوام دیگه :1:

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

من الان با این جمله که "حالا تو مغز هم سیستم ایمنی به اون شکل فعالیتی نداره" خیلی موافق نیستم...یعنی تا الان موافق بودما ولی الان یه تحقیقی کردم دیدم تو مغز هم لنفوسیتtهست همb(البته بیشترt) ...خب وقتی لنفوسیت هست تمومه دیگه!

amideoxy

New Member
لایک ها
400

تازه مگه همه ی مغزا سیستم نورون بندیشون یکیه؟؟؟

rnbio70

New Member
لایک ها
4

خب حالا منظورم دقیقا پیوند نبود. چون نورون ها نمیشه جور در بیان. ولی زنده نگه داشتن که میشه. نمیشه؟

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

هویج بستنی که پیوند نمی زنی مغزه
کلی بد بختی داره پیوند عادی راحت پس زده می شه مغز که هچ

allamehhelli

New Member
لایک ها
21

استم سل هایی که در ناحیه هیپوکامپ و بطن های کناری مغز وجود دارن به راحتی قابل پیوند به افراد دیگه هستن.... بدون احتمال رد پیوند.... ولی حواستون باشه که استم سل هایی که در مغز هستن و در کل استم سلای عصبی فقط و فقط وفقط میتونن به سلولای عصبی تمایز پیدا کنند.

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

البته این بحث طوری نیست که بشه به این سادگی بهش نگاه کرد و درباره اش نظر داد...
اولا بستگی داره توی کدوم لوب مغز مثلا فرونتال ، تمپورال ، اکسی پیتال یا پیرینتال باشه.
دوما مهم اینه که بخش پیوندی چی باشه مثلا عصب Thrigeminal رو هرگز نمیشه پیوند زد. یا شاخه های Aphthalmic ، Lacrimal ، Nasociliary و... یا اعصاب Cranial مثل Olfactory ، Optic ، Thrigeminal و... رو حتی به جدا کردن از بیسشون هم فکر نکنید. چون قصمت های اصلی هستن ولی در کل خیلی فاکتور ها مهم هستن این طوری قابل پیش بینی نیست!!!
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا