IRYSC-team

مدیر آیریسک
لایک ها
683
هر سال تاپیک بررسی علمی المپیادها راه‌اندازی شده است، اما عده‌ای دوست دارند کف‌بینی کنند:57:، نمره‌ی خود را اعلام کنند :173: و گاهی غر بزنند :31: این شد که تاپیک‌های کف‌بینی راه‌اندازی شد. در این تاپیک، کلیه‌ی بحث‌های حاشیه‌ای پیرامون آزمون انجام می‌شود اما سه نکته را به یاد داشته باشید:

• اول اینکه الان مهمترین کار شما موفقیت در امتحانات خرداد است
  • دوم اینکه چیزی بگویید که نشان از هوش بالا و تلاش المپیادی شما داشته باشد (غر زدن بیجا نشانه ضعف شخصیت دیده می‌شود)
  • سوم اینکه حرف‌های جدید و غیرتکراری بنویسید. تکرار حرف‌های دوستان، چیزی به دانسته‌های شما و دیگران اضافه نمی‌کند.

صحبت‌های زیر در این تاپیک ممنوع است:

1. بحث علمی درباره‌ی سوالات (در تاپیک خودش این کار را انجام دهید)
  2. توهین به دیگران (دانش‌پژوه، مدرسه، مسوولین و ...)
  3. بحث‌های دونفره
  4. تخریب روحیه‌ی دیگران

بحث‌های زیر در این تاپیک آزاد است:

1. اعلام درصد و نمره‌ی خودتان (بدون بزرگ‌نمایی)
  2. حدس کف قبولی یا نقل قول از دیگران برای حدس نمره‌ی کف قبولی
  3. بررسی شرایط آزمون و تشکر، نقد و بیان نظرات پیرامون شرایط عمومی این رشته از المپیادهای علمی

پارسال نیز این تاپیک‌ها برپا شد و نتیجه‌ی آن خوب بود، امسال هم آبروداری کنید. همچون دیگر بخش‌های آیریسک، رعایت قوانین عمومی در این تاپیک الزامی است.

موفق و پیروز باشید :53:

~PanteA ~

New Member
لایک ها
147
پاسخ : کف‌بینی و حاشیه‌های مرحله دوم المپیاد ادبی 1394

خیلی المپیاد خوبی بود من 100 زدم :4: :4: :4:

Kia 24

New Member
لایک ها
131

دیگه چه خبر؟:98::98: چن تا زدين بچه ها؟ من 85 تا. چرا سوالا رو گرفتن آخه!؟

لایک ها
1

سلام بچه ها من ۸۹ تا زدم ، به نظرتون کف رو چنده؟چند نفرو می شناسید که بالای نود زدن؟

لایک ها
5

سلام بچه ها چرا هیچکی در مورد کف نظرشو نمیگه؟
فک کنم مث سوالای پیش 70 باشه البته من شنیدم پارسال 65 اینا بود نمیدونم...

saiedeh

New Member
لایک ها
180

من ۴تا رو نزدم!!!!!

لایک ها
5

کاش سوالا بود واقعا ...فکرم نمیکنم قبول شم ولی باز سوالا بود حداقل قطعی میفهمیدم قبول نمیشم. به نظرتون سوالا سختیش از 1 تا 100 چند بود؟

saiedeh

New Member
لایک ها
180

۵۰!!!خوب بود کلا

soshiant

New Member
لایک ها
107

واقعا میتونم تاسف بخورم برای خودم که از اول سال داشتم المپ میخوندم . با دو هفته هم میشد تو این آزمون شانس قبولی داشت...
مزخرف ترین آزمون ممکن بود...
نگین پاسخ نامه تستی آزمایشی ها رو تصحیح نمیکنن. پاسخ نامه ها همه برای باشگاه فرستاده میشه اونا هم میذارن تو دستگاه. جدا نمیکنن آزمایشی رو از غیر آزمایشی...
آزمایشی ها هم میتونن پاسخ نامه بگیرن
کف در بهترین حالت ۷۰ میشه . دلتون رو خوش نکنین الکی

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اگه ۵۰ منظورتون کفه که غیرممکنه.
شما خودت ۹۶ تا از تستا رو زدی اگه بگیریم ۳۰ تا هم اشتباه داری میشی ۶۶٪ . مطمئن باشین کف خیلی بالاتر از ۵۰ میشه

aliodgh

New Member
لایک ها
45

سلام مطمئنید کف پارسال حدود 65 بوده؟
من شنیدم حدود 75 بوده:179:

من 95 تا از سوالا رو جواب دادم
در بد ترین حالت 20 تاش غلط میشه
به نظرتون قبول میشم دوستان؟

saiedeh

New Member
لایک ها
180

نه من منطورم از۵۰سطح آزمون بود....حرفی از کف نزدم......

سلام مطمئنید کف پارسال حدود 65 بوده؟
من شنیدم حدود 75 بوده:179:

من 95 تا از سوالا رو جواب دادم
در بد ترین حالت 20 تاش غلط میشه
به نظرتون قبول میشم دوستان؟
هیچ چیز معلوم نیست ! اگر اینجوری باشه که همه اینقدر عالی زده باشن نباید مطمئن باشید......

smmscd

New Member
لایک ها
4

با عرض سلام
1. در چند سال اخیر هیچ کس نتوانسته 100 درصد بزند پس با این گونه صحبت ها ذهن دیگر افراد را مشغول نفرماييد
2. می توانم از شما بپرسم در روز چه میزان مطالعه می کردید که مفتخر به کسب این نمره ی ارزشمند آن هم در سال دوم گردیدید؟
در ضمن مگر پاسخ نامه دارید که اینگونه با قاطعیت میگویید
با تشکر

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

با عرض سلام
1. در چند سال اخیر هیچ کس نتوانسته 100 درصد بزند پس با این گونه صحبت ها ذهن دیگر افراد را مشغول نفرماييد
2. می توانم از شما بپرسم در روز چه میزان مطالعه می کردید که مفتخر به کسب این نمره ی ارزشمند آن هم در سال دوم گردیدید؟
در ضمن مگر پاسخ نامه دارید که اینگونه با قاطعیت میگویید
با تشکر
منظورش این بود که عالی داده :|

smmscd

New Member
لایک ها
4

راستی اول یه خسته نباشید به همه
بعد کف پارسال 62 بود چون رفیق خودم با 62 قبول شد
با این درصد هایی که شما دوستان الان دارید میگوید امتحان خیلی راحت بوده ولی به نظر من نزدیک 30 تا سوال داشت که پی شد بین دو گزینه زد و تعدادی سوال هم سلیقه ای بود که امسال هم فکر میکنیم نزدیک به 70 باشه با این تفاسیر

منظورش این بود که عالی داده :|
دوست عزیز منظور یه چیزیه جو دادن یه چیز دیگه

soshiant

New Member
لایک ها
107

راستی اول یه خسته نباشید به همه
بعد کف پارسال 62 بود چون رفیق خودم با 62 قبول شد
با این درصد هایی که شما دوستان الان دارید میگوید امتحان خیلی راحت بوده ولی به نظر من نزدیک 30 تا سوال داشت که پی شد بین دو گزینه زد و تعدادی سوال هم سلیقه ای بود که امسال هم فکر میکنیم نزدیک به 70 باشه با این تفاسیر

دوست عزیز منظور یه چیزیه جو دادن یه چیز دیگه
خیلی برام جالبه که میگین جو دادن . یک اینکه این تاپیک دقیقا واسه همین کاره دو این که من گفتم کف بالای ۷۰ میشه شما هم همون رو گفتین. الان چه فرقی داریم؟
ساعت مطالعه ام رو پرسیده بودین... بهتره بگم خیلی زیاد نسبت به بقیه. پس حق بدین ناراحت باشم.
از طرفی شما چند نفر میشناسین که المپیاد ادبی دادن امسال؟ من ۴۰-۴۵ نفر رو میشناسم و اکثرشون گفتن بالای ۸۵ تا سوال رو زدیم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

sadegh .

New Member
لایک ها
7

فکر میکنم زیادی امیدوارید و اطمینان دارید. با این حساب ظاهرا همه قبول هستن !

اگه هر صد تا رو هم برسی بزنی معمولا حدود 35 درصد اشتباه وجود داره. چه به این که کسی هم هر صد تا رو نمیزنه

به نظرم برای امسال آزمون غیر استاندارد بود نسبت به سال های قبل. برای مثال کافیه به منابع نگاه کنید : منابع کم یاب و نه چندان آشنا و همچنین سخت تر نسبت به سال های قبل. و شکل های حدید مثل نمایشنامه سه بر خوانی. من خودم هنگام خوندنش تعجب کردم چون با هیچ نمایشنامه ای که قبلا خونده بودم هیچ شباهتی نداشت. سازگاری زمانی ادبی نداشت. نویسنده از شکل جدیدی استفاده کرده که متن رو نامانوس میکنه. نویسنده های ایرانی نزدیک به زمان حاضر بسیار کم هستن. و آثارشون ضعیف. چه برسه به نمایشنامه!
و دیوان خاقانی گفتن نداره که به سختی و بازی با لغات در ادبیات مشهور عام و خاص هست ...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Kia 24

New Member
لایک ها
131

فکر میکنم زیادی امیدوارید و اطمینان دارید. با این حساب ظاهرا همه قبول هستن !

اگه هر صد تا رو هم برسی بزنی معمولا حدود 35 درصد اشتباه وجود داره. چه به این که کسی هم هر صد تا رو نمیزنه

به نظرم برای امسال آزمون غیر استاندارد بود نسبت به سال های قبل. برای مثال کافیه به منابع نگاه کنید : منابع کم یاب و نه چندان آشنا و همچنین سخت تر نسبت به سال های قبل. و شکل های حدید مثل نمایشنامه سه بر خوانی. من خودم هنگام خوندنش تعجب کردم چون با هیچ نمایشنامه ای که قبلا خونده بودم هیچ شباهتی نداشت. سازگاری زمانی ادبی نداشت. نویسنده از شکل جدیدی استفاده کرده که متن رو نامانوس میکنه. نویسنده های ایرانی نزدیک به زمان حاضر بسیار کم هستن. و آثارشون ضعیف. چه برسه به نمایشنامه!
و دیوان خاقانی گفتن نداره که به سختی و بازی با لغات در ادبیات مشهور عام و خاص هست ...
اتفاقا به نظر من آزمون استاندار د تری بود نسبت به سال قبل. البته حدود 10 سوال اصلا خوب نبودن. و این که درسته منابع امسال تعریفی نداشت اما اگر یک منبع خوب در این میان بود اون هم سه بر خوانی استاد بیضایی بود...ایشون تونستن با بهره گیری از داستان های ایران باستان به خوبی بسیاری از مشکلات و نیازهای جامعه رو نشون بدن. و متاسفانه اصلا سوال های خوبی از این منبع ارزشمند طرح نشد

خیلی برام جالبه که میگین جو دادن . یک اینکه این تاپیک دقیقا واسه همین کاره دو این که من گفتم کف بالای ۷۰ میشه شما هم همون رو گفتین. الان چه فرقی داریم؟
ساعت مطالعه ام رو پرسیده بودین... بهتره بگم خیلی زیاد نسبت به بقیه. پس حق بدین ناراحت باشم.
از طرفی شما چند نفر میشناسین که المپیاد ادبی دادن امسال؟ من ۴۰-۴۵ نفر رو میشناسم و اکثرشون گفتن بالای ۸۵ تا سوال رو زدیم.
سوشيانت راست میگه کسانی که واقعا وقت گذاشتند و زحمت کشیدند سوال هایی سخت تر از این رو هم میتونستن جواب بدن.

anahitaans

New Member
لایک ها
4

به نظرم سخت بود ٰشتیدم غیراستانداردٰ نمیدونم ولی به هر حال من قطعا قبول نمیشم و حتی اگرم بالای پنجاه زده باشم خوشحال میشم .شایدم خیلی هول شدم نمیدونم
در هر صورت در نهایت تقصیر خودمه!

Kia 24

New Member
لایک ها
131

دوستان کسی که میاد میگه من مثلا 90 تا زدم لزوما اون 90 تا رو درست نزده. کسایی همه که حتی 70-75 تا زدن اصلا نا امید نشن از این حرفا. چرا که شاید یه نفر 75 تا زده با 72 تا درست که ميشه 71 درصد
یا یکی 90 تا زده با 72 تا درست که میشه 66
خلاصه اینکه خیلی به حرف بچه های دیگه توجه نکنید و منتظر نتایج باشيد

soshiant

New Member
لایک ها
107

غزلیات خاقانی اتفاقا نسبت به قصایدش خیلی آسونن‌ . همینجا تشکر میکنم که باشگاه لطف کرد از غزلیاتش داد:)

بالا