لایک ها
61
لطفا راست بگید:-d شما روزی چند ساعت برای زیست وقت میگذارید در روز های تعطیل و غیر تعطیل حداقل و حداکثر؟ در ابتدا با چند ساعت شروع کردید؟چگونه برا خودم برنامه بنویسم؟

narmin

New Member
لایک ها
75
پاسخ : چند ساعت مطالعه

لطفا راست بگید:-d شما روزی چند ساعت برای زیست وقت میگذارید در روز های تعطیل و غیر تعطیل حداقل و حداکثر؟ در ابتدا با چند ساعت شروع کردید؟چگونه برا خودم برنامه بنویسم؟
من که تو روزای مدرسه تقزیبا یک یا دو ساعت ولی تو تابستون صبح تا شب...............:188:

amirreza16

New Member
لایک ها
554

من کلا مدرسه نمیرفتم :) روزی 6-7 ساعت میخوندم.

زمینی

Active Member
لایک ها
159

من حقیقتش رو بخواید تا الان جایی مطرح نکردم ولی از اون جایی که عقب موندم روزای عادی 6 ساعت میخونم روزای تعطیل هم 7 یا 8 ساعت(در مورد روز های تعطیل حداکثرش این مقداره) موقع امتحانا هم یکی دو ساعت میخونم چون اگر یک روز زیست رو کلا نخونم حس میکنم دیوونه میشم برا تابستونم بالا دوازده ساعت با خودم گفتم که باید بخونم ولی غالبا وقتی یه حرفی رو میزنم خیلی عمل نمیکنم لطفا واسم دعا کنید که بتونم تابستون طبق برنامم عمل کنم:63::63::63:

negar Abi

New Member
لایک ها
177

اولاش که شروع کرده بودم...تابستون بود... روزی 5-6ساعت..اما خوب خیلی کند پیش میرفتم....اما بعد تو مدرسه ها اگه مدرسه میرفتم 4-5ساعت اگه هم نمی رفتم مفیدش شاید10-12ساعت...
نزدیکای مرحله 1و2که کلا درسای مدرسه رو نمیخوندم شاید به 13-14ساعتم میرسید...

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

اولاش که شروع کرده بودم...تابستون بود... روزی 5-6ساعت..اما خوب خیلی کند پیش میرفتم....اما بعد تو مدرسه ها اگه مدرسه میرفتم 4-5ساعت اگه هم نمی رفتم مفیدش شاید10-12ساعت...
نزدیکای مرحله 1و2که کلا درسای مدرسه رو نمیخوندم شاید به 13-14ساعتم میرسید...
یه سوال از همه اونایی که اینقدر خوندن الان خودشونو در چه سطحی میدونن؟؟

negar Abi

New Member
لایک ها
177

اگه منظورتون با منه که بنده از همین تابستون شروع کردم.... و خوب به نظر خودم زیاد نخوندم...نسبت به اونایی که مثلا از راهنمایی شروع کردن...
اما بازم به نظر خودم سطحم خوبه نسبت به مدتی که خوندم.... متوسط رو به بالا....:39::92:

زمینی

Active Member
لایک ها
159

من جدا خودمو در سطح بالایی نمیبینم چون گفتم چون عقب موندم (البته من در اصل از تابستون شروع کردم ولی توی یه دوره ای بازی clash of clans من رو از زیست یه خورده برا چند ماه دور کرد) این کارو میکنم و من برا این که سطحمم بالا بره نمیخونم من هر کس بهم میگه چرا تو موقع امتحانا هم زیست میخونی بهش میگم فقط یک دلیل داره اونم اینه که خودم احساس میکنم عاشق زیستم(خصوصا ژنتیک) اگر هم المپیاد قبول نشم خودم رو نمیبازم چون همراه با زیست کلی لذت بردم و چیزایی رو میدونم که دیگران نمیدونن

narmin

New Member
لایک ها
75

بچه ها مطمعنین خوبین؟روزی 13 ساعت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس ریاضی و شیمی رو کی میخونین؟به هر حال اونا هم نیازن دیگه:39:

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

شما چطور؟؟؟
از کی شروع کردین به خوندن؟؟؟
ورودی دوم دبیرستان الانم من متوسط به بالام

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته اول دبیرستان هم دبیرستان و ترم یک دانشگاه ینی ریاضیات های عمومی رو تموم کردم!:4:

negar Abi

New Member
لایک ها
177

بچه ها مطمعنین خوبین؟روزی 13 ساعت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس ریاضی و شیمی رو کی میخونین؟به هر حال اونا هم نیازن دیگه:39:
من خودم بعد ترم یک به بعد کلا تقریبا سره هیچ کلاسی نمیرفتم... بیشتر امتحانارو هم یا میپیچوندم ... اونایی هم که نمیشد بپیچونی مجبوری یه شبه کلی درس و میخوندم ..... ولی الان واقع دارم نتیجشو میبینم واقعا خییییلییی سخته اون همه درسو تو 2-3 روز واسه امتحان ترم بخونی!!! وقتی تا به حال یک بارم سره کلاسش نبودی:188:

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

البته اول دبیرستان هم دبیرستان و ترم یک دانشگاه ینی ریاضیات های عمومی رو تموم کردم!:4:
دیر شروع کردم؟؟؟

negar Abi

New Member
لایک ها
177

واقعا سرعتتون خییلیی خوب بوده....:92:

