pooya.1999

New Member
لایک ها
46
سلام؛
یه کتاب برای گراف پیشرفته معرفی می کنید؟
کل اینترنت رو زیر و رو کردم اصلا نیست! نمی دونم برای گراف پیشرفته چه کتابی می خونن.
فقط مقدمات نباشه چون مقدماتشو مطالعه کردم،پیشرفته باشه.
اگه کتابش همراه با نظریه رمزی هم باشه که خیلی عالی تر چون برای نظریه رمزی هم می خوام ولی در حد مقدماتی.

joomine.com

New Member
لایک ها
70
پاسخ : کتاب برای گراف پیشرفته

سلام.
منبع فارسی درست و حسابی نداریم.
الان تئوری گرافها نوشته داگلاس بی وست معروف به وست یکی از بهترین کتابهاست که اکثر المپیاد کامپیوتری ها هم همین رو میخونن.
بیژن شمس ترجمه کرده.نمیدونم تو بازار موجود هست یا نه.ولی اصلا بهتون توصیه نمیکنم.ارزش خوندن نداره.
باید زبان اصلی مطالعه بفرمایید.
موفق باشید

pooya.1999

New Member
لایک ها
46

خیلی ممنون دوست عزیز و گرامی.
بنده برای المپیاد ریاضی برنامه ریزی کردم که گفتم گراف پیشرفته رو بخونم.
الان یه سوال،بالاخره خوبه یا بده:
الان تئوری گرافها نوشته داگلاس بی وست معروف به وست
یکی از بهترین کتابهاست
که اکثر المپیاد کامپیوتری ها هم همین رو میخونن.
بیژن شمس ترجمه کرده.نمیدونم تو بازار موجود هست یا نه.ولی اصلا بهتون توصیه نمیکنم.
ارزش خوندن نداره​
.
باید زبان اصلی مطالعه بفرمایید.
کتاب زبان اصل چی پیشنهاد می کنید.pdf شو باید بخونم دیگه ؟

یه سوال دیگه: اصلا نیازه من پیشرفته رو بخونم یا می تونم به همون گراف بخش 11 ترکیبیات علیپور اکتفا کنم؟

joomine.com

New Member
لایک ها
70

شرمنده که گنگ توضیح دادم.
اون کتاب یکی از بهترین کتاب هاست(در حالت زبان اصلی)
اما ترجمه ی خوبی نداره‌ و کتاب فارسیش ارزش خوندن نداره.
یعنی شما باید کتاب وست زبان اصلی بخونید.
در مورد این که ایا خوندنش لازمه یا نه من المپیاد کامپیوترم و اطلاعات زیادی راجع به ریاضی ندارم.
اما فک کنم خیلی نیاز نباشه.
جبر و نظریه اعداد و هندسه این قدر مطالب سنگینی دارن که خوندن همونا خوندنشون کلی زمان میبره.
و تا جایی که یادمه جزو مباحث اصلی المپیاد ریاضی نیست گراف.
موفق باشید

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

1-سلام
2-بخش گراف علیپور رو کلا ول کنین
3-وست رو بشینین حداقل 3 فصلشو بخونین(زیادم طول نمیکشه ، اگه مرحله دوم لازم نشد ممکنه گراف از مباحث دوره باشه،چار تا چیز حداقل یاد میگیرین)(اگه انگلیسیتون خوبه زبان اصل اگه هم خوب نیست فارسیش هم خودش کلی غنیمته)
4-خداحافظ

mmahdit

New Member
لایک ها
174

خیلی ممنون دوست عزیز و گرامی.
بنده برای المپیاد ریاضی برنامه ریزی کردم که گفتم گراف پیشرفته رو بخونم.
الان یه سوال،بالاخره خوبه یا بده:

کتاب زبان اصل چی پیشنهاد می کنید.pdf شو باید بخونم دیگه ؟

یه سوال دیگه: اصلا نیازه من پیشرفته رو بخونم یا می تونم به همون گراف بخش 11 ترکیبیات علیپور اکتفا کنم؟

برای المپیاد ریاضی گراف پیشرفته لازم نیست
از همون وست تا آخر Trees بخونید ان شاء الله کافیه. مسائلش رو هم حتما حل کن

ترجمه بیژن شمس مزخرفه مطلقا سراغش نرو
این بنده خدا کتاب گریمالدی رو هم ترجمه کرده اون رو هم خراب کرده

البته واسه گراف یه کتابی هم هست به نام Graph Theory از انتشارات World Scientific که انتشارات فوق العاده ای هستش و تعدادی از بهترین کتاب های المپیاد ریاضی رو نشر داده
اگر کتاب رو گیر آوردی اون رو بخون
اینجا رو ببین

واسه المپیاد ریاضی به جای اینکه بشینی تئوری های غیر ضروری بخونی بشین مساله حل کن

آخرین ویرایش توسط مدیر

pooya.1999

New Member
لایک ها
46

تشکر از همه ی شما.

بله می دونم برای المپیاد ریاضی مسئله حل کردن اصله ولی خب برای مسئله حل کردم نیاز به ایده دارم و من گراف رو به عنوان یک ابزار خیلی عالی برای حل مسائل ترکیبیات می خونم.

mmahdit

New Member
لایک ها
174

تشکر از همه ی شما.

بله می دونم برای المپیاد ریاضی مسئله حل کردن اصله ولی خب برای مسئله حل کردم نیاز به ایده دارم و من گراف رو به عنوان یک ابزار خیلی عالی برای حل مسائل ترکیبیات می خونم.
شما گفتی گراف پیشرفته و این یعنی تئوری های غیرضروری برای المپیاد ریاضی. اگر چیزی هم لازم باشه توی دوره تابستون بهتون میگن

اگر می خوای برای حل مساله ایده بدست بیاری نیاز به تئوری های این چنینی نیست باید با همون مصالح ابتدایی بیشتر و بیشتر مساله حل کنی.

واسه ترکیبیات کتاب شوروی رو مساله هاشو حل کن.باز هم میگم دنبال تئوری های شاخ نباش

​این موضوع تئوری های غیرضروری خیلی ها رو قربانی کرده...

کتاب های پیشرفته گراف به تو ایده جدید یاد نمی دن بلکه یه سری مباحث فراتر از المپیاد ریاضی مطرح می کنند که فقط مناسب مثلا کسی

هستش که داره بطور جدی روی تزش در مورد گراف کار می کنه

آخرین ویرایش توسط مدیر

pooya.1999

New Member
لایک ها
46

شما گفتی گراف پیشرفته و این یعنی تئوری های غیرضروری برای المپیاد ریاضی. اگر چیزی هم لازم باشه توی دوره تابستون بهتون میگن

اگر می خوای برای حل مساله ایده بدست بیاری نیاز به تئوری های این چنینی نیست باید با همون مصالح ابتدایی بیشتر و بیشتر مساله حل کنی.

واسه ترکیبیات کتاب شوروی رو مساله هاشو حل کن.باز هم میگم دنبال تئوری های شاخ نباش

​این موضوع تئوری های غیرضروری خیلی ها رو قربانی کرده...

کتاب های پیشرفته گراف به تو ایده جدید یاد نمی دن بلکه یه سری مباحث فراتر از المپیاد ریاضی مطرح می کنند که فقط مناسب مثلا کسی

هستش که داره بطور جدی روی تزش در مورد گراف کار می کنه
یعنی شما می گید بنده با خوندن یجورایی وقتمو تلف می کنم و چیزایی که خوندم رو با تمرین باید بکار بگیرم؟

فکر کنم حق با شماست،

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا