Zakernezhad

New Member
لایک ها
528
سلام خدمت دوستای گلم چه کنکوریا و چه غیر کنکوریا...
امیدوارم که سرحال و پر انرژی باشید.
راستش این پیج رو افتتاح کردم تا هرکسی که میخواد اطلاعاتی از کلاس های کنکور بگیره بیاد اینجا و این کارو انجام بده.
این پیج قصد معرفی و تبلیغ هیچ موسسه یا فردی رو نداره و فقط برای تبادل اطلاعات و تجربیات ارائه شده.
میتونید مزایا و معایب کلاس هارو بگید و درباره ی مسائل دیگه بحث کنید ولی خواهش میکنم اسپم ندید!
اول خودم موضوعو مطرح میکنم.
خب یکی از دوستان بنده تهران زندگی میکنه و میخواد تهران کلاس کنکور بره از من سوال کرد کجا بره.منم چون کلاس کنکور نرفتم و جایی رو به اون صورت نمیشناسم بهش گفتم واسش تحقیق میکنم.
فک کردم دیدم اگه ی همچین پیجی باز کنم میتونه برای بقیه هم مفید باشه و توی انتخاب کمکشون کنه.
حالا از افرادی که اطلاعاتی درباره ی کلاس های کنکور دارن و یا تجربه کردن و راضی بودن تقاضا میکنم اطلاعاتشون رو در اختیار بنده و بقیه قرار بدن.
ممنون
به امید موفقیت همگی
یا حق

آخرین ویرایش توسط مدیر

only physics

New Member
لایک ها
2,386
پاسخ : کلاس کنکور!

سلام خدمت دوستای گلم چه کنکوریا و چه غیر کنکوریا...
امیدوارم که سرحال و پر انرژی باشید.
راستش این پیج رو افتتاح کردم تا هرکسی که میخواد اطلاعاتی از کلاس های کنکور بگیره بیاد اینجا و این کارو انجام بده.
این پیج قصد معرفی و تبلیغ هیچ موسسه یا فردی رو نداره و فقط برای تبادل اطلاعات و تجربیات ارائه شده.
میتونید مزایا و معایب کلاس هارو بگید و درباره ی مسائل دیگه بحث کنید ولی خواهش میکنم اسپم ندید!
اول خودم موضوعو مطرح میکنم.
خب یکی از دوستان بنده تهران زندگی میکنه و میخواد تهران کلاس کنکور بره از من سوال کرد کجا بره.منم چون کلاس کنکور نرفتم و جایی رو به اون صورت نمیشناسم بهش گفتم واسش تحقیق میکنم.
فک کردم دیدم اگه ی همچین پیجی باز کنم میتونه برای بقیه هم مفید باشه و توی انتخاب کمکشون کنه.
حالا از افرادی که اطلاعاتی درباره ی کلاس های کنکور دارن و یا تجربه کردن و راضی بودن تقاضا میکنم اطلاعاتشون رو در اختیار بنده و بقیه قرار بدن.
ممنون
به امید موفقیت همگی
یا حق

سلام .

من به عنوان يه كنكوري كه كلاس كنكور رو تجربه كرده نظر شخصي خودم رو ميدم .

به هيچ وجه با كلاس كنكور موافق نيستم .

قبول دارم كه داشتن دبير خوب ، كتاب خوب ، كلاس خوبه مي تونه تاثير گذار باشه اما چقدر ؟

فقط 1 درصد !

99 درصد ديگه ش مربوط به خود آدم ميشه . من اينا رو گذروندم و با اطمينان كامل ميگم.

من تو دوره ي راهنمايي و هم چنين اول دبيرستان نمره ي فيزيكم 13-15 ميشد .

ولي به لطف خدا فيزيكم رو تو كنكور 100 درصد زدم .

خب اين چطوري شكل گرفته ؟

من نه دبير خصوصي داشتم ، نه كلاس كنكور داشتم و نه هيچ چيز ديگه.

چون سال دوم دبيرم بداخلاق بود ازش مي ترسيدم و خودم رو مجبور كردم كه فيزيك بخونم.

شروع كردم به تست زدن و در عرض حدود يك ماه شدم بهترين فيزيك مدرسه .

هيچكس هم رو دستم نبوده و نيست.

و از همه ي مدرسه مون فقط من فيزيك كنكورم رو تونستم 100 بزنم با اينكه نمره ي 15 مي گرفتم.

