کمک در انتخاب رشته و در نظر گرفتن علاقه در کنار اشتغال

Behrus58

New Member
لایک ها
27
با سلام . احساس کردم جای این تاپیک به شدت خالیه !!! جایی که کاربرا راجع به رشته ها باهم بخث کنن که منجر به تحقیق بشه ! شاید هم منجر به تجدید نظر...

خیلی ها رشتشون رو از روی علاقه انتخاب میکنن در حالی که خبر از بازار کارش ندارن ، و خیلی ها هم برعکس ... اما چه جوری میشه به یه تعادل رسید ؟
خب با تحقیق !

اجازه بدین اول مشکله خودم رو که همیشه بین این 2 انتخاب موندم رو مطرح کنم تا بحث گرم شه . من در حال حاضر رشته ی ریاضی هستم و امتحانات نهایی خداروشکر به پایان رسید. اما یه سوال همیشه باهامه ... من به درس فیزیک علاقه ی زیادی دارم ! به امیده خدا قصد داشتم که تو این رشته درس بخونم ... اما خب به هرکسی که میگفتم میگفت اصلا بازار کار نداره ! فقط دبیری ... گفتم دکتری چی ؟ استاد دانشگاهی ؟ میگن ما کسی میشناسیم که دکتری داره ولی میگن ما هیئت علمیمون تکمیله ! خب راست هم میگن دیگه !

اومدم پیشه خودم گفتم خب من کدوم مبحثه فیزیک رو بیشتر دوس دارم ؟ خب ! جوابش ساده بود ! حرکت شناسی ! سینماتیک و دینامیک ... و مهندسیه مکانیک اومد تو ذهنم ! تا اینکه یه جا دیدم مهندسیه مکانیک داستانش از خوده مکانیک جداس !

خب منم نمیدونم چه کنم ! اگر کسی راهنمایی ای داره خوشحال میشم کمک کنه ! و اگر هم کسی توی انتخاب رشته داره حتما مطرح کنه ... ممنون

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168
پاسخ : کمک در انتخاب رشته و در نظر گرفتن علاقه در کنار اشتغال

جديدا يه تاپيك مشابه زده بودن....بگرديد پيداش ميكنيد

Behrus58

New Member
لایک ها
27
پاسخ : کمک در انتخاب رشته و در نظر گرفتن علاقه در کنار اشتغال

نه اینکه راجع به میزان شغلش بحث شه نبوده ! در ضمن نه که خیلی به همش جواب داده شده ...

بالا