FATIMAH

New Member
لایک ها
84
سلام.
برای اینکه ریاضی 2 رو خوب یاد بگیریم چه کتابی بهتره؟ مبتکران، خیلی سبز یا ...
ممنون میشم راهنماییم کنین.

POURIYA- F

New Member
لایک ها
53
پاسخ : کتاب کمک آموزشی ریاضی 2

با این که بزرگتر از من تو این سایت هستن تا راهنمایی کنن. ولی من فکر میکنم مبتکران ریاضی 2 خیلی قشنگه!!! :98:

nybody

New Member
لایک ها
16

من هم مبتکران دارم هم خیلی سبز، اول مبتکران رو خوب میخونم، چون درسنامه هاش واقعا عالی و مفهومیه، بعد از حل کردن سوال های مبتکران میرم سراغ خیلی سبز، پون خیلی سبز سخت تره، ولی درکل هردوشون محشرن، به من که خیلی کمک میکنه

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

مبتکران سخت بیان کرده. اینطور نیست؟

POURIYA- F

New Member
لایک ها
53

و یه خوبی شم اینه که اجازه ی فکر کردن رو به آدم میده و سوالای قشنگی هم داره. :188::148:

nybody

New Member
لایک ها
16

اگه وقت داشته باشین همش رو بخونید سخت نیست، با حل کردن مثال هاش راحت تر مطلب رو میفهمین

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

من ترم 1 اصلا سر کلاس نرفتم. بعضی جاهاشو متوجه نمیشم

atiye

New Member
لایک ها
21

كتاب مبتكران واقعا محشره، خيلي عالي توضيح داده. و كامل هم هستش.
ولي اگر دلتون ميخواد توي هر مبحثي اطلاعات كاملتري رو مطالعه كنيد، كتابهاي كوچك رياضي رو پيشنهاد ميكنم كه اگر اشتباه نكرده باشم 33 جلد هستش و هر كتابش يه مبحث رو در سطح دبيرستان به طور كامل و گسترده داره
به عنوان مثال:
مثلثات، ماتريس، توابع، تعيين برد دامنه توابع، لگاريتم، و... رو كامل توضيح داده. قيمت كتابهاش هم مناسبه.

Achilles

New Member
لایک ها
208

درود بر شما دوستان عزیز

اولین نکته ای که باید بگم اینه که ریاضیات درسی نیست که با یک یا دو کتاب بشه بطور کامل بر مباحثش مسلط شد و برای تسلط کامل باید از منابع مختلفی استفاده کرد .
دوم این که از هر منبعی هم استفاده کنید اما بدون برنامه ریزی این درس رو بخونید بازهم با مشکلات فراوانی مواجه میشید پس بهتره که طبق برنامه درس ریاضیات رو خووند .
سوم این که بهترین کتاب آموزش ریاضی 2 که در بازار وجود داره کتاب انتشارات مبتکرانه( مولفش آقای محمود نصیری)
اگه بعد از کتاب آقای محمود نصیری کتاب آموزش ریاضیات 2 نشر الگو رو بخونید مطمئن باشید که به 70 % سوالات مربوط به درس ریاضیات 2 میتونید پاسخ بدید . (در آزمون های تستی 100%)
سایر منابع که باید در طی سال خووند :
* کتاب مبتکران (مخصوص دانش آموزان مراکز استعداد های درخشان و دانش آموزان علاقه مند)( جلدش صورتیه)
* کتاب تست ریاضی 2 نشر الگو که سوالات تستی خیلی خوب و گاهی نیمه سنگین داره .
* کتاب ریاضیات 2 انتشارات خوشخوان : این کتاب رو بعد از تسلط کامل روی ریاضی 2 باید خوند چون سوالات نسبتا سنگینی داره و سوالات المپیاد رو مورد بررسی قرار میده .

