donya.h

New Member
لایک ها
1
سلام دوستان.
میخاستم ببینم کتاب نجوم کروی اسمارت واسه اینکه نجوم کروی رو کامل کنم خوبه یانه؟
چون خودم کتابشو دیدم از نظرم خیلی جامع وخوب بود.
اینم بگم که کتاب نجوم ومثلثات کروی رو دارم!

لایک ها
1
پاسخ : کتاب نجوم کروی اسمارت

سلام فوق العادست من برای المپیادم از این کتاب استفاده میکنم

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

سلام
فصل 1و2 کتاب بیشتر چیزی که باید از نظر تئوری برای مرحله دوم بلد باشید رو پوشش میده. اما توی نجوم کروی اصل حل مساله است. با صرف خوندن متن کتاب نمی تونید کروی رو یاد بگیرید.
میشه گفت خوندنش شرط لازم هست اما شرط کافی نیست.

البته با توجه به این که شما کلاس اول هستید شاید بعضی قسمت های کتاب براتون سخت باشه؛ مخصوصا توی فصل اول که فرمول های مثلث کروی رو اثبات کرده از مثلثات ریاضی2 و حسابان استفاده کرده.

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

مساله ! مساله ! مساله !!! راه این است و جز این نیست که نیست ! :4:
2 فصل اول رو می خونید . هر جا شم متوجه نشدید می پرسید :)
فقط در مورد فصل 1 توضیح بدم :
اگر اثبات فرامیل (جمع فرمول) که قسمت عمده ای از این فصل رو شامل میشه متوجه نشدید می تونین از این درسنامه استفاده کنین :
دانلود درسنامه
تو این کتاب هم هر جا دیدید از روش های لگاریتمی برا حل عددی استفاده کرده نمی خواد راه حلشو بخونید ! چون کتاب واس زمانیه که ماشین حساب ها مثل الان نبودن و کلی محاسبات می کردن تا جواب یه چیزی رو که امروز شما با ماشین حساب ظرف 3 سوت به دست میارینش ، به دست بیارن !!
تو فصل 1 روابط کسینوس ها و سینوس ها و 4 جزئی و قطبی مهم هستن ! "قیاسی" رو من هنوزم بلد نیستم ! :4:
قسمت قیاس های دالامبر و نپر هم لازم نیس بخونید .
همین موفق باشید :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

donya.h

New Member
لایک ها
1

مساله ! مساله ! مساله !!! راه این است و جز این نیست که نیست ! :4:
2 فصل اول رو می خونید . هر جا شم متوجه نشدید می پرسید :)
فقط در مورد فصل 1 توضیح بدم :
اگر اثبات فرامیل (جمع فرمول) که قسمت عمده ای از این فصل رو شامل میشه متوجه نشدید می تونین از این درسنامه استفاده کنین :
دانلود درسنامه
تو این کتاب هم هر جا دیدید از روش های لگاریتمی برا حل عددی استفاده کرده نمی خواد راه حلشو بخونید ! چون کتاب واس زمانیه که ماشین حساب ها مثل الان نبودن و کلی محاسبات می کردن تا جواب یه چیزی رو که امروز شما با ماشین حساب ظرف 3 سوت به دست میارینش ، به دست بیارن !!
تو فصل 1 روابط کسینوس ها و سینوس ها و 4 جزئی و قطبی مهم هستن ! "قیاسی" رو من هنوزم بلد نیستم ! :4:
قسمت قیاس های دالامبر و نپر هم لازم نیس بخونید .
همین موفق باشید :)
دستتون مرسی ولی این درسنامه فایلش دانلود نمیشه!

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام به دانش پژوه نجومی جدید فقط اینکه منبعت برای حل مساله کروی اول سوالت فصل 1 اسمارت بعدهم سوالات فصل 2 از 1تا16 برا شما که اولید کافیه و زیادهم هست بعد باید به ترتیب این منابع اگه میخواید از آسون به سخت برید سوالات رو حل کنید اول سوالات کروی استاد صدرالدینی و بعد هم سوالات المپیاد آزمایشی بچه های تیم که واقعن 3دوره اول سوالات کروی خوبی داره و اینکه این سوالات رو میتونید از سایت تیم2014 دانلود کنید همه رو اینجا آپلودشده هست و میشه دانلود کرد

بالا