نه چرا دیر؟؟؟؟؟
مخصوصا با این سرعت!!!!!
من خودم تا وسطای سال اول اصن نمیدونستم میخوام المپ ادامه بدم یا نه؟؟؟؟
حتی تو تابستونم اون جور که میخواستم نخوندم....
ولی خدارو شکر از مهر به بعد خیییییلیییی خوب پیش رفتم....:71:

saideh

New Member
لایک ها
156

بچه ها برای المپیاد زیست که میخام از تابسون امسال برم چقد بخونم بهتره؟؟چطوری کار کنم که نتیجه بگیرم؟؟؟؟:39:

jan123

New Member
لایک ها
166

بخونی خودت معتاد میشی دست خودت نیست چقد بخونی 12-13
من الان معتاد شدم :17: امتحان خرداد ادبیات داریم هی میرم بخونم ادبیاتو ریاضی میگه بیا منو بخون

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

بخونی خودت معتاد میشی دست خودت نیست چقد بخونی 12-13
من الان معتاد شدم :17: امتحان خرداد ادبیات داریم هی میرم بخونم ادبیاتو ریاضی میگه بیا منو بخون
دقیقا منم زبان فارسی دارم هندسه میگه بیا منو حل البته کتاب اقای احمد پوره دیگه هیچیش نمیشه کرد!!!:4:

I am an addicted of mathematics and gold medal!!!

biochrist

New Member
لایک ها
80

من حقیقتش رو بخواید تا الان جایی مطرح نکردم ولی از اون جایی که عقب موندم روزای عادی 6 ساعت میخونم روزای تعطیل هم 7 یا 8 ساعت(در مورد روز های تعطیل حداکثرش این مقداره) موقع امتحانا هم یکی دو ساعت میخونم چون اگر یک روز زیست رو کلا نخونم حس میکنم دیوونه میشم برا تابستونم بالا دوازده ساعت با خودم گفتم که باید بخونم ولی غالبا وقتی یه حرفی رو میزنم خیلی عمل نمیکنم لطفا واسم دعا کنید که بتونم تابستون طبق برنامم عمل کنم:63::63::63:
شما ها که سمپادی هستید با وجود درس های سنگین چگونه این قدر می خونید؟:39::39::39::188::188::188:

sorooshz

New Member
لایک ها
90

دوستان من این وسط یه چیزی بگم ... !
بحث سر ساعت مطالعه ی بالا نیست ...
بحث سر اینه که شما یه مقداری بخونید که واقعا دیگه بس باشه
!
من با ساعت مطالعه ی خیلی کم واقعا تا به حال پیشرفت کردم ...
سوالاتی رو الان دارم حل می کنم که قبلا به زور معنیشونو می فهمیدم ...

در جواب به narminهم باید بگم که حداقل خود من که دارم المپیاد کامپیوتر می خونم واقعا تاثیرش رو دارم توی این دوران امتحان ها می فهمم ...

اول اینکه موقع خوندن برای هر امتحان از اونجایی که از اول سال زیاد اون درس رو نخوندم , وقت کمی دارم نسبت به بقیه ...
ولی با این حال نکاتی که مهم نیستن رو راحت تشخیص می دم و زیاد کاری بهشون ندارم ...
و سرعت خوندنم هم خیلی بالاست ...
ما دیروز امتحان فیزیک داشتیم من کلا شاید ۳ ساعت مفید هم نخوندم ... ولی نمرم عالی می شه ... در صورتی که فرد داشتیم ۶-۷ ساعت خونده اصلا هم نمرش خوب نمی شه ...

پس برای جواب به میخواهم المپیادی شوم باید بگم که اصلا مهم نیست چند ساعت می خونید ... بحث سر پیشرفتتونه ... که مثال هاش رو هم زدم دیگه ...

در مورد اینکه می گید : با چند ساعت شروع کردید ؟
کلا من به این حرفا اعتقادی ندارم!!
با چند ساعت شروع کردن مال کارای طاقت فرساست !!
اگر شما واقعا به خاطر علاقه می خونید دیگه معنی نداره با چند ساعت شروع کردن! هر چی بیش تر بهتر ...
مگر اینکه به زور بخواید بخونید که اون بحثش فرق می کنه!
(البته این نظر منه!)

در باره ی نوشتن برنامه هم به نظر من یه برنامه ی کامل شامل اینکه توی تابستون می خواید چه کتابایی رو بخونید و اینکه توی هر ماه می خواید چه مباحثی رو تموم کنید ...
مثلا می گید توی مال اول می خواید فلان کتابا رو بخونید و تموم کنید(یا فلان مباحث از فلان کتابا ) و توی ماه های بعدی ...
و بعدش این برنامه رو بذارید یه جایی که توی چشمتون باشه ...
بعدش با توجه به شناختی که از خودتون دارید و با توجه به سنگینی مباحث معلوم می شه که توی تابستون به طور میانگین باید چند ساعت بخونید ..
تابستون که تموم شد هم می تونید برای بعد از تابستون این برنامه رو بنویسید با این تفاوت که اگر می رید مدرسه باید یکم ساعت مطالعتون رو بیارید پایین تر و یه نگاهی هم به درسای مدرسه داشته باشید
اینجوری باعث می شه یه جورایی احساس بکنید که وظیفتون اینا رو بخونید ...

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا