saleh_sadr

New Member
لایک ها
1
سلام
اگه این مطلب تکراری است ببخشید ولی گشتم پیدا نکردم

حالا یک سوال دارم و البته با ذکر شرایطی که دارم:

من امسال به اول دبیرستان میرم می خوام امسال شیمی سال های آینده رو بدون رفتن به کلاس
و با مطالعه کتاب بفهمم یا بهتره بگم پیشخوانی کنم

حالا دنبال کتابی می گردم که تمامی مباحث مهم شیمی اول تا پیش را درون خودش( که به درد کنکور هم بخوره) داشته باشه

ممنون

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676
پاسخ : کتاب شیمی تمامی دروس دبیرستان

جدا از نسبتاً تکراری بودن پست ( :4: ) کتاب شیمی جامع مهرو ماه که اولین کتاب جامع شیمی برای کنکور هست که تا به الان چاپ شده فکر میکنم کتاب مناسبی هست !!! این هم لینک اینترنتی : شیمی جامع مهر و ماه
.
.
.

در ضمن فکر میکنم اکثر با تجربه‌ها با نظر من موافق باشند که اگر فقط برای کنکور میخواید شیمی رو پیش خوانی کنید و نه برای المپیاد !

فقط و فقط باید به روش مطالعه‌ی 5 مرحله‌ای ( بس خام ) متن و سوالات و نکات خود کتاب های شیمی 4 سال دبیرستان رو مطالعه

بفرمایید و نه لازم و نه عاقلانه است که بخواید از الان به صورت کنکوری و با استفاده از تست برای کنکور ، شیمی بخونید !!! ;)

در ضمن سوالات شیمی کنکور و به تبع اون کتب شیمی کنکور هر سال سبک جدیدی خواهند داشت و به همین منظور به نظر من از

خریدن کتاب کنکور برای چهار سال آینده خودداری کنید !!! :)

من منکر تلاش و سعی شما نمیشم ولی فکر میکنم برای ورود به دوره‌ی دبیرستان جو زده شدید !!! (با کمال احترام )

شما باید ذره ذره و پله پله به پایه‌های درسی خودتون قدرت و استحکام ببخشید تا در امتحانات مهم نهایی و کنکور تامین باشید !!!

با تشکر mpsniper

saleh_sadr

New Member
لایک ها
1

راستش من می خوام فقط کلاس شیمی رو برای سال آینده در تابستان حذف کنم
و شیمی رو یاد بگیرم و دیگه مشکلی توش نداشته باشم

لایک ها
27

با سلام !

دوست عزیز ، اگر میخوای واسه المپیاد بخونی که باید یه راه دیگه بری که گویا قصد اینو نداری پس هیچی !

برای کنکور باید بگم که تو خیلی به سالی اول نیازی نداری چون منبع کنکور نیست ولی یه روخوانی طوطی وار از روی کتاب بکنی بد نیست ، اما بریم سه کتاب دیگه یعنی دوم

سوم و پیش باید بهت بگم که تو قبل از هر چیزی هر کتاب کنکوری مهر و مه و مبتکران و غیره باااااید به خود کتاب به بهتزین نحو تسلط داشته باشی و وقتی که خووب به متن

کتاب ها و مسایل و فکر کنید ها مسلط شدی خودت میتونی به یه کتاب فروشی بری و با بررسی کتاب ها اون کتابیو که میدونی مناسبه پیدا کنی و بخری ...

توصیه ام بهت اینه که هر پایه رو که خوندی کتاب کمک درسیشو بخونی و تست کار کنی ...

حواستو جمع کن کتاب خوب اون کتابی نیست که قطورتره یا مطلب بیشتری گفته یا ... کتاب خوب اونیه که بتونه توی کمترین زمان با بهترین سوالات به تو بهرین نکته ها رو آموزش بده :eek:

امیدوارم که موفق باشی :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

saleh_sadr

New Member
لایک ها
1

منمنون از همتون

حالا برای المپیاد چی چه کتاب هایی هست؟

لایک ها
27

منمنون از همتون

معرفی و بررسی کتابهای شیمی

به این لینک مراجعه کنی حواب سوالت رو میگیری یه خلاصه ای میگیم شیمی معدنی، شیمی الی ،شیمی تجزیه ، مثلا مورتیمر، کاتن ، سولومونز و ...! :)پ

چیزی که واضحه اینه که حتی برای شرکت توی المپیاد هم باید اول کتاباهای درسیو رو بخونی و تسلط داشته باشی ( منهای غلط های علمی کتاب )
:)

آخرین ویرایش توسط مدیر

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

منمنون از همتون

برای اون دیگه هم میتونی تو آیریسک یه گردشی بکنی تا پیدا کنی و هم از راهبر های شیمی و مخصوصا مدیر سایت (جناب آقای خلینا مدرس شیمی المپیاد ) سوال کنی و هم اینکه به تالار المپیاد های شیمی ایران ( آیروک ) یه سری بزنی !!! :)

saleh_sadr

New Member
لایک ها
1

ممنون از همه دوستان

بالا