چند سوال عمومی المپیاد نجوم

sadra521

New Member
لایک ها
2
سلام . چنتا سوال داشتم : 1- من الان نزدیک 3و4 ماه هست که به صورت جدی دارم المپیاد نجوم کار میکنم. ولی هنوز نمی تونم بیشتر از 5 یا 6 تا سوال رو حل کنم. آیا طبیعیه؟؟

2- می خواستم ببینم بیشتر سوالات المپیاد در چه زمینه ای؟

3- برای مکانیک سماوی چه کتابی رو باید بخونم ؟

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663
پاسخ : چند سوال

سلام . چنتا سوال داشتم : 1- من الان نزدیک 3و4 ماه هست که به صورت جدی دارم المپیاد نجوم کار میکنم. ولی هنوز نمی تونم بیشتر از 5 یا 6 تا سوال رو حل کنم. آیا طبیعیه؟؟

2- می خواستم ببینم بیشتر سوالات المپیاد در چه زمینه ای؟

3- برای مکانیک سماوی چه کتابی رو باید بخونم ؟
سلام برادر خوش اومدی :)
۱- واللا بستگی داره به اینکه چی خونده باشی تو این مدت دیگه :4: بگو چیا خوندی
۲- بیشتر مساله است تو مباحث نجوم کروی و اخترفیزیک و کیهان شناسی و مکانیک سماوی و ابزار و در نهایت رصد به مقدار لازم :4: نمی تونی مبحث خاصی رو بگی که آقا بیشتر از این میاد ! کار و بار کمیته ی نجوم حساب کتاب خاصی رو دنبال نمی کنه کلا :4:
۳- باید اول مکانیک پایه تو با کتابایی مثل هالیدی و کلپنر قوی کنی و با خوندن فصل ۹ کلپنر (که سماویه) و در نهایت با کتاب شریف Orbital Mechanics در سماوی به اجتهاد برسی :4:

sadra521

New Member
لایک ها
2

دو جلد الفبا رو تموم کردم . تو تابستون ریاضیات عمومی و هالیدی کار کرم. فصل 1 و 2 کتاب اسمارت رو خوندم . وستای کتاب مبانی نجوم هستم . و کتای modern هم تازه شروع کردم
درضمن ممنون

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

دو جلد الفبا رو تموم کردم . تو تابستون ریاضیات عمومی و هالیدی کار کرم. فصل 1 و 2 کتاب اسمارت رو خوندم . وستای کتاب مبانی نجوم هستم . و کتای modern هم تازه شروع کردم
درضمن ممنون
خب الان باید بتونی فقط سوالای کروی رو حل کنی ! منطقیه ! نمی دونم تو ۲ جلد الفبا چی هست !

بالا