یا باید به جلو پیش بروید یا بلغزید و پایین بیفتید

kavosh

New Member
لایک ها
75
اگر یک قورباغه‌ی تیزهوش و شاد را بردارید و داخل یک ظرف آب جوش بیندازید، قورباغه چه‌کار می‌کند؟
بیرون می‌پرد! درواقع قورباغه فورا به این نتیجه می‌رسد که لذتی در کار نیست و باید برود!
حالا اگر همین قورباغه یا یکی از فامیل‌هایش را بردارید و داخل یک ظرف آب سرد بیندازید و بعد ظرف را روی اجاق بگذارید و به تدریج به آن حرارت بدهید قورباغه چه‌کار می‌کند؟
استراحت می‌کند ... چند دقیقه بعد به خودش می‌گوید: ظاهرا آب گرم شده است و تا چشم به‌هم بزنید یک قورباغه آب پز آماده است.
نتیجه‌ی اخلاقی داستان!
" زندگی به تدریج اتفاق می افتد. "
ما هم می توانیم مثل قورباغه داستانمان ابلهی کنیم و وقت را از دست بدهیم و ناگهان ببینیم که کار از کار گذشته است. همه‌ی ما باید نسبت به جریانات زندگی مان آگاه و بیدار باشیم.
سوال ... ؟!
اگر فردا صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که بیست کیلو چاق شده‌اید، نگران نمی‌شوید؟
البته که می شوید! سراسیمه به بیمارستان تلفن می‌زنید: الو، ... اورژانس؟ ... کمک ... کمک ،
من چاق شده‌ام !
اما اگر همین اتفاق به‌تدریج رخ بدهد، یک کیلو این ماه، یک کیلو ماه آینده و... آیا بازهم همین عکس‌العمل را نشان می‌دهید؟ نه! با بی خیالی از کنارش می‌گذرید.
برای کسانی که ورشکسته می‌شوند، اضافه‌وزن می‌آورند یا طلاق می‌گیرند یا آخر ترم مشروط می‌شوند، این حوادث دفعتا اتفاق نمی‌افتد؛ یک ذره امروز، یک ذره فردا و سر‌انجام یک روز هم انفجار، و سپس می‌پرسیم: چرا این اتفاق افتاد؟
زندگی ماهیت انبار‌شوندگی‌ای دارد. هر اتفاقی به اتفاق دیگر افزوده می‌شود، مثل قطره‌های آب که صخره‌های سنگی را می‌فرساید.
اصل قورباغه‌ای، به ما هشدار می‌دهد که مراقب تمایلات خود باشید!
ما باید هر روز این پرسش را برای خود مطرح کنیم: به کجا دارم می روم؟ آیا من سالم‌تر، مناسب‌تر، شادتر وثروتمندتر از سال گذشته‌ام هستم؟
واگر پاسخ منفی است، بی درنگ باید در کارهای خود تجدید نظر کنیم.

خلاصه‌ی کلام :
" شاید این نکته رعب انگیز باشد، اما واقعیت این است که هیچ ثباتی در کار نیست یا باید به جلو پیش بروید یا بلغزید و پایین بیفتید. "

( برگرفته از کتاب ارزشمند آخرین راز شاد زیستن - نوشته آندره متیوس )

m-s

New Member
لایک ها
129
خیلی قشنگ بود!!!!مرسی کاوش جونم

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
با این که 1 سال و چند ماه از زدن این پست میگذره ولی ممنون کاوش جان نوشته ی زیبایی بود.

313110

New Member
لایک ها
32
کاش اونجاشو این طوری می گفتی
وقتی اب شروع به گرم شدن می کند قورباغه احساس گرما می کند ولی تعلل می کند و بعد از گذشت مدت کمی تا بخواهد قورباغه بپرد دیگر نمی تواند چون پاهایش فلج شده است
البته من تو یه کتاب دیگه این طوری دیدم از خودم که در نیاوردم این فکر کنم به واقعیت نزدیکه چون اون یه ذره هایی که هر ثانیه واسه خودمون انباشته می کنیم ازش اگاهی داریم درسته فردی که ورشکسته می شه یا مشروط نوع عملکردشو اگه تو سال تحصیلی یا سال تجاری دقت کنه می فهمه اخر کارش چی می شه هر چند که این نوع تفکر به خاطر رعبی که تو ذهن ایجاد می کنه همیشه ازش فراری هستیم مثل قروباغه ترجیح می دیم تو اب بمونیم هرچند که می دونیم داره گرم می شه و بعد از فلج شدن هم البته زندکی ما ادامه داره داستان ناقصه بعد از فلج شدن یکی مثل استفهام هاوکینگ (فکر کنم درست نوشتم اگه نه خودتون درست کنید ببخشید ...) زندگیو این طوری ادامه می ده که نظریه هایی تو فیزیک و ... می ده که دنیایه علم متحول می کنه و خیلیا هم هستن که پا پس می کشن و تو ناامیدی زندگی اونا رو پیش می بره تا از دروازه مرگ عبور کنن ارزش حرف و داستان نمی خواستم پایین بیارم اونی که به ذهنم رسید و گفتم

mahoo2020

New Member
لایک ها
27
واسه من خیلی جالب بود ممنون

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
313110 گفت
وقتی اب شروع به گرم شدن می کند قورباغه احساس گرما می کند ولی تعلل می کند و بعد از گذشت مدت کمی تا بخواهد قورباغه بپرد دیگر نمی تواند چون پاهایش فلج شده است
البته من تو یه کتاب دیگه این طوری دیدم از خودم که در نیاوردم این فکر کنم به واقعیت نزدیکه چون اون یه ذره هایی که هر ثانیه واسه خودمون انباشته می کنیم ازش اگاهی داریم درسته فردی که ورشکسته می شه یا مشروط نوع عملکردشو اگه تو سال تحصیلی یا سال تجاری دقت کنه می فهمه اخر کارش چی می شه هر چند که این نوع تفکر به خاطر رعبی که تو ذهن ایجاد می کنه همیشه ازش فراری هستیم مثل قروباغه ترجیح می دیم تو اب بمونیم هرچند که می دونیم داره گرم می شه و بعد از فلج شدن هم البته زندکی ما ادامه داره داستان ناقصه بعد از فلج شدن یکی مثل استفهام هاوکینگ (فکر کنم درست نوشتم اگه نه خودتون درست کنید ببخشید ...) زندگیو این طوری ادامه می ده که نظریه هایی تو فیزیک و ... می ده که دنیایه علم متحول می کنه و خیلیا هم هستن که پا پس می کشن و تو ناامیدی زندگی اونا رو پیش می بره تا از دروازه مرگ عبور کنن ارزش حرف و داستان نمی خواستم پایین بیارم اونی که به ذهنم رسید و گفتم

الان چی شد؟؟؟؟؟

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
این روزا بچه ها رو فرم تشکرن

313110

New Member
لایک ها
32
Nima138 گفت
313110 گفت

الان چی شد؟؟؟؟؟
داستان کامل شد!!

nasim74

New Member
لایک ها
5
Nima138 گفت
این روزا بچه ها رو فرم تشکرن
تا رو فرمیم،تاپیک بزنین که دیگه بعدا حسرت نخورین!

داستان جالبی بود!!ممنون!

بالا