چرخش طناب

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
یه طناب داریم به طول l و چگالی جرمی لاندا. گرانش هم نداریم. یه سرشو با دست میگریم و سرعت زاویه ای امگا میچرخونیم. معادله ی طناب رو بدست بیارید (قطبی و یا دکارتی و یا هر چیز دیگه فقط طناب رو توصیف کنه).

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529
پاسخ : چرخش طناب

یعنی چی معادله ی طناب (منظورم اینه که چیو باید بر حسبه چیزای دیگه بنویسیم؟)؟

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

معادله ی خمی که طناب میسازه.

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

معادله دیفرانسیله.کشش تو راستای محور چرخش ثابته و تو راستای عمود بر اون (راستای شعای) برای یک تکه کوچک(ds) برایندش میشه نیرو مرکز گرا.-->میشه یه معادله دیفرانسیل

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

بله ولی مهم حل معادله دیفرانسیله.
در حالت کلی که کلا" قید حل معادلشو باید زد. حالا فرض کنید چگالی خطی خیلی از واحد کوچیکتره ولی ماهیت مسئله حفظ بشه . مشکل این جاست که تو حالت اختلالی شرایط مرزی رو نمیشه خوب اعمال کرد.

مشکلی که من دارم اینه که برای مرتبه صفرم معادله در دستگاه دکارتی که با همون سرعت زاویه ای میچرخه و مرکزش بر مرکز دایره منطبقه میشه معادله یه خط راست (که این بدیهی بود و میدونستیم) ولی مشکل این جاست که شیب این خط دلخواهه. میتونیم هر مقداری رو برای شیب در نظر بگیریم و فیزیک مسئله حفظ بشه . من وقتی شیب رو صفر گذاشتم به نتایج جالبی نرسیدم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

اگر لاندا رو کم بگیریم انگار جرم نداره و یه مشکل ایجاد میشه:طناب بدون جرم مثل میله ی بدون جرم میمونه پس هر شیبی میتونه به ما بده!!!(یه میله رو با یه زاویه به محور دوران وصل کردیم و میچرخونیم.)

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61

یه dx بگیرید واسه سر طناب برا اون معادله بنویسید...شعاعی با مماسی شتاب داره...

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

زرشک !

من چی دارم میگم پس ؟

بالا