hamidhanek

New Member
لایک ها
7
سلام به دوستان چند روزی است که تصمیم گرفتم تا المپیادی شوم و میخوام خوب درس بخونم برای المپیاد من الان در تابستان هستم و به دوم دبیرستان میروم و هنوز هیچی نخوندم اولین سوالم این است که آیا دیر است یا نه ؟برای اولین کتاب چی معرفی میکنید ؟نجوم مقدماتی جلد ۱ یا الفبای المپیاد نجوم و اخترفیزیک (جلد اول) یا نجوم دینامیکی ؟کدومشو بخرم ؟خواهشا یه کدومشو بگویید که بفهمم چی نوشته مثا من رفتم به هالیدی یه نگاهی کردم هیچی نفهمیدم یه کدومشو بگویید که برای یه اول دبیرستانی سنگین نباشه راستی میخوام کتاب ها رو از همین سایت بخرم مشکلی نداره ؟ زود به دستم میرسه ؟ ارزششو داره یا نه ؟اگه جواب بدهید ممنونتان میشوممحمودی

آخرین ویرایش توسط مدیر

hosseinkaku

New Member
لایک ها
50
پاسخ : کمک میخوام المپیادی شوم

سلام
اگه برای شما دیر باشه بقیه چی بگن
نجوم دینامیکی رو من 100 صفحه اش رو بیشتر نخوندم(راسیاتش حوصلم نشد نمومش کنم)ولی خیلی خوب و همه فهم نوشنه برای شروع خوبه
این دینامیکی رو بخونی خیلی مردی

hamidhanek

New Member
لایک ها
7

دستت درد نکنه جواب دادی پس نجوم دینامیکی رو بخونم ؟مثلا من مشتق و دیفرانسیل و ... اینا رو بلد نیستم اگه توش اینا باشه من هیچی نمیفهمم راستی اگه میشه بگو جلدش چه رنگیه قیمتش چنده .پس اگه یه اول دبیرستانی نجوم دینامیکی رو بخونه میفهمه ازش چیزی ؟من حوصلم خیلی خوبه

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

ببین پسر جان . نجوم دینامیکی چیز همه فهمی هست . نجوم عمومیه . و من خودم چند صفحه ی اولشو بیشتر نخوندم . دلم میخواستا ولی نخوندم :4: کلا اگه به صورت جدی می خوای وارد المپیاد بشی باید با

ریاضی و فیزیک شروع کنی چون لازمه برای مباحث اصلی المپ پایه ی ریاضی و فیزیک ت قوی باشه . کتابایی مثل نجوم دینامیکی بیشتر به درد اطلاعات نجومی میخوره که تو رخت خواب بخونی شون و خوابت ببره

:4: بنابراین کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال نوشته ی توماس ، انتشارات نشر دانشگاهی ، جلد 1 قسمت 1 رو تهیه کن و بخون ! متن ش روونه . از ب بسم الله شروع کرده : دستگاه مختصات و معادله خط و ... میاد

تا مشتق و انتگرال و چیزای پیشرفته . هر فصلشم کلی سوال داره واس اینکه بفهمی مبحثو خوب فهمیدی یا نه . لازم نیس همه سوالاشو حل کنی . همین قدر که بفهمی مسلط شدی به مبحث با حل مسائل ،

می تونی بری مبحث بعدی . هر جایی رو هم اگه دیدی می خونی و متوجه نمیشی برو اون مبحثو از کتاب های دبیرستانی مثل مبتکران اینا یه نگاه بنداز . بعد برگرد سراغش . که به نظرم توماس از کتابا دبیرستانی

هم قشنگ تر و واضح تر نوشته ! :4: یه خورده که پیش رفتی و ابزار ریاضیت قوی تر شد می تونی بری سراغ هالیدی جلد 1 . یا حتی اگه مثلثات تسلط نسبی پیدا کردی بری سراغ کروی . فعلا ریاضی و فیزیکتو
قوی کن ;)

hamidhanek

New Member
لایک ها
7

سلام
الان من نفهمیدم بین اون سه تا کدومشو بخرم
اگه میشه بگویید اتشاراتش چیه
و رنگ جلدش چه رنگیه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

عزیزان من به خدا اگه جواب بدید چیزی ازتون کم نمیشه
بلکه به بزرگیتون اضافه میشه d)

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام خوبی کتاب رنگش دیگه رقی نداره فقط باید به سال چاپ دقت منی بعد هم کتاب حساب دیفرانسیل توماس جلد 1 و هالیدی جلد 1 مکانیک و نجوم دینامیکی هر سه برای انتشارات نشردانشگاهی هستن البته برای نجوم کروی بهت پیشنهاد میکنم اول اصول و عمل که اینجا لینک گذاشتن بخونی یا کتاب نجوم کروی استاد خالقی که واقعا کتاب خوبی هستش

hosseinkaku

New Member
لایک ها
50

برای هالیدی باید فیزیک 2 رو بلد باشی تا بتونی چند فصل ازش رو بخونی
الفبا غلط زیاد داره ولی خیلی هم بد نیست
ریاضیاتت هم باید قوی مثلا ریاضی دوم دبیرستان و مثلثات و (مشتق و انتگرال(باید خوب باشه
نجوم دینامیکی باعث میشه کمی نجومی شی نه المپیادی ولی خیلی خوب جلدش هم شیاه رنگ تقریبا
از من میپرسی تو تابستون دینامیکی و نجوم کروی رو بخونی عالیه

بالا