خب اينجا همه چي با تمرين و خوندن و تست زني خودم عوض شد.

يا حتي توي المپياد ، شهر ما يه نقره ي المپياد داد با اينكه نه دبير المپياد داريم و نه حتي كتاب المپياد تو شهرمون هست.

خود من هم بدون دبير در عرض 10-12 روز مطالعه ي شيمي شكرخدا تونستم مرحله 1 رو 70 درصد بزنم .

از طرفي من سال كنكور حدود 10 جلسه كلاس رياضي مي رفتم اما بعدش ول كردم .

چرا ؟

چون اولا دبير هيچ چيز خاصي نميگفت كه به دردمن بخوره و من هرچقدر كه رياضي تو آزمونا ميزدم فقط مربوط به مطالعه ي خودم بود.

دبيرا كه قرار نيست چيز جديدي از خودشون اختراع كنن . يه سري نكاتي رو ميگن كه تو هر كتاب تستي هست .

و دوما اتلاف وقت توي رفت و برگشت فوق العاده زياده .

من خودم روزاي مدرسه ظهرها تا حدود ساعت 4-5 مي خوابيدم و عصر ساعت 5 يا حداكثر 6 مي رفتم سر درس .

ولي شنبه ها كه كلاس رياضي داشتم ، ظهر اصلا نميتونستم بخوابم چون ساعت 5 ونيم بايد ميرفتم سر كلاس.

و واسه مني كه به خواب ظهر عادت داشتم ، نخوابيدن يعني كاهش 90 درصدي بازده .

ساعت 5 ميرفتم از خونه بيرون و ساعت 8 ميرسيدم خونه .

تا ساعت 8/5 نماز ميخوندم و لباس هام رو عوض ميكردم و ساعت 8/5 ميرفتم سر درس.

ساعت 9 هم صدام ميكردن واسه شام !

يعني ساعت 5 تا 9 هيچي نميشد بخونم .

از اونور هم چون ظهر نخوابيده بودم ساعت 11 ميرفتم تو رخت خواب .

يعني چي ؟

يعني 7 ساعت مطالعه ي مفيدم توي روز تبديل ميشد به 2 ساعت مطالعه با بازده پايين.

از ساعت 5 تا 9 وقتم تلف ميشد درحالي كه فقط 1 ساعتش كلاس بود اونم نه مفيد !

من توصيه ام اينه كه كلاسي نرن .

يا اگه ميخوان برن سال هاي دوم و سوم برن و حتي الامكان سال پيش دانشگاهي هيچ كلاسي به جز كلاساي رسمي مدرسه رو نرن.

من دوستانم رو از نزديك ميديدم كه چقدر خسته شدن از كلاسا .

هم كلاس ميرفتن ، هم تمرين حل ميكردن ، هم كلاسا با برنامه آزمون شون تطابق نداشت و ...

به نظرم هركسي ميتونه خودش رو به جاهاي خوب برسونه.

من به لطف خدا از نمره ي 13 فيزيك رسيدم به 100 درصد كنكور.

شماهم مي تونيد .

البته من فقط نظر شخصي خودم رو دادم .

قطعا افراد باتجربه تر از من هستن و هم چنين كساني كه نظري متفاوت داشته باشن.

با احترام به نظر همه ي افراد ، نظر من اين بود .

اميدوارم حرفام براتون مفيد واقع شده باشه.

ان شاء الله موفق باشيد.

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

ممنون از نکاتی که متذکر شدید.من کاملا با صحبتاتون موافقم.منم همه ی اینارو بهش گفتم با توجه به اینکه خودمم اصلا کلاس کنکور نرفتم ولی اصلا حاضر نیست از کلاس کنکور رفتن بگذره.
منم دیدم حالا که بیخیال کلاس کنکور نمیشه فقط میتونم تحقیق کنم و کلاس کنکور خوبی رو بهش معرفی کنم که واسش مفید باشه.
بازم ممنون

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ممنون از نکاتی که متذکر شدید.من کاملا با صحبتاتون موافقم.منم همه ی اینارو بهش گفتم با توجه به اینکه خودمم اصلا کلاس کنکور نرفتم ولی اصلا حاضر نیست از کلاس کنکور رفتن بگذره.
منم دیدم حالا که بیخیال کلاس کنکور نمیشه فقط میتونم تحقیق کنم و کلاس کنکور خوبی رو بهش معرفی کنم که واسش مفید باشه.
بازم ممنون

بله منم با اينجور موارد زياد مواجه شدم.

خيلي ها كه براي مشاوره گرفتن باهام صحبت ميكردن وقتي مي رسيديم به بحث كلاس خصوصي و كلاس كنكور همين اتفاقا ميفتاد !

هيچكي باور نداره كه بدون كلاس خصوصي هم ميشه رتبه ي خوب آورد .

يا مثلا ازم مي پرسن " كلاس رفتي؟"

بعد من كه ميگم نه يا ميگن دروغ ميگي يا ميگن تو نابغه اي و ..فلان و بهمان...

در حاليكه هوش و استعداد توي كنكور حداكثر 1 درصد نقش داره و نه بيشتر .

بقيه همش به تلاش و مطالعه و تمرين خود فرد وابسته ست .

ميگن مگه ميشه بدون كلاس خصوصي رتبه ي خوب آورد ؟

ميدونيد متاسفانه جديدا يه فضاي ناسالم هم بوجود آمد كه بازار اين كلاس ها رو داغ كرده.

متاسفانه يه سري از دبيرهاي خوب يه سري چيزا رو سركلاس نميگن ، در عوض تو كلاس خصوصي شون ميگن كه بچه ها

ترغيب و تا حدي مجبور بشن برن باهاشون كلاس خصوصي بگيرن.

من اين نمونه رو توي چندتا از دبيرام ديدم .

به هرحال به نظر من تا وقتي خود فرد ميتونه بخونه و پيشرفت كنه چه نيازي به اين جور كلاسها هست ؟

قبول دارم كه موفقيت فرد خيلي مهمه اما بايد هركس فكر پول خانواده اش هم باشه نه اينكه به بهونه ي موفقيت خودش

خدا تومن پول بده به آزمون و كتاب و كلاس ...

اگه كسي نظر ديگه اي داره ، خوشحال ميشيم بشنويم .

ان شاء الله موفق باشيد.

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

این طرف اولین موردیه که من نتونستم مقاعدش کنم که کلاس خصوصی و آموزشگاه نره!!
معمولا افرادی که با من صحبت میکنن متقاعد میشن که خودشون بخونن ولی خب بعضیاشون بعد از مدتی که میبینن خودشون نمیتونن یا حوصلشو ندارن میرن سمت این کلاسا.
به هر حال منم اینا رو قبول ندارم.
دوستان اگه ممکنه و زحمتی نیست تجربیاتتون رو چه خوب و چه بد در اختیار بنده و بقیه دوستان قرار بدید.ممنون
ایشالا همه موفق باشن

آخرین ویرایش توسط مدیر

Crypt!c

New Member
لایک ها
42

این طرف اولین موردیه که من نتونستم مقاعدش کنم که کلاس خصوصی و آموزشگاه نره!!
معمولا افرادی که با من صحبت میکنن متقاعد میشن که خودشون بخونن ولی خب بعضیاشون بعد از مدتی که میبینن خودشون نمیتونن یا حوصلشو ندارن میرن سمت این کلاسا.
به هر حال منم اینا رو قبول ندارم.
دوستان اگه ممکنه و زحمتی نیست تجربیاتتون رو چه خوب و چه بد در اختیار بنده و بقیه دوستان قرار بدید.ممنون
ایشالا همه موفق باشن

سلام
ببينيد به نظر من كلاس كنكور رفتن بد نيست اتفاقا درمواردي يكي از بهترين كارهاست !
كسي كه تو يه مطلب يا درسي ضعف داره و يا معلم مدرسه نتونسته خوب درس بده به نفع دانش اموزه كه بره كلاس كنكور !
بعضي از دروس مثل فيزيك و رياضي ادم اگه درست مفهوم رو ياد نگيره يعني رسما خراب شد رفت !!
ولي بعضي از ادما هستن كه بي جهت فقط دنبال كلاس هاي بيرونن و با كلاس رفتن فقط سعي مي كنن تنبلي و كم كاري خودشون رو جبران كنن !
من روي مخاطبم به اين ادما نيست..

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

دوستان من کل امروز رو تحقیق کردم از خیلیا پرسیدم و خیلی جاها زنگ زدم.
بالاخره چندتا آموزشگاه پیدا کردم که بهترینای تهرانن و بهترین اساتید کشور توشون تدریس میکنن.
اگه اطلاعاتی خواستید بگید تا واستون بنویسم.
همگی موفق باشید

بالا