آخرین ویرایش توسط مدیر

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

سلام.
یه دنیا ممنونم از همه دوستانی که نظر دادن و راهنماییم کردن. خیلی لطف کردین.:53::53::53:
فقط یه سوال دیگه. چه جوری باید برنامه ریزی کرد؟ من خیلی با برنامه ریزی کردن مشکل دارم

POURIYA- F

New Member
لایک ها
53

سلام.
یه دنیا ممنونم از همه دوستانی که نظر دادن و راهنماییم کردن. خیلی لطف کردین.:53::53::53:
فقط یه سوال دیگه. چه جوری باید برنامه ریزی کرد؟ من خیلی با برنامه ریزی کردن مشکل دارم
اصلا برنامه ریزی چیه؟!! هر جور که دوست دارین و راحت ترین بخونین!! البته نه این که مثلا هفته ای نیم ساعت بخونین و تموم . باید وقت بذارین ولی هر جور که دلتون میخواد!!

ببخشيدا.................... شما فكر كه ميكني اين شكلي ميشي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! :113:
خوب حتما دیگه!! :228:

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

منظورم برنامه ریزی کلی بود. من هروقت برنامه ریزی میکنم نمیتونم بهش عمل کنم

Achilles

New Member
لایک ها
208

منظورم برنامه ریزی کلی بود. من هروقت برنامه ریزی میکنم نمیتونم بهش عمل کنم
عملی نشدن برنامه ها اونم به طور کامل دو دلیل داره :

* برنامه به گونه ایست که عملی شدنش غیر ممکن یا سخت و طاقت فرساست (برنامه بلند پروازانه)
* تنبلی.......................................

برای رفع عامل اول بهتره که تایم برنامه هاتون رو در ابتدا کم و به مرور زمان زیاد کنید و سعی کنید حجم مباحثی رو که توی برنامه هاتون می زارید کم باشه در غیر این صورت هیچ مبحثی رو به طور کامل و دقیق یاد نمی گیرید و ممکنه در اجرای برنامتون با مشکل مواجه بشید .

* برای مورد دوم بهتره که عوامل تنبلی رو شناسایی کنید و به مرور زمان رفعشون کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

نگاه کن، به نظر من برنامه ریزی خوبه، ولی نه این که بگی مثلا امروز دقیق مثلا دو ساعت می شینم اینو می خونم. به نظرم بهتره برای خودت توی یه هفته یه مقداری رو مشخص کنی ( که خوندنش زیاد سخت نباشه ) و سعی کنی هر وقت دوست داشتی اونو بخونی ( توی اون هفته ) و اصلا به روز های آخر واگزارش نکن.
البته خیلی های دیگه خلاف من نظر دارن.
دی

لایک ها
378

ببین از نظر من تو اگه واقعا علاقه داشته باشی به ریاضی نیازی به اینهمه نگرانی نیست.حتی اگه حال کار دیگه ای رو هم نداشته باشی خودت جذب میشی به ریاضی.البته اینکه شروع کنی و استارت کارو بزنی سخته.ولی بدون حداکثر یه هفته طول میکشه که بیفتی روی دور درس خوندن.البته اگه واقعا به ریاضی علاقه نشون بدی.و ایده من واسه اینکه بتونی خوب شروع کنی یه چیز خیلی خیلی خیلی خیلی مهم اینه که...فقط به خاطر خود ریاضی ریاضیتو بخون..چون اگه بخاطر مدال و پرستیژ و این حرفاش بخونی بعد یه مدت زده میشی از ریاضی خوندن...اینا نظرای منن... :3:
البته منم با hoco.hc کاملا موافقم..و شاید برنامه ریزی ماهانه هم خوب باشه.ولی هفته به هفته هم توی همون برنامه ماهانه ات بگنجون:3:

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

ممنون از نظراي خوبتون. عالي بود. فقط مشکلم اينه که نميدونم بايد اول درساي مدرسه رو بخونم يا المپياد؟
هر وقت برنامه ريزي ميکنم نگرانم که به هر دوش نرسم و نميرسم!

hoco.hc

New Member
لایک ها
267

شاید درست نباشه این حرفی که میزنم. ولی به نظر من باید به یکیشون بچسبی. چون ممکنه هم از اینور بیفتی هم از اونور. اگه از المپیاد خوشتون میاد ، به نظرم بهتره که المپیاد رو انتخاب کنید، وگر نه همون مدرسه خوبه.
دی

بالا