لایک ها
494
با سلام به داوطلبین محترم و ضمن عرض خسته نباشید به دانش آموزان عزیز
دانش آموران گرامی شما نمره نهایی خود را دیده اید ابتدا از نحوه ی محاسبه نهایی و تاثیر آن در کنکور شما را مطلع می کنم اگر در رشته ی ریاضی تحصیل می نمایید به طور مثال نمرات حسابان و هندسه و جبر شما جمع و میانگین گرفته می شود و تراز آن نسبت به جامعه سنجیده می شود همچنین نمرات فیزیک و شیمی و مابقی دروس شما محاسبه می گردد و با احتساب ضرایب تراز نهایی برای شما محاسبه می گردد بعد از کنکور درصد های شما به شکل تراز در آمده دو نوع محاسبه می شود : 1)میانگین 25 درصد تراز نهایی + تراز کنکور = تراز نهایی داوطلب با اعمال سوابق تحصیلی 2) فقط تراز کنکور بدون اعمال سوابق تحصیلی هرکدام بهتر شد آن را محاسبه می نمایند بنابراین اگر دانش آموزی کنکور خوبی بدهد قطعا نمره نهایی وی نمی تواند مانع او شود بنابراین هیچ گونه نگرانی نداشته باشید و با قوت و قدرت زیاد کار خود را شروع کنید و اگر در المپیاد موفق نشدید بدانید که شما در یک درس بسیار تبحر دارید و می توانید نسبت به رقیبان خود جلو بیافتید و بسیار امتیاز ویژه ای به دلیل فکر باز خود د ارید . مهمترین عامل موفقیت در کنکور صبر و استقامت توام با تلاش و پیگیری مستمر است و شروع طوفانی است : برای شروع به نکات زیر توجه نمایید :
1) سعی کنید با برنامه ی مدرسه ی خود پیش روید . و به مدرسه ی خود اعتماد نمایید
2) در خرید کتابهای تست عجله نکنید بگذارید برنامه ی مدرسه آغاز شود و کتابها به چاپ جدید برسند تا کنکور 92 را هم در کتاب داشته باشید . و با دبیران خود مشورت داشته باشید .
3) هدفهای کوتاه مدت برای خود تعیین نمایید و سعی کنید در تابستان روزی حداقل 3ساعت مطالعه داشته باشید و آرام آرام ساعت خود را افزایش دهید .
4) سعی کنید در تابستان فضای مطالعاتی خود را به تثبیت برسانید
5) برای تست زنی عجله نکنید ابتدا مفاهیم درس را متوجه شوید سپس شروع به تست زنی نمایید در کنکور مهم نیست که تستهای سخت مثل المپیاد زیاد حل کنید این مهم است که بتوانید عادت کنید تستهای ساده و متوسط را در غالب یک آزمون زماندار حل نمایید و پیروز برجو آزمون شوید
(نکات تست زنی را در یک تایپیک جدا توضیح خواهم داد . )
6) حتما از دفترچه ی برنامه ریزی استفاده نمایید و اوایل هر هفته برنامه تنظیم نمایید و خود را ملزم به اجرای برنامه کنید تا این روند را عادت کنید بدانید که موفقیت تکیه بر اراده ی قوی ندارد بلکه تکیه بر عادتهای رفتاری مناسب دارد .
7) از افکار منفی از همین امروز دوری نمایید و به خودتان تمرین دهید که به افکار منفی پاسخ منفی دهید و از افرادی که همیشه غر می زنند از همین امروز دوری کنید .
8) دروس پایه و پیش را با هم جلو ببرید و سعی کنید دروس پایه را درتابستان در حجم قابل قبولی مطالعه نمایید .
9) سعی کنید یک کتاب تست برای هردرس داشته باشید و آن را تا آخر حل و بررسی نمایید . در بعضی کتابها از یک مطلب خیلی تست طرح شده از اینگونه کتابها سعی کنید استفاده ننمایید در صورتی که تبحر کافی داشتید از این نوع استفاده نمایید .
10) اگر مدرسه ی شما هرروز از شما آزمون می گیرد با تمام تلاش آزمون را جدی بگیرید اگر نمی گیرد خودتان از خودتان آزمون گرفته و درصدهایتان را یادداشت نمایید .
11) سعی کنید از کلاسهای کنکور در کنار مدرسه استفاده ننمایید به دلیل اینکه وقت شما را بسیار خواهد گرفت .
12) سعی کنید بعد از پایان تابستان به اهدافتان رسیده باشید به حرفهای دیگران که می گویند کنکور را باید بعد از عید خواند توجه ننمایید بلکه اغلب شما المپیادی هستید و تجربه دارید و می دانید که هیچ چیز بدون تلاش امکان پذیر نخواهد بود و شانسی نیست و رتبه زیر 1000 آوردن نیاز به برنامه ریزی دارد .

ادامه دارد. . . . .

آخرین ویرایش توسط مدیر

Dimond96

New Member
لایک ها
373
پاسخ : کنکور93 را چگونه شروع کنیم ؟؟

ببخشید در مورد تاثیر نمره، مثل اینکه گفته بودن برای سال 93 تاثیر مستقیم داره.با توجه به این حرف دیگه نمی شه گفت که تاثیرش مثبته می شه؟!!!

لایک ها
1,804

هیچ بحشنامه ای مبنی بر تاثیر منفی نیومدههههههههههههههههههههه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ببخشید در مورد تاثیر نمره، مثل اینکه گفته بودن برای سال 93 تاثیر مستقیم داره.با توجه به این حرف دیگه نمی شه گفت که تاثیرش مثبته می شه؟!!!
20000000000000000000000000000000000000000000000000 000000000000000000000000000000 بار ، واسه 93 تاثیرش مثبتههههههههههههههههههههه هههههههههههههههههه
یه حرفو چقد میگن؟؟

لایک ها
494

20000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 بار ، واسه 93 تاثیرش مثبتههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
یه حرفو چقد میگن؟؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

هیچ بحشنامه ای مبنی بر تاثیر منفی نیومدههههههههههههههههههههه
هنوز دستور العملی مبنی بر این قضیه وجو نداره فقط در حد یک پیشنهاد و خبر است و احتمال هم دارد ولی این را بدانید که کنکور خوبی بدهید به نتیجه ی دلخواه خواهید رسید

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

با سلام ب همه و آقای بیگلری عزیز... آقای بیگلری از شما بخاطره مشاورتون تشکر میکنم و منتظره مطالب جدیدی از شما هستم.

لایک ها
60

سلام....آخه میگن شاید تاثیرش بیشتراز 25 درصد بشه؟... به دلیل حذف کنکور!!!!

لایک ها
1,804

در هر صورت تاثیرش مثبته ، لااقل برا شما که امسال کنکور دارین

لایک ها
60

در هر صورت تاثیرش مثبته ، لااقل برا شما که امسال کنکور دارین
نه من سال سومی هستم فقط بخاطر 25 روز دیر بدنیا اومدن نتونستم الان کنکوری بشم:180:

براهمین اغده ای شدم نوشتم سال چهارمی!!!:182:

لایک ها
1,804

نه من سال سومی هستم فقط بخاطر 25 روز دیر بدنیا اومدن نتونستم الان کنکوری بشم:180:

براهمین اغده ای شدم نوشتم سال چهارمی!!!:182:
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
دیگه من اینو نمیدونستم!!
به هر حال ، 25% شاید بیشتر شه ولی تاثیره مثبته

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

ضمن تشکر از آقای بیگلری (اگر اشتباه نوشتم غذرخواهی میکنم)
الآن تاثیر مثبته یا مستقیم؟
یعنی اون 25٪ قضیه اش چیه؟
الآن بر فرض مثال معدل من شده 18.
یکی دیگه شده 20.
رتبه کنکور من میشه 500 ، رتبه اون میشه 501 (به خاطر اختلاف درصدهامون)
الآن اون بابا از من بهتره یا من؟
بعد همه دوستان میگفتن تاثیر مستقیم شده، اما شما میگید فعلاً همون تاثیر مثبته !
بالاخره کدومه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
1,804

تاثیر مثبته قرارم نیست من به زور به همه بقبولونم این مطلبو

در ضمن معدل کل تاثیر نداره آقا علیرضا ، نمره نهایی هر درس برای درصد کنکور اون درس تاثیر میذاره

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

تاثیر مثبته قرارم نیست من به زور به همه بقبولونم این مطلبو

در ضمن معدل کل تاثیر نداره آقا علیرضا ، نمره نهایی هر درس برای درصد کنکور اون درس تاثیر میذاره
الآن مثلاً من فیزیک شدم 19 ، بعد کنکور میزنم 90درصد.
یکی دیگه شده 20 و کنکور میزنه 88درصد.
کدوم بالاتره؟ :4:

لایک ها
1,804

الآن مثلاً من فیزیک شدم 19 ، بعد کنکور میزنم 90درصد.
یکی دیگه شده 20 و کنکور میزنه 88درصد.
کدوم بالاتره؟ :4:
اونو دیگه سازمان سنجش حساب میکنه
ببینید قراره بیان واسه نمره های نهایی هر درس تراز بذارن ، تراز کنکورتونم که معلومه ، بعدش میان با ضریب 3 از تراز کنکور و ضریب 1 از تراز نهایی میانگیبن میگیرن
ok ???????

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

اونو دیگه سازمان سنجش حساب میکنه
ببینید قراره بیان واسه نمره های نهایی هر درس تراز بذارن ، تراز کنکورتونم که معلومه ، بعدش میان با ضریب 3 از تراز کنکور و ضریب 1 از تراز نهایی میانگیبن میگیرن
ok ???????
خوب این میشه تاثیر مستقیم نه مثبت !
مثبت زمانیه که دو نفر رتبشون (درصدشون) یکی شده، بیان با توجه به نمره نهایی بینشون اولویت بندی کنن !

لایک ها
1,804

خوب این میشه تاثیر مستقیم نه مثبت !
مثبت زمانیه که دو نفر رتبشون (درصدشون) یکی شده، بیان با توجه به نمره نهایی بینشون اولویت بندی کنن !
یه نکته : اگه تراز جدیدی که با احتساب نمره نهایی به دست میاد کمتر از تراز کنکور باشه ، دیگه نهایی رو تاثیر نمیدن میان ترازو کنکور خالی حساب میکنن

لایک ها
494

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
دیگه من اینو نمیدونستم!!
به هر حال ، 25% شاید بیشتر شه ولی تاثیره مثبته
با توجه به صحبتهای رییس سازمان سنجش معلوم شد که تاثیر مثبت تا سال دیگر قابل اجرا است و جای هیچ گونه نگرانی نیست و چنانچه دانش آموزی کنکور خوبی دهد می تواند ضعفی که در نهایی داشته را پوشش دهد

لایک ها
1,804

با توجه به صحبتهای رییس سازمان سنجش معلوم شد که تاثیر مثبت تا سال دیگر قابل اجرا است و جای هیچ گونه نگرانی نیست و چنانچه دانش آموزی کنکور خوبی دهد می تواند ضعفی که در نهایی داشته را پوشش دهد
قربانت مارو از دست اینا نجات دادی :1:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

باتشکرازاین بحث بسیارطولانی وچانه زنی های بسیاربرای تاثیرنمره ی نهایی!کلایه ایده به ذهنم زد:بیایم یه تاپیک بزنیم تاثیرنهایی۹۲درکنکور۹۳
########
خب حالابپردازیم ب اصل تاپیک:
این برنامه ریزی ک گفتید؛خیلی جوانب پیچیده ای داره وانگاربه همین سادگی هانیست
یعنی الان من دوهفته ست دارم برنامه ریزی میکنم ولی باخودم به تفاهم نمیرسم؛
خب بااین تجربه ی کممون خیلی سخته ک بخوایم برنامه بریزیم؛حالاکه ریخته هم میشه کلی استرس ونگرانی این روداریم ک آیابرنامه مون درسته یانه!؟
لطفادوستان صاحب نظر؛برای حل این مشکل ایده ای پیشنهادکنند
باتشکر:)

لایک ها
2,054

یه نکته : اگه تراز جدیدی که با احتساب نمره نهایی به دست میاد کمتر از تراز کنکور باشه ، دیگه نهایی رو تاثیر نمیدن میان ترازو کنکور خالی حساب میکنن
و نکته دیگه اینکه وقتی برای همه تاثیر مثبت قرار باشه بذاره اینکه واسه یه نفر تاثیر مثبت نذاره به ضررش تموم میشه و یه جورایی تاثیر مستقیم محسوب میشه...البته منظورم رتبه های بالاس که اکثرا معدل نهاییشون خوبه..

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

باتشکرازاین بحث بسیارطولانی وچانه زنی های بسیاربرای تاثیرنمره ی نهایی!کلایه ایده به ذهنم زد:بیایم یه تاپیک بزنیم تاثیرنهایی۹۲درکنکور۹۳
########
خب حالابپردازیم ب اصل تاپیک:
این برنامه ریزی ک گفتید؛خیلی جوانب پیچیده ای داره وانگاربه همین سادگی هانیست
یعنی الان من دوهفته ست دارم برنامه ریزی میکنم ولی باخودم به تفاهم نمیرسم؛
خب بااین تجربه ی کممون خیلی سخته ک بخوایم برنامه بریزیم؛حالاکه ریخته هم میشه کلی استرس ونگرانی این روداریم ک آیابرنامه مون درسته یانه!؟
لطفادوستان صاحب نظر؛برای حل این مشکل ایده ای پیشنهادکنند
باتشکر:)
برنامه 2حالته:يكي برنامه بلند مدته كه كي درسا تموم ميشن يا تو فلان ماه به كجا بايد برسيد(كه اون آزمون آزمايشي كه شركت ميكيد اين قسمت رو انجام داده).يكي ديگه هم برنامه شخصيهوبا يه مثال ميگم:شما اين هفته آزمون داري و بايد 20 صفحه اول هر كتاب رو بخوني.مديريت اين كه چه درس هايي رو كدوم روز بخوني با شماست(كه اين همون قسمت دومه) و اين قسمت براي هر كسي با اون يكي فزق داره.مثلا اگه فاصله آزمون ها 2هفته اي باشه يكي هفته اول پيش دانشگاهي ميخونه هفته دوم پايه.يكي ديگه هفته اول اختصاصي ميخونه هفته بعد عمومي(يا برعكس) يا يكي همه چي با هم ميخونه و يه عالم حالت ديگه.شما بايد تواناييتون رو تو نهايت 2-3 هفته بسنجي و بعد بر اساس اون يه روند خاص رو در پيش بگيري.بقيه ريزه كاري ها هم دستتون مياد
سوالي اگه داريد بگيد:116:

بالا