چند سوال راحت از شیمی

narmin

New Member
لایک ها
75
Assuming that all reactions go to completion, which of the compounds below would release more CO2 molecules if we heat the amount indicated in parentheses ? (a) BaCO3 (1.0 g) (b) Li2CO3 (2.0 g) (c) Ce(CO3)2 (3.0 g) (d) Fe2(CO3)3 (2.0 g)
و
The rate of which of the elementary reactions below, would increase more if the pressure rises by reducing the volume of the container? All reactions take place in the gas phase. (a) H + Cl2 HCl + Cl (b) Br2 2Br (c) 2H + H+ H3 + (d) Br + H2 HBr + H
لطفا با راه حل توضیح بدین:60:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته خودم فکر میکنم گزینه b دومین سوال درسته,آیا درست فکر میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:60:

یه سوال دیگه,آیا تمام مولکول های نیتروژن در یک ظرف انرژی جنبشی یکسانی دارند؟

narmin

New Member
لایک ها
75
پاسخ : چند سوال راحت از شیمی

سوال انگلیسی شیمی کجا پیدا میشه؟
این سوالای من از سوالات IJSO هستن, اما اگه بخوای میتونه تو گوگل canadian chemistry olympiads یا ausralian یا حتی american رو جست و جو کنی,

حالا جوابو رد کنین بیاد :81:

Carla.Rad

New Member
لایک ها
22

سلام,سوال یک میشه Li2CO3 که CO2 بیشتری تولید میکند,در مورد سوال سومتون از نظرم میشه نه ممکنه در یکجا برخورد زیاد تر از بقیه جاها باشه به همین دلیل انرژیه جنبشیش بیشتر میشه و ممکنه در طرف دیگه ظرف(من گاز نیتروژن رو تو ظرف در نظر گرفتم) برخورد کمتر باشه در نتیجه انرژی جنبشی کمتره,در مورد سواه دوم من واکنش هارو خوب نمیفهمم ممنون میشم یکم واضح تر بنویسید

narmin

New Member
لایک ها
75

سلام,سوال یک میشه Li2CO3 که CO2 بیشتری تولید میکند,در مورد سوال سومتون از نظرم میشه نه ممکنه در یکجا برخورد زیاد تر از بقیه جاها باشه به همین دلیل انرژیه جنبشیش بیشتر میشه و ممکنه در طرف دیگه ظرف(من گاز نیتروژن رو تو ظرف در نظر گرفتم) برخورد کمتر باشه در نتیجه انرژی جنبشی کمتره,در مورد سواه دوم من واکنش هارو خوب نمیفهمم ممنون میشم یکم واضح تر بنویسید
ببخشید چون copy paste کردم اینجوری شد.تو گزینه a بین Cal2 و HCl فلش هست تو b بین هر دو برم یک فلش هست تو c بین هیدروژن با یک بار مثبت H3 با یک بار مثبت فلش هست . تو d هم بین H2 و HBr فلش هست:93:

میشه سوال یکو توضیح بدین:166:

Carla.Rad

New Member
لایک ها
22

سلام,سوال دو میشه b,در مورد توضیح سواله یک باید تجزیه واکنش هارو که تو سوم هست بلد باشد تجزیه کربنات فلز همیشه میده اکسد فلز و کربن دی اکسید برا همه همین جور میشه بعد واکنش هارو موازنه میکنید و از راه استوکیومتری مول CO2 رو بدست میارید هرکدوم مولش بیشتر بود کربن دی اکسد بیشتری تولید میکنه که اگه این راهو برید میشه Li2CO3,بازم اگه نفهمیدید در خدمتم

بالا