s.m.azizi

New Member
لایک ها
19
لطفا یه کتاب تست ریاضی 2 که سوالات سختی داشته باشه ،معرفی کنید.

mahdi77

New Member
لایک ها
215
پاسخ : کتاب تست ریاضی 2؟

راستش من کتاب تست ریاضی 2 نشر الگو رو از نزدیک ندیدم ولی شنیدم که خوبه. اگه سوال سخت میخوای هم کتاب خوشخوان عالیه. خیلی سبز هم فکر کنم به کارت بیاد.

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

سلام.گاج سفید خیلی عالیه.هم درسو خوب یاد میگیری هم سوالایی خیلی خوبی داره.نشر الگو سوالاش خیلی سخت تر از گاج هستند ولی به نظر اگه حال داری اول گاج رو بخون بعد برو سراغ سوالات چالش بر انگیز!! نشر الگو.:218:

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

مبتکران هم بدک نیست

__asma__

New Member
لایک ها
1

منم همین سوالو دارم!!!!!
بالاخره بین خیلی سبز و نشر الگو کدوم کتاب؟؟؟؟!!!!

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

ببین دوست عزیز کلا توی اکثر درسا این رده بندی انتشاراتا از نظر آسونی به سختی هست

از آسون به سخت:

1. قلم چی و گاج

2. نشر الگو

3. خیلی سبز

4. مبتکران و خوشخوان

حالا ببین کدوم به کارت میاد

لایک ها
344

ببین دوست عزیز کلا توی اکثر درسا این رده بندی انتشاراتا از نظر آسونی به سختی هست

از آسون به سخت:

1. قلم چی و گاج

2. نشر الگو

3. خیلی سبز

4. مبتکران و خوشخوان

حالا ببین کدوم به کارت میاد
دوست من سلام شما مطمئنید ترتیب همینه؟؟؟؟
اصلا مگه میشه ترتیب بندی کرد؟؟؟؟مثلا از نظر من فیزیک 1 نشرالگو از مبتکران سخت تر بود فیزیک 2 هم همینطور ولی تو شیمی شیمی شیمی2 مبتکران سرامد همه کتاباس برای تست و اموزش....
بنابراین اکثر درسا نمیشه گفت...............
در مورد ریاضی هم همینه....
از نظر من تفکیک بین خوشخوان ونشرالگو و مبتکران کار سختیه ولی از نظر من......
از اسون به سخت:
1-گاج و قلمچی و ....
2_خیلی سبز
3_مبتکران
4_خوشخوان نشر الگو.....
تجربه من اینو بهم میگه.....اما احتمالا تجربه شما بیشتره.....به هر حال قصد جسارت نداشتم.

لایک ها
48

بقیه رو ندیدم ولی مبتکران خیلی خوب توضیح داده.(بالا تر از سطح کتاب(مخصوصا توابع)):7:

لایک ها taha

sophie

New Member
لایک ها
32

خیلی سبز همیشه بهتر از همه بوده چون هم سوالاتش تقریبا سخته هم و از همه مهمتر در حد کنکور سطحش بیش از کنکور یا پایین تر نیس...

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

توصیه میکنم از کتابخونه به کتاب های نشر های مختلف توی اون درس نگاه کنید چون همون طور که محراب عزیز هم گفت کتابا تو هر درس از لحاظ سطح فرق میکنند
مثلا ریاضی مبتکران چند تا کتابه
1.مفهومی
2.تیزهوشان
3.فکر کنم تست

ولی بدونید طبقه بندی در کل خوب نیست یعنی درست نیست:23:

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

دوست من سلام شما مطمئنید ترتیب همینه؟؟؟؟
اصلا مگه میشه ترتیب بندی کرد؟؟؟؟مثلا از نظر من فیزیک 1 نشرالگو از مبتکران سخت تر بود فیزیک 2 هم همینطور ولی تو شیمی شیمی شیمی2 مبتکران سرامد همه کتاباس برای تست و اموزش....
بنابراین اکثر درسا نمیشه گفت...............
در مورد ریاضی هم همینه....
از نظر من تفکیک بین خوشخوان ونشرالگو و مبتکران کار سختیه ولی از نظر من......
از اسون به سخت:
1-گاج و قلمچی و ....
2_خیلی سبز
3_مبتکران
4_خوشخوان نشر الگو.....
تجربه من اینو بهم میگه.....اما احتمالا تجربه شما بیشتره.....به هر حال قصد جسارت نداشتم.
توصیه میکنم از کتابخونه به کتاب های نشر های مختلف توی اون درس نگاه کنید چون همون طور که محراب عزیز هم گفت کتابا تو هر درس از لحاظ سطح فرق میکنند
مثلا ریاضی مبتکران چند تا کتابه
1.مفهومی
2.تیزهوشان
3.فکر کنم تست

ولی بدونید طبقه بندی در کل خوب نیست یعنی درست نیست:23:

