kavosh

New Member
لایک ها
75
سلام دوستای گلم؛
حالتون خوبه ؟! خسته نباشید از درس خوندن و...! ( چه المپیادیا و چه کنکوری ها ! :wink: )
احتمالا همه تون تعریف کتاب سبز زیست شناسی رو شنیدین و ازش هم استفاده می کنین ! ( تجربیا رو می گم ! )
خدایی خیلی کتاب بیستیه !
تو صفحه ی فهرستش ( زیست و آزمایشگاه 2 ) نوشته شده :
اگه جیغ نمی زنی, اگه داد نمی زنی, بهت می گم : کتاب ژنتیک همین روزا چاپ می شه ! :roll:
ولی من کلی جیغ و داد کشیدم ! :lol: آخه به ژنتیکش خیلی نیاز دارم ! :oops:
می خواستم بدونم چاپ شده یا نه ؟! :idea:
اگه آره بی خبرم نذارین ! تو شهر ما که کتاب ژنتیکش پیدا نمی شه ! 8O

kavosh

New Member
لایک ها
75
در ضمن اگه برای ژنتیک کتابای خوبی می شناسین ممنون می شم بهم معرفی کنین.
( سطحش زیاد بالا نباشه که ... بشم ! در حد کنکور و یه ذره فراتر! :wink: )
دبیرمون این کتابو پیشنهاد کرد : ژنتیک دکتر مهدی آرامفر- انتشارات تخته سیاه
کسی این کتابو دیده ؟ چه جوریاست ؟!

kavosh

New Member
لایک ها
75
آقای خلینا !
بالاخره نتونستین یه سرپرست فعال برای زیست پیدا کنین ؟! 8O

nassim

New Member
لایک ها
10
سلام. یه کتاب عالی برای ژنتیک : آموزش ژنتیک خانه زیست شناسی ایران ( همون گربه !)
یه کتاب خوب دیگه هم : اصول و مسایل ژنتیک : نوشته ی آقای محمود شعیبی [color=] [/color] انتشارات مبتکران ( البته سطحش از کنکور بالاتره.)
در مورد کتاب تخته سیاه هم ، من کتاب گیاهیش رو دیدم ولی خوب نیست! کتاب سبز هم ژنتیک جمعیت رو چاپ کرده نه ژنتیک مندلی ! 8O

masomeh

New Member
لایک ها
1
کتاب تخته سیاه خوبه.یه کتاب جامع که هیچ موضوعی را جا نگذاشته البته من کتاب سبز را هنوز ندیده ام .

Rezaskh

New Member
لایک ها
0
انتشارات " مهر و ماه " جدیدا یه کتاب خوب داده به بازار که هم ژنتیک سال سوم رو داره هم سال پیش .
درباره ی فصل 6 و7 هم توضیحاتی داره ( البته اینقدر زیاد و بعضی جاها ساده توضیح داده که کامل خوندنش از حوصله ی من خارجه :eek: )
ولی کتاب خوبیه و با خوندنش خوب می تونید رو ژنتیک مندلی مسلط بشین .
اطلاعات بیشتر رو می تونید از سایت آدینه بوک بگیرید .

AUG

New Member
لایک ها
8
ژنتیک

اگه کتاب در حد کنکور می خوای همون کتاب گربه می تونه نیازتو برطرف کنه.ولی اگه می خوای بالاتر از لنلور بلد باشی دو تا کتاب بی نظیر می شناسم که توصیه ی مدال برنز جهانی امسال بود:1-ژنتیک ساسان امینی (خودم خوندمش وواقعا دیدمو به ژنتیک عوض کرد)2-حل مسایل للنینز(کتاب خیلی خوبیه برای تسلط رو ژنتیک حرف نداره)

موفق باشی. :twisted: :!:

parmice

New Member
لایک ها
2
سلام
من کتاب زیست تخته سیاه رو 2 بار خوندم و به جرئت می تونم بگم می تونم تمام سوالای ژنتیک رو جواب بدم. کتاب خیلی عالی ایه! حتما به حرف دبیرتون گوش کن. بار اول که می خونی خیلی سخت به نظر می آد. ولی اگه چند بار مرور کنی دیگه ژنتیک برات مثل آب خوردن میشه! :twisted:
راستی برای زیت هنوز سرپرست نیومده؟ بهتره دست به کارشیم و خودمون سرپرستی این بخش رو به عهده بگیریم! :wink:

mshf

New Member
لایک ها
10
اره منم تخته سیاه مندلی را خوندم ولی باید بیشتر از یه بار خوندهبشه البته جمعیت هم تو کتاب پیش خوبه ولی من یه اشکال توش پیدا کردم دیگه نخوندم زنتیک جمعیت کتاب سبز هم خوبه ولی به نظر میاد بیاشکال نیست راستی اگه کسی اشکال داشت منم کم وبیش میتونم جواب بدم

kavosh

New Member
لایک ها
75
ممنون از همه ی دوستان.
اگه باز هم پیشنهادی داشتین ما رو بی بهره نکنین ! :!:
با آرزوی موفقیت برای همگی تون. :wink:

20_sorour

New Member
لایک ها
13
وای کاوش جان لطفا به من بگو که چه جوری زیست رو بخونم دارم دیوونه می شم //ژنتیک خیلی سخته ؟؟؟البته قابل توجه که من تغییر رشته ای ام به خاطر همین زیستم ضعیفه.. 8O حالا چه کار کنم که خوب شه :p
.
:twisted:

nassim

New Member
لایک ها
10
20_sorour گفت
وای کاوش جان لطفا به من بگو که چه جوری زیست رو بخونم دارم دیوونه می شم //ژنتیک خیلی سخته ؟؟؟البته قابل توجه که من تغییر رشته ای ام به خاطر همین زیستم ضعیفه.. 8O حالا چه کار کنم که خوب شه :p
.
:twisted:
سلام ! خب ! اولین قدم واسه زیست ، اینه که اونو دوست داشته باشی ! اگه زیست تون خوب نیست ، از زیست 1 ( سال دوم ) که شروع میکنید ، نا امید نشید !

زیست 1 به نظر من سخت ترین کتاب زیسته ! :cry:

اگه از این سربالایی عبور کنید و به زیست 2 ( سال سوم ) برسید ، کارتون خیلی راحت میشه ! چون زیست 2 هم راحت تره و هم ملموس تر !

زیست پیش هم که حرف نداره ! فوق العاده زیباست ! عالیه ! ولی خیلی زیاده .... ! :p

کاری داشتین ، بگین ! :arrow:

kavosh

New Member
لایک ها
75
زیست و ژنتیک

سلام سرور جان (هم اسم خودمم هستیا!)
ژنتیک اصلا سخت نیست! قشنگ‌ترین بخش زیست همین ژنتیکشه! من خودم فصل ژنتیک رو به همه‌ی فصلای دیگه ترجیح می‌دم!
برای ژنتیک همون کتابی که بالا گفتم یعنی "ژنتیک دکتر آرامفر،انتشارات تخته سیاه" رو بخون.
نگران هم نباش. حتما می‌تونی خودتو برسونی!

kquran

New Member
لایک ها
18
شدیدا ژنتیک کنکور انتشارات مهر وم اه رو توصیه می کنم...
اگه نخواستی بخریشم...اول یه نگاهی به متن و نحوه ی توضضیحش بکن تو همون کتاب فروشی بعد تصمیم بگیر!

لایک ها
0
سلام دوستان
من سال دومی هستم و الان دارم زیست 2 و پیش رو می خونم.فقط موندم بعد از اینا چه کتابی رو اول بخونم نمیدونم چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنید.

nassim

New Member
لایک ها
10
Avril_blackstar گفت
سلام دوستان
من سال دومی هستم و الان دارم زیست 2 و پیش رو می خونم.فقط موندم بعد از اینا چه کتابی رو اول بخونم نمیدونم چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنید.
سلام. بهترین کتاب برای ژنتیک : آموزش گام به گام ژنتیک ( خانه زیست شناسی )

تست درس : خانه زیست شناسی + کتاب سبز :twisted:

شما ، اگه میرید سوم ، توصیه میکنم ، زیست دوم رو با مباحث مربوط بهش رو تو پیش بخونید.

زیست سوم خیلی روانه. خیلی هم شیرینه. خصوصا" اولاش . اول کتاب رو بخونید و بعد تست آموزشی ش رو بزنید. نکاتش رو یادداشت کنید. یه بار دیگه هم بخونیدش . شما حفظش نکنید. الان که واسه امتحان نهایی نمیخونید. فقط به مفهومش توجه کنید.

خودتون رو یه ملکول تصور کنید. مثلا " یه آنتی ژن !! :p برید تو بدن و همه ی مراحل دفاع و ایمنی اختصاصی و غیر اختصاصی رو تجربه کنید !! :)

یا مثل آلرژن باعث آلرژی بشید و ...

سوالی داشتید ، بپرسید .

Ali007

New Member
لایک ها
70
ببخشید دوستان من میرم دوم دبیرستان من چیا از زیست بخونم(فک نکنم فقط زیست 2 با کتاب سبز کافی باشه برام)اگه توصیه های بهتری برام دارین ممنون میشم توضیح بدین :p
با تشکر :twisted:

nassim

New Member
لایک ها
10
Ali007 گفت
ببخشید دوستان من میرم دوم دبیرستان من چیا از زیست بخونم(فک نکنم فقط زیست 2 با کتاب سبز کافی باشه برام)اگه توصیه های بهتری برام دارین ممنون میشم توضیح بدین :p
با تشکر :twisted:
سلام.شما که میرید دوم. به نظر من سخت ترین زیست ، زیست دومه ( زیست 1 ) مباحثش خیلی متنوعه . از هر دری چیزی گفته. به شدت قابلیت تست ترکیی با زیست پیش و بخش هایی از زیست 2 ( سوم ) رو داره. فصل اولش ، تقریبا" همه جا کاربرد داره. اون شکل غشای پلاسمایی تو زیست 1 و پروتئین های ناقل و سراسری و ... بسیار مهمن ! :)

به نظر من برای هر جانداری که اسمش توی کتاب مطرح میشه ، یه صفحه اختصاص بدید. یعنی چی ؟ :roll:

مثلا" برای کرم خاکی : جزء کرم های حلقوی - دارای تنفس پوستی ==> دارای پوست نازک - بدن کوچک - مویرگ های فراوان - بدن کوچک - محیط مرطوب
. برخلاف اکثر بی مهرگان ، دارای گردش خون بسته . و ...

همین طوری ... . یا مثلا" در مورد وال گوژپشت که تو فصل گوارش مطرح شده ، تو سال سوم میخونید که وال ها ، بیشترین اطلاعات رو از محیطش توسط پژواک سازی به دست میاره . پس بیش تر مغزش احتمالا" به پردازش صدا ها اختصاص داده شده. و خیلی موارد دیگه ... :arrow:

واسه کنکور ، به نظر من ، ترکیبی خوندن واقعا" اهمیت پیدا کرده.

در مورد کتاب کمک آموزشی ، واسه زیست 1 ، به نظر من به شیوه ی المپیاد بخونید ، عالیه. نه خیلی تخصصی ! منظورم اینه که زیست رو از پایه ، قوی بیاید بالا . یعنی اولش بشینید و با ملکول های زیستی ( فصل اول زیست 1 ) درست وحسابی آشنا شید .

یکی از قسمت های بسیار مهم ( به نظر من ) فصل سازمان بندی سلول ها ست. بخش گیاهی ش . بسیار مهم ه. این فصل ، اساسیه. باید خیلی خوب بخونیدش.

کتاب المپیاد خیلی تخصصی نگیرید. کتابی که یه کم بیشتر از سطح کتاب توضیح داده باشه . واسه زیست1 ضروریه. به نظرم کتاب تست گربه ( خانه زیست شناسی ) خوبه. کتاب سبز و واسه اطلاعات بیشتر ، پاسخ های تشریحی مرحله 1 و 2 المپیاد زیست شناسی ایران ( همه ش رو نمیخواد بخونید ! ) :twisted:

امیدوارم مفید بوده باشه. :idea:

داشت یادم میرفت ! [color=red] " خلاصه نویسی فراموش نشه ! ( البته بعد از یاد گیری ) " [/color]

لایک ها
0
سلام.
لطفا در مورد امتحانات المپیاد توضیح بدین که تو چند مرحله هست و سوالات هر مرحله به چه صورتی هستن.مرسی

بالا