ببینید فکر کنم شما خوب حرف بنده رو متوجه نشدید .... من منظورم اصلا این نیست که قلم چی یا گاج توانایی تولید کتاب بالاتر از سطح کنکور رو ندارن ..... شما فقط خودتون رو نگاه نکنید خیلی از دانش آموزای ایران سطحشون از شماها پایین تره و فقط به سطج کنکور اکتفا می کنند .... از اونور هم یه سری دانش آموزا (مثل اکثر کاربرای این سایت) به مقدمات اکتفا نمی کنن و می خوان تا بالاترین حد ممکن مطالب مربوط به دروس دبیرستانی رو یاد بگیرن .... بازم می گم هر انتشاراتی توی حوزه ی کنکور رو یه سطح تمرکز داره .... (چون اگه بخواد هم در سطح سوالای آسون کنکور کتاب بده، هم در سطح سوالای مشکل کنکور، هم بالاتر از سطح کنکور، و هم در حوزه المپیاد به علت گستردگی این عرصه نمی تونه با انتشارات های دیگه ای که فقط روی یک یا حداکثر دو سطح تمرکزشون رو گذاشتن رقابت کنه و در نهایت فروش کمتری داره)

در مورد کتاب های قلم چی و گاج خوب اکثرا اتفاق نظر دارن فقط در سطح کنکوره

در مورد نشر الگو و مبتکران من پارسال هم فیزیک مبتکران رو داشتم (مولف: غلامعلی محمود زاده) و هم فیزیک نشر الگو رو .... باید با قاطعیت بگم فیزیک مبتکران یه سر و گردن از نشر الگو بالاتر بوده و هم توضیحات خیلی جامع تری نسبت به نشر الگو داشت و هم تست و مسئله های خیلی قوی تری نسبت به نشرالگو داشت ...... البته شاید اون دوستمون مبتکران فیزیک یه مولف دیگه ای رو داشته باشه .... البته خوب نظرات و دیدگاه ها متفاوته

نمی دونم شاید من اشتباه کنم ولی این رده بندی از نظر سطح (آسون به سخت) از دیدگاه من هست ممکنه خوب بالطبع یکی دیگه یه نظر دیگه داشته باشه

قلم چی و گاج در سطح کنکورن
نشر الگو سطحش در حد سوال های متوسط و سخت کنکور هست و بعضا یه سری سوال سخت تر از کنکور
خیلی سبز سوالات سطح بالای بیشتری نسبت به نشر الگو داره
خوشخوان و مخصوصا مبتکران هم اکثر سوالاش از سطح کنکور بالاتره و واقعا توضیحات مبتکران خیلی خوب و مفهومیه (مثلا ریاضی 2 مبتکران تابع رو خیلی خوب و گسترده توضیح داده .... حسابانش حد و مشتق رو عالی توضیح داده ... البته نه اینکه بگم قسمت های دیگش بدن ... اونا خوبن این دو قسمت خوبتر ... شیمیش که خوب خیلی معروفه ..... فیزیک آقای محمود زاده عالین (یه بار با درخواست بچه ها ترتیبی داده شد تا ایشون رو ببینیم .... واقعا مرد دانایی در ضمینه فیزیک هستند) .... )

در ضمن مرز بین خیلی سبز و مبتکران و خوشخوان خیلی باریکه و توی بعضی دروس این سه تا توی یه سطحن

بازم بگم نظرات متفاوته این فقط از نظر من بود

آخرین ویرایش توسط مدیر

hamidhanek

New Member
لایک ها
7

بدون هیچ بحثی میگم فقط مبتکران البته فقط ریاضیش عالیه بقیه ی کتاباش خیلی تعریفی نداره

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

دوستان به نظر من ریاضی دو چیزی نداره که ازش تست بزنید !
یعنی مطالبش همه کامل تر و جامع تر توی سالای بعد تکرار میشه.
بهتره از یه کتاب خوب مثل خوشخوان یا مبتکران یا خیلی سبز (هرسه کتابای خیلی خوبی هستن) درسو کامل و خوب یاد بگیرید و تست رو بذارین برای سالای بعد (حسابان و دیفرانسیل) که ریاضی دو پایه ی همین دو کتابه.
اگه بازم خیلی اصرار داری یکی از این کتابارو بخون ، الگو رو هم بگیر تستاشو بزن !

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

بدون هیچ بحثی میگم فقط مبتکران البته فقط ریاضیش عالیه بقیه ی کتاباش خیلی تعریفی نداره
دوست عزیز گویا تا به حال فیزیک و شیمی مبتکران رو مطالعه نکردید که همچین حرفی می زنید (کتابای دروس عمومیش که دیگه بماند)

لایک ها
2

سلام من خیلی سبز رو ندارم ولی از لحاظ سختی خوبه و نشر الگو سوالات متعادل سخت و متوسط و اسون هم داره.:3:
منم همین سوالو دارم!!!!!
بالاخره بین خیلی سبز و نشر الگو کدوم کتاب؟؟؟؟!!!!

P3YM4N

New Member
لایک ها
63

معلم ما گفت نشر الگو خیلی بهتر از مبتکرانه چون مبتکران سوال بدون حل زیاد داره اگه بگیریش یه جورایی اذیت میشی:152:

A-KING

New Member
لایک ها
0

سلام.من هم فک میکنم مبتکران خیلی بهتر از بقیه کتاباس در صورتیکه بتونی با سوالای سختش کنار بیای:224:

بالا